Jump to content
IGNORED

baštovansko seljački topik; papričice i paradajz na vašem balkonu


yolo

Recommended Posts

Jbg. Mi ostavili jednu bundevu ovde u dvoristu iza kuce i prezivela je tacno jedan dan, dok je nisu pojeli puzevi. Nije bas tako dramaticno, ali taman se setim sta su sve prozdrali poslednjih godina.

 

Bio danas u basti, paradajz dobio cvetove, a nesto sto se zove tomatilo ima vec plodove. To uglavnom raste kao ludo doduse.

Link to comment

Uzas :(

 

Ja se jos raspravljao da su moje bezveze sklonjene. Docekao sam kisu napolje i uopste nisam provalio da je padao grad. I dalje mislim da ga nije bilo kod mene.

 

Meni macke sredile skorpiju :( Upravo narucujem zamenu

 

Bio danas u basti, paradajz dobio cvetove, a nesto sto se zove tomatilo ima vec plodove. To uglavnom raste kao ludo doduse

 

kod mene sedam plodova za sada na 4 biljke.

 

Taj tomatiljo mi je skoro trebao za neki recept

Edited by katamaran
Link to comment

 

boli mozak od njenog glasa al reci ce valjda nesto korisno

 

Ubedjuju me da je kod mene kuci kratko vreme padao ogroman grad. Ja sam bio na 50-100 metara od kuce kad je pocelo i nisam provalio  :wacko:

Edited by katamaran
Link to comment

malo sam panicio bez razloga :)

 

nije tako strasno ko sto je sinoc izgledalo, stradalo je po par listova na nekoliko biljaka ostale su samo polegle, danas su ok :)

Link to comment

Listovi su najmanji problem :)

 

Sad tek vidim kolko sam se zeznuo sto nisam ozbiljnije djubrio prosle sezone. Devet dana razlike izmedju ove dve slike

 

djubrivoc.jpghalaalge.jpg

a pre 39 dana bila je samo mala cubica na dnu prezimljenog stabla. Po tom stablu se najbolje i vidi kolko je porasla.

Edited by katamaran
Link to comment

Habanero me svaki put iznova odusevi. Must have papricica.

 

Dovoljna je jedna malecka da gulas bude fenomenalan i zdravo ljut. Izdrzala bez problema nekih 7-8 meseci u zamrzivacu.

Link to comment

Nakon skoro dvomesecne suse (dva meseca je vec otprilike ruzno i oblacno skoro svaki dan, ali je kisa pala tri puta), upravo je krenuo epski prolom oblaka. Polako se stisava nakon 10 minuta, ali nazalost pao je i grad. I ja sta cu, prvo pomislio na jadni paradajz i grasak :( .

Link to comment

Nespretnom manipulacijom ovih nekoliko saksija koje drzim u kuci uspeo sam da otresem dve Aji Limon pre vremena.Ljutina je tu,solidna,iako treba jos dosta do zrenja

img20150614195326.jpg

Link to comment

Ovogodisnji halapenjo prvenac. Ima ih jos par manjih za sada al obecava da ce ih biti gomila :)

halapenjop.jpg

Stigli su i prvi penisi al su jos mali pa necu jos da ih slikam  :s_d:

 

Bilo bi i vecih al mi otpalo nesto pupoljaka jer sam je drzao na stolu pa ju je maltretirao vetar.

Edited by katamaran
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...