Jump to content
IGNORED

baštovansko seljački topik; papričice i paradajz na vašem balkonu


yolo

Recommended Posts

 

 

Kazu da je ta skorpija toliko potentna da moze da bude nezgodno ako dodirnes plod dok je jos na biljci :)

 

 

 

samo da potvrdim, skvo oprljila prste kidajuci listove koji su poceli da zute sa skorpije :)

Link to comment

Moja ce valjda svaki cas da izbaci pupolkje. Macke mi unistise originalnu biljku al bi trebalo da je zamenska stigla na vreme. Bas je lepo porasla i odlicno izgleda.

 

Slikao sam nesto avokado pa o istom trosku i ljubicastu pijacarku. Uzeo prosle godine na Zelenjaku pa ove gajio iz semena. Slicna black royal al mi je ipak bolja

avokado.jpgKrajem jula/ pocetkom avgusta bi trebalo da se pojavi na Zelenjaku koga zanima. Ja sam je kupio sa gomilom plodova. Od nje mi ispade najbolji sos.

Edited by katamaran
Link to comment

Ko lutke. Inace moj dosadasnji favorit od svega probanog. Deluju izuzetno krupno. Brown?

 

Sta je sa onim liscem na slici dole desno?

 

Gledam malocas jedan sto u dvoristu i na njemu ima skovila da zaustavi omanju vojsku.

 

Fatali (stigao prvi plod :) ) , skorpija, dva halapenja, beli habanero, dve ljubicaste pijacarke, black royal i dva orange habanera

Link to comment

svaka cast

 hvala

 

 

Sta je sa onim liscem na slici dole desno?

 na drugoj slici? to je skorpija. i dalje bez zametka, a na karolini imam petnaestak podova, sve smo djubrili isto, sve zalivamo isto..

 

 

Brown?

 

nemam pojma, uzeo sam crveni, braon i mustard. ovo su dve od ta tri :)

Edited by Čutura
Link to comment

Zabrinjavajuce deluje ono lisce na skorpiji. Previse djubriva mozda? Slikaj je bolje pa vidi sta ce Haralampije da kaze.

 

Mada kako sad bez zametka? Zar se nije gospodja opekla :)

 

uzeo sam crveni, braon i mustard. ovo su dve od ta tri

 

my guess bi bio brown i mustard. Mislim da orange ne rastu toliki.

 

Haralampije isto valjda ima brown koji je isti ko chocolate samo veci.

Link to comment

Zabrinjavajuce deluje ono lisce na skorpiji. Previse djubriva mozda? Slikaj je bolje pa vidi sta ce Haralampije da kaze.

 

Mada kako sad bez zametka? Zar se nije gospodja opekla :)

 

my guess bi bio brown i mustard. Mislim da orange ne rastu toliki.

 

Haralampije isto valjda ima brown koji je isti ko chocolate samo veci.

 

samo da potvrdim, skvo oprljila prste kidajuci listove koji su poceli da zute sa skorpije :)

 sto se djubrenja tice, sve smo zalivali istim rastvorom podjednako i to poslednji put pre vise od mesec dana, slikacu sutra

Link to comment

Opekla se na listove?  :o

 

sto se djubrenja tice, sve smo zalivali istim rastvorom podjednako i to poslednji put pre vise od mesec dana, slikacu sutra

 

Meni je preterano djubrenje bila prva asocijacija na ono. Mozda ju je neka bolest napala. Znace sigurno Haralampije vise.

Link to comment

Opekla se na listove?  :o

 

Meni je preterano djubrenje bila prva asocijacija na ono. Mozda ju je neka bolest napala. Znace sigurno Haralampije vise.

 

autenticno je kukala :lolol:

 

ma nismo uopste previse djubrili, po jednu kasicicu na deset litara vode u pocetku svaki dan prvih desetak petnaest dana, i posle jos dva puta na petnaestak dana, tako mi je zika preporucio

Link to comment

El Cunado,daj slike tih lepotica :) @ Cutura,meni ono desno na slici br 2 ne lici na papriku,cudno je lisce a skorpija sigurno nije

Link to comment

El Cunado,daj slike tih lepotica :) @ Cutura,meni ono desno na slici br 2 ne lici na papriku,cudno je lisce a skorpija sigurno nije

 

:isuse:

 

to je dragoljub.

 

skorpija je levo dole :)

Link to comment

El Cunado,daj slike tih lepotica :)

Slikam popodne al nema tu mnogo sta da se vidi za sad :) Od tih samo halapenjosi, ljubicaste i black royal imaju plodove. Na fataliju polako krecu. Beli habanero cveta al plodove jos nisam video. Narandzasti tek izbacio pupoljke.

 

Jel narandzasti generalno sitna biljka il je kod mene genetika zato sto mi je prvi kupljen bio takav? Plodovi su normalne velicine al je sama biljka ostala manja nego sto sam ocekivao. Rekao bih da ce takve biti i ove sto ih sad gajim iz njenog semena.

 

edit: e moj Musa, kad bi ti bio vaki...

http://img06.deviantart.net/7bb7/i/2012/244/3/9/habanero_plant_by_furiarossa-d5d5sn9.jpg

 

Mada mi halapenjosi i nisu mnogo manji :)

 

Trenutno imam desetak narandzastih al samo jedan do dva imaju idealne uslove. Ostali moraju da se guraju sa necim pa sta ispadne.

Edited by katamaran
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...