Jump to content
IGNORED

Pad helikoptera


svashtabezneshto

Recommended Posts

Ma ljudi potpuno je jasno sta se desilo, mozete da racionalizujete do prekosutra, ali iz ovog teksta koji je izasao u nasim novinama (a koji je napisan na osnovu informacija koje je neko morao da posalje tamo) se vrlo brzo sve zakljucuje. 

 

Jedino pitanje je ko je naredio da lete do Beograda i zasto. Ako je bila preporuka lekara - nesrecan slucaj. Ako je bila politicka odluka - zatvor. 

 

Apsolutno, ali apsolutno ne razumem na osnovu čega i kako možeš da tvrdiš da je potpuno jasno šta se desilo. Potpuno faking jasno, ljudi bre, ne mogu se konačni sudovi donositi na takav način, koliko god da je svima nama ova aktuelna vlast odvratna.

 

Btw, odluka o letu u Beograd je mogla da bude donesena i na osnovu preporuke vazduhoplovstva. Nisu samo lekari i političari u igri.

Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Muwan

    190

  • Prospero

    132

  • wall

    98

  • Аврам Гојић

    74

Top Posters In This Topic

Posted Images

Btw, odluka o letu u Beograd je mogla da bude donesena i na osnovu preporuke vazduhoplovstva. Nisu samo lekari i političari u igri.

Pa nije bas da se nista ne zna. Zna se je da je odluku doneo Bandic, i da je bilo suprotnih misljenja jer su morali da ga ubedjuju.

Link to comment

Mi smo ovde svi prilicno tehnicki neobrazovani za ti materiju

Mozda je postojao razlog za odustajanje dva puta od sletanja. Naime sletanje je kod helikopteta slozenije nego kod aviona gde se kombinuju kontrolisani pad i brzina. Ovde mira postojati i potisak odozdo da bi sve to bilo :meko:. Sad nagadjam mozda toga nije bilo oa pokusqvali dvaput i udaljili se od tvrdog betona na blaznjavu njivu ne bi li okusali srecu na meksoj podlozi

Link to comment

E da to nikako da napisem vrlo ozbiljni gabariti, prevoz tehnike i ljudstva vojnog obucenog za te transporte i naviknutog na krajnje stresne uslove transporta...

Daleko od MEDIEVAC klase... 

 

Meni to zvuci kao razlog vise da let bude sto kraci.

 

Ta formulacija sa konfe, gde objašnjava da ga nisu ubedili, znači da je posada mislila da može da sleti, zar ne? A posle, posada nije imala izbora, u BGu je morala da sleti verovatno i po gorim uslovima, i nije mogla ništa da odluči...

 

Jedino pitanje je ko je naredio da lete do Beograda i zasto. Ako je bila preporuka lekara - nesrecan slucaj. Ako je bila politicka odluka - zatvor. 

 

Ne posada, vec ljudi iz kragujevackog Klinickog centra. To i saznanje da beba ima kiseonika za jos sat vremena navedeni su kao razlozi za odluku da se leti za Beograd, s tim da se u Blicu koristi formulacija "odluceno je".

Link to comment

Pa nije bas da se nista ne zna. Zna se je da je odluku doneo Bandic, i da je bilo suprotnih misljenja jer su morali da ga ubedjuju.

Nije tačno.

Nakon što nije dobio dovoljno ubedljive argumente da se može sleteti u KG doneo je odluku za BG.

Dakle, niko ga nike ubeđivao da se ide za KG niti je bilo suprotnih mišljenja.

Link to comment

To i saznanje da beba ima kiseonika za jos sat vremena navedeni su kao razlozi za odluku da se leti za Beograd, s tim da se u Blicu koristi formulacija "odluceno je".

 

Kiseonik nije bio faktor pri odlučivanju. Iz novopazarske bolnice su rekli da je moglo da se leti i u Suboticu, da su donijeli takvu odluku.

Link to comment

Apsolutno, ali apsolutno ne razumem na osnovu čega i kako možeš da tvrdiš da je potpuno jasno šta se desilo.

 

 

Kristalno je jasno, jedina nedoumica je oko tacnog uzroka same nesrece (greska pilota ili sta vec).

 

Beba je pod reflektorima, tu su ministri i kamere, sta treba vise od toga da se uklaviri.

