Jump to content
IGNORED

Pad helikoptera


svashtabezneshto

Recommended Posts

  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Muwan

    190

  • Prospero

    132

  • wall

    98

  • Аврам Гојић

    74

Top Posters In This Topic

Posted Images

Potpuno se slažem da ne sme ali, post festum govoreći, varijabla alkoholisanosti se ne može tek tako uzeti kao presudni činilac nesreće. 

 

Pa i nisu je uzeli kao presudnu, samo su je nakačili na postojeće podatke kao, onako, sočan detalj. 

 

"Ljudski faktor" je naveden kao potpuno nedefinisana kategorija - neadekvatno je upravljao, umor, emocionalna prenapregnutost, zzbz pogreši čovek i nikom ništa.

Link to comment

Potpuno se slažem da ne sme ali, post festum govoreći, varijabla alkoholisanosti se ne može tek tako uzeti kao presudni činilac nesreće.

ruku na srce, izveštaj kaže da je alkohol pospešio "manifestaciju" dezorijentisanosti, nepažnje, itd. dakle nije naveden kao presudni činilac nesreće. naravno, to nije kako će jjavnost da pročita te tvrdnje, ali eto.

 

edit. sad je bronza moja :D

Edited by malkin
Link to comment

et Prospero

Ali se sve čini da iz ugla javnosti tako deluje. 

 

edit: i ostali 

Mislim da informacija, u kontekstu delovanja na javnost, nije ni najmanje bezazlena, nezvisno od toga šta piše u izveštaju. 

Edited by Notorious
Link to comment

Znači li ovo da je u nekoj sledećoj situaciji ovog tipa opravdano da pilot pošalje i ministra i čitav komandni lanac u pičku lijepu materinu? Ako je odgovornost na njemu.

 

Ne može ovo proći tek tako. Postoje porodice pilota, siguran sam da se neće završiti na ovome.

 

Него шта него треба да их пошаље у пичку материну.Пре годину човек је био јунак и спасио толике животе из поплава а сада га прогласише алкохоличарем и човеком који не зна да лети холикоптером.

 

Јебем ли им семе крваво да им јебем.Ништа им није свето.

Link to comment

- gašić zove bandića i traži let

- meteo uslovi su pred poletanje bili ispod minimuma

- iz nekog razloga (mrzi me da tražim zašto) bandić nema tu informaciju ili je ne prosleđuje dalje

- bandić saopštava gašiću da nije ispoštovana sva procedura u organizaciji leta

- gašić kaže da je hitno i da krenu

- plan leta je predviđao za sletanje vma ili batajnicu

- na prilazu beogradu kl surčin kaže da slete na surčin

- pilot odbija prvi put, kaže da je plan vma ili batajnica

- kl kaže drugi put da idu na surčin

- pilot traži meteo podatke da vidi da li je moguće vizuelno sletanje na vma, a ako nije da ide na ils na batajnicu

- kl mu saopštava da meteo uslovi na vma nisu povoljni i da je medicinski doček bebe spreman na surčinu

- pilot ide ka surčinu na ils

- pravi dva neuspešna prilaza pisti 30

- posle trećeg neuspešnog prilaza gubi orijentaciju i pada

 

 

jesam li omašio nešto ili izostavio nešto baš bitno?

 

 

 

jedno od pitanje je i ko je kl surčin rekao da traže sletanje na surčin a ne na bataju.

Edited by Prospero
Link to comment

jesam li omašio nešto ili izostavio nešto baš bitno?

 

 

 

jedno od pitanje je i ko je kl surčin rekao da traže sletanje na surčin a ne na bataju.

ovaj kl je njegov vojni koji mu kaze idi na NT, tek 10km pred NT ga preuzima kl surcin. Ja bar tako shvatih iz izvestaja.

 

Mislim da nista bitno nisi ispustio.

Link to comment

Meni sam izveštaj deluje ok, ima tu materijala za krivično gonjenje više ljudi.

Problem je medijska interpretacija izveštaja i sama izjava komisije.

Čini mi se da je ovo probni balon, pa ako prođe ok, a ako ne prođe, a koliko mogu da vidim po komentarima 

oko mene neće proći, Gašić će da leti i eventualno Bandić.

Nadam se da će sutra da se pojavi neki novinar sa trunkom integriteta i da malo izrešeta pitanjima Vučića.

edit: prezime Bandić

Edited by svashtabezneshto
Link to comment

Opa.

 

CBsbzw5WgAA86XZ.jpg

 

(ako nije fora)

 

Ovo sam i ja videla, ali ne mogu nigde da nađem da li im je to prava naslovna, ne snalazim se na njihovom sajtu.

Kurir i Blic još uvek nisu izbacili naslovnu za sutra.

Link to comment

Cisto moje informisanosti radi a ne zato sto iole sumnjam da lazu, koliko otprilie covek mora da bude pijan kad udje u helikopter da bi mu posle pola dana letenja do Raske i nazad i kruzenja po BGu alkohol bio 0.7?

Ako pretpostavimo da u toku leta nije nista pio, onda je pri poletanju imao oko 1.2 promila, sto je otprilike 4-5 piva, ili vise od litar vina. I to samo uz pretpostavku da je sve popio u poslednjem satu pre poletanja.

Link to comment

Nadam se da će sutra da se pojavi neki novinar sa trunkom integriteta i da malo izrešeta pitanjima Vučića.

Takvima nece biti dozvoljeno prisustvo na kzs.

Link to comment

Ako pretpostavimo da u toku leta nije nista pio, onda je pri poletanju imao oko 1.2 promila, sto je otprilike 4-5 piva, ili vise od litar vina. I to samo uz pretpostavku da je sve popio u poslednjem satu pre poletanja.

 

Ma nije ni toliko, manje, Ne znamo podatke (visina/težina), ali za neki prosečan muški organizam to je 4 piva maksimum ili manje od litar vina.

Link to comment

Ok, ali u svakom slucaju to bi moglo da znaci da su ga bukvalno iz kafane spakovali u helikopter. Nije nemoguce, ali na kraju izaslo bi se sa ovim ranije da je istina, tako da...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...