Jump to content
IGNORED

Pad helikoptera


svashtabezneshto

Recommended Posts

Sve se slažem. Ali jedno je reći: "Daj bre neko suvislo objašnjenje zašto je odlučeno da se leti u Beograd i kakav rezon je tačno stajao iza te odluke" a sasvim je drugo kada nastupiš u fazonu: "Sve je ovde jasno kao dan, nema šta da se racionalizuje i da se čeka istraga". Ovaj drugi rezon mi je totalna nevera, makar kada je PPP u pitanju.

sve tačno. a to pokazuje kakve su posledice herojskih piar poduhvata u Feketiću i Obrenovcu, ni manje ni više. 

Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Muwan

    190

  • Prospero

    132

  • wall

    98

  • Аврам Гојић

    74

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kako se došlo do aksioma na ovom topiku da je nestalo goriva?

Jeste čuli nekad da letilica pada i iz drugih razloga?

A šta ako nije mogao da iz dva puta sleti na surčinski beton pa je namerno tražio blatnjavu meku njivu? Ima raznih stvari koje mogu biti u opticaju, sačekajmo istragu, ma koliko da sve znamo

Link to comment

Ma kakva istraga...mislim, ne, naravno, prava pravcata, profesionalna, nezavisna, transparentna (u smislu rezultata iste) istraga - to vredi cekati. Jedino sto mozes da je cekas do 2070-te... 

 

Izvinjavam se ali meni je istraga koju sprovodi ovakva vojska ovakve Srbije (dakle, čemer unutar čemera) i dalje bolji izvor informacija od Daily Maila i ostalih Kurira.

Link to comment

ima još jedan momenat - možda je procena bila da stanje nije toliko kritično da se pokušava sa KGom  pa su odlučili da produže za BGD. Dete dobija bolju negu, padne slikanje - i svi sretni. Problem je što je Sudbina umešala svoje prste. E sad, da li je neko baš pozvao pilota preko radio veze i rekao "teraj bre za BG, čekaju te Zlatibor i Gaša..." - ne znam, ali mi je malo teško da poverujem u toliki stepen gluposti. 

 

Ovako nesto slicno me drzi od juce u mislima. 

Ja tek ne vjerujem da je neko iskomandov'o let za Beograd bez da je upucen u stanje bebe. 

Pretpostavljam da su piloti bili sredisnja karika komunikacije izmedju Beogradskog™ prijedloga i ljekara. 

Let od Kragujevca do Beograda nudi dovoljno vremena da se pripreme novinari i kamere ja l' na Surcinu, ja l' kod KCS-a.

Snimak razgovora pilota i komande bi dosta toga (ako ne i vecinu) odgovorio.

Sto naravno ne mozemo nikad saznati ako su saopstenja tipa "nije me ubijedio".

Nazalost.

Pravi se negativan otklon od jedinog dokaza koji se ima ovde, a to su bezocni tekstovi.

Svaka istraga odgovornosti treba da krene na oba fronta, mjestu nesrece kao prvom te tekstovima u medijima kao drugom.

Link to comment

na b92 je gašićeva izjava.

 

izvajam ovo:

 

 

"To su najbolji što je Vojska Srbije imala. To su biser oficiri koji su na hiljade sati naleta imali", rekao je ministar odbrane. 

"Izbor je kontrole leta i samog pilota mesto sletanja... Šta se desilo i zašto je pilot izabrao i pokušao da sleti tri puta na aerodrom 'Nikola Tesla', a imao je i mogućnosti i alternativu",
Link to comment

Kako se došlo do aksioma na ovom topiku da je nestalo goriva?

Jeste čuli nekad da letilica pada i iz drugih razloga?

A šta ako nije mogao da iz dva puta sleti na surčinski beton pa je namerno tražio blatnjavu meku njivu? Ima raznih stvari koje mogu biti u opticaju, sačekajmo istragu, ma koliko da sve znamo

 

Pa objavio Daily Mail, znači da je 99% tačno. A istraga nema šta da se čeka jer je već sada sve jasno kao dan.

 

Surova nevera.

Link to comment

I greška.

Civlni letovi su preusmereni zbog ovog helikoptera tj zbog njegovog nestanka.

Tako kažu, ipak, ljudi koji znaju.

 

nisam video takve izjavem ali opet, ako se promenilo vreme u medjuvremenu trebalo je onda promeniti i cilj. u oba slucaja znas da je vreme uzasno, znas koliko si goriva sipao (e a i to je zanimljiva informacija koju siguran sam necemo dobiti) i svejedno teras. Taj helikopter je bre pravljen da moze da slece i pri ratnim uslovima valjda, naopako da imamo vojne helikoptere koji mogu da slecu samo na aerodromu...

