Jump to content
IGNORED

Pad helikoptera


svashtabezneshto

Recommended Posts

A nisam mali broj puta video kako sleće helikopter.

 

Nisu svi helikopteri isti, ali gotovo svaki mora u sletanju da ima horizontalnu komponentu brzine, praktično je nemoguće da bude stabilan i samo se po vertikali spušta. Umesto toga pravi se nekakva spiralna putanja, sve uža i uža dok se na kraju ne spusti. A što je helikopter masivniji, to je kretanje manje agilno i to šira mora da bude spirala. Evo primer.

Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Muwan

    190

  • Prospero

    132

  • wall

    98

  • Аврам Гојић

    74

Top Posters In This Topic

Posted Images

valjda je meteo-stanje bilo faktor tj ifr prilaz na surčin, a onda i to da se vozila sa vma ne šalju na batajnicu jer je suviše daleko.

 

ako sam ja dobro čitao, bandić je poslao sms mehiću okvirno pre 21:30 o sletanju na surčin, ali je potvrdu o primanju dobio oko 21:50, valjda je tada mehićev mob uhvatio signal.

 

Prilazna Beograd je u 21:40 javila promenu pilotu tako da mu poruka više nije bila potrebna. 21:30 je takođe nedopustivo kasno, ako su odluku doneli oko 20:30. Sigurno su se čuli u međuvremenu (nakon sletanja u Rašku), uopšte mi nije jasno zašto mu nisu dali tu informaciju.

 

A taj Bandićev koncept komuniciranja promene plana leta putem SMSa pilotu koji je u vazduhu je 1 impozantan detalj.

Link to comment

Ja bih rekao da Pavlovic pod ekipom podrazumeva (pre svega) ambulantna vozila.

 

Medicinska ekipa je dole na terenu i ceka. / rekao bih da ovde prica o medicinskoj ekipi u Surcinu i da kad kaze "medicinska ekipa" pre misli na ambulantna vozila, nego na Loncara, tj. verovatno vise vodi racuna o hitnosti transporta, nego o Loncaru /

 

Potpuno je nebitno na šta tačno misli ako vidljivo laže da nema podatke o vidljivosti u Batajnici, a tri minuta ranije su mu rekli da je tamo vidljivost bolja nego na Surčinu. Očigledno samostalno donosi "valjda može" odluku i uzda se u Mehićevu sposobnost da spusti helikopter pod lošijim uslovima, pa kao, ako baš baš ne bude mogao, e onda neka leti za Batajnicu.

 

Ministar ne može da bude odgovoran za to šta je ovaj mislio, ali bi morao da podnese ostavku zbog same mogućnosti da je njegovo prisutstvo na aerodromu uticalo na donošenje takve odluke.

Link to comment

Potpuno je nebitno na šta tačno misli ako vidljivo laže da nema podatke o vidljivosti u Batajnici, a tri minuta ranije su mu rekli da je tamo vidljivost bolja nego na Surčinu.

 

Rekao je Živaku da nema podatak za Teslu, za Batajnicu je preneo 120m.

 

 

Ovde se polako kristališe™ novo ključno pitanje: da li su meteo uslovi na Tesli u trenutku prilaza i dalje bili adekvatni opremi koju je letelica imala (CAT I)? Ako više nisu bili adekvatni, ko je odlučio da se prilaz radi umesto da se obustavi?

Edited by beowl
Link to comment

Rekao je Živaku da nema podatak za Teslu, za Batajnicu je preneo 120m.

 

Ma ista stvar, svesno je prećutao jedan podatak a imao je oba - znači, nije hteo da se zna da helikopter sleće u gorim uslovima nego što mora.

Link to comment

Bilo bi zanimljivo kad bi se ovi audio fajlovi poslozili kompletno. ima nesto na sajtumkurira ali mi ne deluje da je tu sve. pred sam beograd mehic i dalje ne zna da ide na nt.

Link to comment

Nego, seca li se neko onih prvih konferencija za stampu posle nesrece. Meni se cini da je tada tvrdjeno da je odluku o tome da se sleti na Surcin donela posada, odnosno Mehic. Sada vidimo da on o tome nije bio ni konsultovan.

 

7:20: "odluceno je sletanje bude tamo gde smo mislili da je u tom trenutku najpogodnije - na aerodromu nt"

(video na prethodnoj strani)

 

nije mi poznato da postoji neka druga konferencija

Link to comment

Umesto toga dešava se sledeće (u 22:14, posle prvog neuspelog prilaza), razgovaraju Pavlović (ODT) i KiZ:

 

ODT Pavlović: Sad smo zvali Batajnicu, oni daju 120m bazu stratusa, on (pilot) bi to verovatno video

KiZ Tesla: Pa ovde nema toliko, 260ft (80m)

ODT Pavlović: Držite ga tu, sigurnije nam je da siđe tu nego na Batajnicu, još nam je i ta ekipa tu, valjda ćemo da uspemo.

 

Dakle, sigurnije mu je 80m nego 120m vertikalne vidljivosti. Ekipa™ mu je tu, pa valjda će da uspe. Srbija.

 

Majku im jebem.

Link to comment

Nego, seca li se neko onih prvih konferencija za stampu posle nesrece. Meni se cini da je tada tvrdjeno da je odluku o tome da se sleti na Surcin donela posada, odnosno Mehic. Sada vidimo da on o tome nije bio ni konsultovan.

 

To se Gašić negdje nalupetao u nekoj od svojih izjava. Kapiram da nije slučajno što su njega sklonili sa ove konferencije dan posle.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...