Jump to content
IGNORED

baštovansko seljački topik; papričice i paradajz na vašem balkonu


yolo

Recommended Posts

Aha, pa šta da radim protiv toga? Pored imam neki origano, vidim da je skroz ok, samo je bosiljak nastradao.

Edited by kobni zelaya
Link to comment

verovatno negde na ovom topiku piše, ali ko će sad tražiti unazad....

 

pa ako neko zna, značilo bi mi da saznam od koje su fele ove papričice na fotografijame (izvinjavam se zbog kvaliteta fotki)

 

jedne liče na zvončiće, još su zelene

 

ove druge su male, crno - ljubičaste, rastu uspravno

 

i koliko mogu da budu ljute?

 

hvala

 

 

 

 

 

Link to comment

Ova prva je "Bishop's Crown", probao sam je više puta ali nije bila naročito ljuta.

 

Ova druga može da bude ona ljubičasta, ali i ona koja menja boju dok zri - ljubičasta, crvena, narandžasta, žuta.

Ta zna da bude baš ljuta u nekoj fazi, a nekada uopšte ne.

Link to comment

ove prve lice na bishops crown

DSCN5336-300x300.jpg

20140824_152800-300x300.jpg

 

a druge su verovatno royal black

obe sorte su slabo do srednje ljute oko 30 000 skovila

edit: evo Tale bio hitriji :)

Edited by Haralampije
Link to comment

Probah tajnu Nikaragvanske(il cije vec bese) kuhinje

 

 

Svidja mi se. Naravno kiselo al iznenadjujuce ljuto plus su mu beli luk i persun bas oplemenili ukus

 

jedna kasika dobrano zaljuti tanjir corbe.

Edited by katamaran
Link to comment

Veruj mi nisu problem ni jako ljute,nisam ni ja do ove godine(naravno ako iole volis ljuto). Jolokia i b naga su fenomenalnog ukusa sveze.Naravno umesto 5 obicnih fafarona pojedem 1/3 nage za obrok,bez zelje da snimam debilne YT klipove :) 

Link to comment

verujem, nego nije samo za mene.

 

a usput, prošle godine, bio neki gastro hepening u gradu, gde su se pojavili neki likovi koji prave ljute sosiće od raznih vrsta, onako amatrski upakovano i koliko sam shvatio više hobistički.

imali su izložene i neke ljute papričice, dadoše mi da probam neku žutu, oko 3 cm dugačku, koja je mirisala baš voćno, takav joj i ukus bio. rekoše da je par stotina hiljada skolvila. e sad, ono jeste bilo da se preznojiš, zubi su mi utrnuli jbt, ali posle u želucu i grlu bilo ok. ja inače imam problem sa rčma, proplačem svaku papriku dva puta, ali od ove ništa.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...