Jump to content
IGNORED

Pad helikoptera


svashtabezneshto

Recommended Posts

Apsolutno, ali apsolutno ne razumem na osnovu čega i kako možeš da tvrdiš da je potpuno jasno šta se desilo. Potpuno faking jasno, ljudi bre, ne mogu se konačni sudovi donositi na takav način, koliko god da je svima nama ova aktuelna vlast odvratna.

 

Btw, odluka o letu u Beograd je mogla da bude donesena i na osnovu preporuke vazduhoplovstva. Nisu samo lekari i političari u igri.

 

znamo da je vest procurela u novine da helikopter kruzi i da je to bilo pre pada, normalno. daily mail je sranje novina kad pise o britankoj politici ili o tome sa kim je spavao neki fudbaler, ali ovde ne verujem da su napisali napamet, od nekog su nesto culi. znalo se i da su u beogradu teski uslovi za sletanje, a za beograd isprva nije trebalo da ide dete. 99% se srusio zbog nedostatka goriva. Dakle, samo je pitanje ko je doneo odluku - i da li na osnovu necijeg urgiranja - da se leti za Beograd. To bi trebalo da mora da se moze saznati.

Edited by MancMellow
Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Muwan

    190

  • Prospero

    132

  • wall

    98

  • Аврам Гојић

    74

Top Posters In This Topic

Posted Images

Što bi se vojno lice za sletanje vojne letelice konsultovalo sa nekim u kliničkom centru? :huh:

 

Zar nije mogao da proveri sa nekim da li ima kasarna da se tamo sleti? Drugo, mene zanima kada je ta odluka doneta, i dali igde u ovom dobu informacija može da se priveri kakvo je stanje bilo sa maglom na aerodromu u trenutku donošenja odluke?

Link to comment

Što bi se vojno lice za sletanje vojne letelice konsultovalo sa nekim u kliničkom centru? :huh:

 

Zar nije mogao da proveri sa nekim da li ima kasarna da se tamo sleti? Drugo, mene zanima kada je ta odluka doneta, i dali igde u ovom dobu informacija može da se priveri kakvo je stanje bilo sa maglom na aerodromu u trenutku donošenja odluke?

 

Pa to, na osnovu razgovora sa nekim iz KC je saznao da nema helikopter gde da sleti u Kragujevcu ili bilo gde. Mislim da nije sve pretuzno, bilo bi presmesno

Edited by MancMellow
Link to comment

Intervjuisana meštanka obližnjeg sela tvrdi da je čula samo neki tup udarac. Olupina helikoptera izgleda spljeskano, kao da je poput kamena pao sa određene visine. Laičko pitanje: da li je moguće da je helikopter ostao bez goriva i motor samo prestao da radi?

Edited by stoka
Link to comment

a jbmliga - evo ja sad mislim o nekom mestu u Kragujevcu na koje bi helikopter mogao da sleti noću, i ne mogu da se setim. :unsure:

 

Kasarna u Šumaricama. Livada pored nje. Sve je to solidno osvetljeno i u uslovima bez magle kakvi su bili te večeri ne bi trebalo da bude problem prizemljiti helikopter.

Što reče neko, a gde je sleteo kada je pokupio bebu?

Link to comment

Ja ne kažem da je jasno. Meni stvarno nije jasno.

 

Meni nije jasno kako vojno lice konsultuje oko uslova sletanja KC Kragujevac. Nije mi jasno kakva je magla bila a Bg aerodomu u trenutku donošenja odluke da se ide za Bg, nije mi jasno da li postoji nešto kao magla forecast, da da se može znati da će u Bg biti nemoguće sleteti. Nije mi jasno što je menjan helikopter, ako je nije postojala prognoza za maglu, i uzet je onaj sa elektronikom za maglu. U krajnjoj liniji nije mi jasno ništa. Ali vidim da mnogo toga je u najmanju ruku čudno.

Link to comment

Kristalno je jasno, jedina nedoumica je oko tacnog uzroka same nesrece (greska pilota ili sta vec).

 

Beba je pod reflektorima, tu su ministri i kamere, sta treba vise od toga da se uklaviri.

Let me put it this way: PPP je te kristalno™ jasne i u kamen uklesane zaključke doneo na osnovu pisanja onog najgoreg tabloidnog smeća. Pročitaš Kurir, Alo i Naše novine, dodaš par glasina sa tvitera i sve ti je kristalno jasno?

 

Zemljo Indijo...

 

E, da, i Daily Mail. Daily Mail jbte :isuse:

Edited by beowl
Link to comment

Lazanski kaže™ da ovaj helikopter nema crnu kutiju. 

 

:fantom:

 

e: koliko ja znam, u dvorište KCa nikad nisu sletali, nisam siguran i da bi imali gde da slete.

 

Sletali na moje oči, negde (ne znam tačno gde, nisam bio blizu) dole ispod toplane, pre petnaestak godina kad je sin nekog oficira koji je služio vojsku u JNA nastradao u tuči u "Getu", pa su ga hitno prebacivali na VMA.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...