Link to comment

Pa objavio Daily Mail, znači da je 99% tačno. A istraga nema šta da se čeka jer je već sada sve jasno kao dan.

 

Surova nevera.

 

Cekaj, ti verujes ovim ovde institucijama. Pa pre ce 1 daily mail da ubode istinu ponekad nego sto ces od ovih ovde dobiti istinu kad su ovakve stvari u pitanju

Link to comment

sve tačno. a to pokazuje kakve su posledice herojskih piar poduhvata u Feketiću i Obrenovcu, ni manje ni više. 

 

Za Feketić se slažem ali Obrenovac... šta je trebalo da rade? Onoliki grad poplavljen, treba izvući onolike ljude, piloti će ti prvi tražiti da ulete tamo i vade ljude kakvo god da je vreme i kakvi god da su opšti uslovi letenja. To su kataklizmične situacije kada se preuzimaju neki sračunati rizici.

Link to comment

Izvinjavam se ali meni je istraga koju sprovodi ovakva vojska ovakve Srbije (dakle, čemer unutar čemera) i dalje bolji izvor informacija od Daily Maila i ostalih Kurira.

 

o da, da je samo vojska sprovodi i objavljuje to je jedno tj mozda bi i imalo neke nade. ali videces kako ce to izgledati kad se pojave ministri na KZS - svi su sve uradili po propisima i procedura, ali jbg, nesreca. 

Link to comment

 

 

naopako da imamo vojne helikoptere koji mogu da slecu samo na aerodromu...

Ja uopšte ne bi bio začuđen da je ovo tačno, tj. da mi nemamo helikoptere koji mogu da lete u nekim gadnim uslovima...

Link to comment

o da, da je samo vojska sprovodi i objavljuje to je jedno tj mozda bi i imalo neke nade. ali videces kako ce to izgledati kad se pojave ministri na KZS - svi su sve uradili po propisima i procedura, ali jbg, nesreca. 

vojska/tufegdžić je sprovela istragu i o ubistvima u topčideru. znamo nalaz.

 

više verujem dimu. verovatno ima i vatre.

Link to comment

Taj helikopter je bre pravljen da moze da slece i pri ratnim uslovima valjda, naopako da imamo vojne helikoptere koji mogu da slecu samo na aerodromu...

 

Može da sleće pri ratnim uslovima ali po danu i dobroj vidljivosti. Noću baš i nije pametno spuštati ga na bilo koju njivu, pogotovo sa bebom od pet dana među putnicima.

 

Cekaj, ti verujes ovim ovde institucijama. Pa pre ce 1 daily mail da ubode istinu ponekad nego sto ces od ovih ovde dobiti istinu kad su ovakve stvari u pitanju

 

Ne radi se o tome kome ja verujem nego se radi o tome da juče i danas niko u Srbiji ne može da zna da li je letelica ostala bez goriva, pa samim tim nema ko ni da dojavi tu informaciju čuvenom Daily Maily. Taj ko im je to dojavio proizvoljno nagađa/špekuliše/lupeta jer jedino istraga može da utvrdi da li se dogodio flameout. Razumeš? Nema tog insajdera u MoD ili bilo gde drugde u državnom aparatu koji u ovom trenutku može imati takvu informaciju, može je imati jedino istražna komisija koja još nije ni počela sa radom.

Link to comment

Za Feketić se slažem ali Obrenovac... šta je trebalo da rade? Onoliki grad poplavljen, treba izvući onolike ljude, piloti će ti prvi tražiti da ulete tamo i vade ljude kakvo god da je vreme i kakvi god da su opšti uslovi letenja. To su kataklizmične situacije kada se preuzimaju neki sračunati rizici.

ne bih malkinu da izigravam drvenog advokata, ali mi se čini da njegov post koji si citirao nije kritika postupaka vojske, nego pusijevog izigravanja supermena - gologlavo srljanje po feketićkim smetovima u prvoj i tunjavljenje u vodi do kolena u drugoj situaciji, tj. konstatovanje nepoverenja koje je posledica tih naivnih piar brljavljenja.

 

čitam sve ovo i ne znam šta da mislim. s jedne strane mi ne pada na pamet da verujem tabloidima, a sa druge - kad god sam nakon neke svinjarije pomislila 'ma nemoguće je da je neko toliki diletant i imbecil', nekako sam uvek bila razuverena od strane tih istih diletanata i imbecila. 

žao mi je i malo me je i sramota što tako mislim, ali stvarno me ne bi iznenadilo da je tih sedmoro nesrećnika izginulo zato što je ološ hteo da se fotka, ali se preračunao...

Edited by Joshua
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...