Edited by Caligula
Link to comment

Joj ljudi, meni je tako smešno kada neko kaže daj da sačekamo istragu. Smešno mi je jer ne mogu da zamislim da istraga pokaže da su postojale greške u lancu komandovanja, da je stvarno helikopter bespotrebno poslat za BG iako je mogao da sleti negde drugde, i sl. Ne mogu da zamislim da neko snosi odgovornost, mogu da zamislim nešto ovog tipa: "istraga je pokazala da su sve odluke u toku kobne noći donete u skladu sa datom situacijom i vremenskim uslovima. Nažalost, te okolnosti (a ne bilo šta drugo) dovelo je do tragedije".

Daj bože da grešim, ali ne mogu da zamislim da se neće ispinovati sve u pravcu ničije krivice i jbg, desilo se. 

I ako smem laički... Ako već nije bilo goriva... Cenim da je pilot to znao. Ako je istina ovo što piše iznad "idem na Batajnicu" (u šta naravno ne verujem), da li pilot nije u stanju da proceni koliko mu treba goriva za taj let, i uopšte bilo koji let? Ako goriva nestaje, zar nije rezon daj da probam da sletim ovde gde sam, javi kontroli leta da dovuče hitnu pomoć za eventualne probleme, nego da se razmišlja "goriva još malo nestalo, al leteću pa valjda naleti neko mesto gde  mogu da sletim,  pogodnije od aerodroma". 

 

 

Okay, zna li neko da nam kaze da li su digli televizijske ekipe da snimaju docek bebe na aerodromu/ u bolnici? Ja sam na netu video citavu halabuku oko akcije spasavanja pre nego sto se saznalo da se helikopter srusio. Sto me vrlo navodi na teoriju o PR-u kao osnovnoj motivaciji svega. Ali bih veoma cenio kakvu insajdersku informaciju glede medijske pripreme cele stvari.

 
Zar nije neko rekao na topiku da mu je neki prijatelj rekao da je bio alarmiran i da mu je posle komentar bio izginuli ljudi zbog slikanja? Msm uvek možemo reći da taj neko laže, al ne treba ni ignorisati.
Edited by Glas RazumaN
Link to comment

Kiseonik nije bio faktor pri odlučivanju. Iz novopazarske bolnice su rekli da je moglo da se leti i u Suboticu, da su donijeli takvu odluku.

 

Ok, ali to je zvanicna informacija iznesena na konferenciji za stampu VS koju je preneo Blic. Saznanje da postoji dovoljna kolicina kiseonika uticala je da se razmatraju druga, dalja odredista od Kragujevca.

 

- Helikopter se nije uputio ka Kragujevcu jer me nisu ubedili u njihovom Kliničkom centru da postoje uslovi da letelica sleti tamo. Znali smo da je ostalo još kiseonika u inkubatoru za bebu za više od sat vremena, što je bilo sasvim dovoljno da se stigne do Beograda - rekao je Bandić. 

 

Zbog toga, dodao je, odlučeno je u datom trenutku da se sletanje obavi na aerodromu Nikola Tesla.

 

Link to comment

Evo malo struke šta kaže o tome. Elem, ako nema gde u KG, na 104 km vazdušnom linijom od Raške je Niš, sa funkcionalnim/osvetljenim aerodromom i/ili velikim asfaltiranim parkingom koji je planiran za heliodrom još za vreme OI u Atini, pored same vojne bolnice i Kliničkog centra. U Nišu je te večeri padala sitna kiša, al' magle bilo nije.

 

Sve liči da se pošto-poto moralo za Beograd.

Link to comment

Istraga je važna da bi mogli na osnovu nje i onog što imamo zabeleženo kao izjave, utvrdimo gde je ko i kad lagao, da li sad ili u istrazi... Ne da će to nekome biti bitno, ali mi ćemo imati vežbu za mozak...

Link to comment

Kod Bujosevica su dva pilota u penziji bila u fazonu da je apsolutno nemoguće da je nestalo goriva, jer helikopter mora da je uvek pun i da ima goriva za 4 sata leta. Njima je ta situacija bila nezamisliva. Ja mislim da je to o nedostatku goriva doslo iz šuma koji je nastao odmah posle nesreće, a dok helikopter nije nadjen, kada je u nekom trenutku rečeno da bi do sada ostao bez goriva pa se zato sumnja da je pao.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...