Jump to content
IGNORED

baštovansko seljački topik; papričice i paradajz na vašem balkonu


yolo

Recommended Posts

uzeo sam skorpion morugu i karolina riper

 

nisam obicnu™ morugu

 

ed: taj cvet ispred je dragoljub, zena gledala u vrtlarici da se super slaze sa paprikom i da je stiti od parazita pa ga je posadila u svaku saksiju, za sada izgleda da deluje

Edited by Čutura
Link to comment

Bice veselo kad ti stignu to plodovi obzirom da si kukao posle zelene mulate :)

 

Javi ako probas zrelu.

Edited by katamaran
Link to comment

Bio danas nakon tri nedelje, prilicno je ludo koliko (i to uglavnom korova) izraste za to vreme. Na dosta mesta je izasla neka biljka do kolena, sreca pa nema skoro nikakav koren. Imam posla. Tuzno je sto sam pitao ostale koji su u basti da zabodu stapove ili zavezu kanap za grasak i nisu uradili nista, pa je malo krzljav. Ima doduse plodova, ali su se biljke nisu bas razvile s obzirom da se dobrim delom vuku po zemlji. Paradajz zato razbija, ima vec dosta plodova. Ima i jedna mala paprika, sa desetak plodova solidne velicine, izgleda pomalo bizarno. Nije moja.

Link to comment

Meni paradajz prilicno kilav. Prilicno mali procenat cvetova predje u plodove a posle retko koji znacajno poraste. Al ukusan za sve pare :) Najverovatnije je problemm sto sam zasadio cetiri na malom prostoru al prosle godine im nije smetalo. Moguce da je druga vrsta.

 

Al zato imam neki zuti kruska ceri paradjaz. Ono raste ko ludo i bukvalno svaki cvet predje u plod. Jedva cekam da neki sazri pa da ga probam.

 

Yellow%20Pear%20Tomato.jpg

 

Pokusavam da nadjem recept za vinagre de buena mulata al ne ide.

 

nasao sam samo neki android ap za nikaragvanske recepte (pojma nemam da li je siguran sajt) al nemam android telefon da probam

 

http://m.downloadatoz.com/apps/com.geniapps.nicaraguan.recipes,1001181.html

 

ako neko skine javljajte recept :)

Edited by katamaran
Link to comment

Jeste.  

 

Ti li me ono istripova da je ne uzmem zato sto ce tesko do ploda? :)

 

Sledece sezone je obavezno uzimam. Prosle sezone Zika je prodavao plodove pa mozda uzmem jednu kesu.

 

Za nekog ko se oljutio sa dugom mulatom bas si mu ga dao po superhot :)

Edited by katamaran
Link to comment

pa tako sam citao na internetu  :isuse:

 

ne secam se vise tacno al bilo je nesto 120-150 dana do ploda 

 

ed: sve biljke sem jedne mi imaju plodove, skorpije :(

Edited by Čutura
Link to comment

Vidim i kod njega na klipu neka prica o dugom sazrevanju a ove tvoje ko lutka pocetkom jula.

 

Verovatno bi mi bilo bezbednije da sam sa njom (do milion skovila) upoznao superhots al me Zika nagovori da odmah krenem sa skorpijom (2 miliona)  :cry:

 

S jedne strane ih jedva cekam a sa druge me plase   :)

Edited by katamaran
Link to comment

 

 

Za nekog ko se oljutio sa dugom mulatom bas si mu ga dao po superhot :)

 

e da, juce sam probao/pojeo/podelio sa zenom :D jednu crvenu, sve je proslo ok, malo ljuca od dzinki nista strasno, aroma vockasta vrlo lepa paprika. bez semenki i zilica doduse, prvi put sam se zajebo sad jok.

Link to comment
bez semenki i zilica

 

Izdao si hard kor :)

 

Meni ne daju da ih berem zato sto lepo izgledaju na biljci. Jos malo pa ce u onaj nikaragvanski recept.

Link to comment

Posadila sam kesicu bamije, oko 20 semenki. Od svega opstalo jedno stabaoce u žardinjeri, robusnog izgleda. Nadam se da nije korov,  nego bamija. Vrlo je neobično. Širokih, pomalo bodljikavih listova, a u pazusima ima malih pupova. Čekam da krene cvet, pa da okačim fotografiju.

Edited by halloween
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...