Jump to content
IGNORED

Pad helikoptera


svashtabezneshto

Recommended Posts

 

Богами људи објаснили неке ствари.

 

 

 

  

Pravni osnov upotrebe helikoptera Vojske Srbije za potrebe HEMS je PROTIVZAKONIT.

U tački 2.1 Komisija konstatuje da helikopter koji je pretrpeo udes nije bio u pripravnosti za TiS. Šta to znači? E, pa to znači da od 19.36 – kada je primljeno naređenje za poletanje, pa do 20.12 – kada je helikopter poleteo, ne postoje teorijske šanse da bi se drugi vazduhoplov koji u tom trenutku nije u pripravnosti, mogao pripremiti za let. Bar ne na bezbedan način.

Helikopter koji se nalazio u pripravnosti bio je sasvim drugi vazduhoplov, tipa Mi8. Komisija ne objašnjava zašto Mi8 nije poleteo. Ko je odlučio u izvršnom lancu komandovanja da promeni tip helikoptera i zašto, ako su uslovi za let bili ispod minimuma? Zašto i na osnovu čega Komisija tvrdi da je Mi17 bio potpuno ispravan? Šta Komisija krije?

U tački 2.1 Komisija konstatuje da je na helikopteru koji je pretrpeo udes od 12.06.2010. godine do udesa izvršeno ukupno 282 sata naleta, a samo 32 sata od 01.12.2014. godine do momenta udesa. Komisija je propustila da nam kaže koliko su članovi posade imali naleta na tom tipu helikoptera, a u skladu sa terminima koji se daju tokom istraga udesa. Mi pitamo: zašto komisija krije podatke o ličnom naletu posade na tom tipu helikoptera i da li je ostvareni nalet bio usklađen sa zahtevima bezbednosti za vrstu leta?

 

 

 

U tački 2.1.1 Komisija iznosi lažnu činjenicu da je standardna operativna procedura za TiS usklađena na svim nivoima komandovanja. Ali ovaj let nije bio TiS. Mi pitamo: da li je standardna operativna procedura za HEMS usklađena na svim nivoima komandovanja? NIJE i ne može biti, jer ta procedura ne postoji u Vojsci Srbije.

 

 

Ухватили су олоше у лаже за све паре.

Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Muwan

    190

  • Prospero

    132

  • wall

    98

  • Аврам Гојић

    74

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ухватили су олоше у лаже за све паре.

 

i sa tim možemo da se uhvatimo za uši i igramo oko bandere :frust:

Link to comment

На жалост управу си.Јебига морамо да се радујемо и ситним стварима.Дошло такво време.

Link to comment

Rekao sam vam da će izveštaj biti od velike koristi. Zahvaljujući njemu možemo da zaključimo da je ovo bila privatna kamikaze operacija u kojoj je prekršeno sve što je moglo da se prekrši. Takodje vidimo da je Vojska Srbije pretvorena u burazersku udrugu u kojoj ne postoji bilo kakva komanda već svaka jedinica (ili čak svaki oficir za sebe) ima svoje privatne kombinacije koje može da rabi po sopstvenoj volji. Razmere ovoga su neverovatne.

Link to comment

Rekao sam vam da će izveštaj biti od velike koristi. Zahvaljujući njemu možemo da zaključimo da je ovo bila privatna kamikaze operacija u kojoj je prekršeno sve što je moglo da se prekrši. Takodje vidimo da je Vojska Srbije pretvorena u burazersku udrugu u kojoj ne postoji bilo kakva komanda već svaka jedinica (ili čak svaki oficir za sebe) ima svoje privatne kombinacije koje može da rabi po sopstvenoj volji. Razmere ovoga su neverovatne.

Tačno tako i to od ihahaaj...

Ja čak mislim da ovo nereagovanje političara iz opozicije je "...nemoj da pričamo kad smo dizali heliše za tvoje iživljavanje..."

Link to comment

Tačno tako i to od ihahaaj...

Ja čak mislim da ovo nereagovanje političara iz opozicije je "...nemoj da pričamo kad smo dizali heliše za tvoje iživljavanje..."

Koje nereagovanje ? Sutanovac nikad aktivniji, