Jump to content
IGNORED

baštovansko seljački topik; papričice i paradajz na vašem balkonu


yolo

Recommended Posts

uuu, super su ti papricice :)

 

mogao si jedino da ispod slika napises koja je koja..

 

ja sad imam plodove na svim biljkama sem skorpije, milion cvetova koji otpadaju, ni jedan zametak :(

Link to comment

Redom idu TSM yellow i red (ce vidimo koja je koja kad zarude),pasilla,habanero red dominica,opet TSM,trinidad douglah,bhut jolokia orange,zatim ona cudna i vezenka.Naravno,kisa mi je sjebala oznake pa nisam 100% siguran za sve ali videcemo uskoro kad zarude.Trebalo bi da bude jos i habanera brown i black nage,videcemo.A fatali tek cveta,kasni malo.. :)

Edited by Haralampije
Link to comment

I meni fatali i beli habanero tek cvetaju. Malo kasnim za vama zbog manjka sunca al sve ide svojim tokom.

 

Serano nema tih problema. Platio deset semenki 60 kinti (manje od postarine :) ) i sve su isklijale i rastu i radjaju ko blesave. Ona je nesto kao halapenjo samo ljuca

 

serano.jpg

Ne vidi se lepo na slici al je prepuna pupoljaka i svi prelaze u plodove.

 

 

 

sem skorpije, milion cvetova koji otpadaju, ni jedan zametak

Najpametnije bi bilo da pitas Ziku za savet. Moguce da je zalivas previse ili nedovoljno ili joj nesto fali u zemlji. Koliko se secam od prosle sezone u takvim situacijama se predlaze stavljanje izmrvljenih ljuski od jaja da bi se zemlja obogatila kalcijumom. Problem je sto apsorpcija ne ide bas tako brzo. Pomaze da se u avanu izmrve sto je moguce sitnije.

 

edit: halapenjo mi se savio nacisto pod rodom  :cry:

 

juce sam ga dodatno vezao za oluk da moze da stoji uspravno.

 

kisa mi je sjebala oznake

 

Marker na stapic od sladoleda i nema zime. 

Edited by katamaran
Link to comment

marker na plasticnu plocicu,sve ok ali meni to i nije bilo bas na pameti jer cu ih sve prepoznati kad porastu,a nisam razmisljao da cu ovde kaciti slike medjufaza razvoja :) elem morugi procentualno dosta cvetova otpada,neke druge sorte gotovo da daju plod po svakom cvetu.

Link to comment

Sa plastike ga voda mnogo lakse spere nego sa drveta.

 

Kod ove biljke moze da bude i neka bolest. Ja imam potpuno isti problem sa peter-om i tek sam se danas setio ovoga sa jajima  :isuse:

 

Krenula je fenomenalno i onda je odjednom postala kenjkava i pocela da gubi sitne plodove i pupoljke.

Edited by katamaran
Link to comment

prvo sto pada na pamet kad se pomenu problemi u gajenju u saksijama je velicina saksije tj kolicina zemlje u kojoj raste biljka.Brzo se potrose/isperu hranljivi sastojci i eto zaostajanja u razvoju pa je zato visekratna prihrana imperativ.drugo - banalni nedostatak vode moze da prouzrokuje odbacivanje cvetova/plodova jer biljka tako pokusava da prezivi surove uslove.

Link to comment

Od one dve jedine sto imam, ne zna se koja vise cveta, ali samo jedan jedini plod. Pojavio se iznenada pre 10 dana i fino narastao, ali osim toga nista.

Link to comment

Nesto tu ne valja... Moguce da nesto fali u zemlji ili eventualno preslabo zalivanje. Mislim da i previse vode moze da napravi taj problem.

 

edit: mozda ti insekti zabusavaju

http://www.dartmoorchillifarm.com/storepage1526731.aspx

 

 

Gledam sad ovu mulatu i jasno mi je kako bi neko mogao da je zameni za dugu. Ima skroz crvenih plodova koji su 100% zreli, narandzastih koji samo sto nisu i raznih nijansi ljubicaste u zavisnosti od toga koliko je star neki plod. Sareni se al definitivno nije duga.

Edited by katamaran
Link to comment

Trebalo bi da po listovima lako vidis da li je biljka zedna.

 

Ja pojma nemam zasto mi se to desava sa peter-om. Potpuno je isto gajim kao i sve ostale. Ostale super napreduju a ona samo gubi cvetove i plodove. Izgleda ce biti bar jedan dobar plod pa ce bar biti za seme  <_<

Edited by katamaran
Link to comment

Rejoice, dobio sam dve prinove. Stvarno im je trebalo vode, iako je biljka delovala sasvim ok, a ni zemlja nije delovala toliko suvo. Sasuo sam oko pola litre u svaku saksiju i nije iscurelo nista. Tja. Ne bunim se.

Link to comment

Probacu i ja da pojacam zalivanje mom peteru. Jeste da je do sad zalivana kao i sve ostale al definitivno ima saksija koje se specificno ponasaju.

 

Imam jednu sto je ne zalivam vec danima i nikako da se osusi i to po ovoj vrucini. Dugo je bila unutar druge saksije pa je imala losu drenazu ali sad sam je izvadio i dole ima 4 velike rupe al sanse nema da se ocedi/osusi.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...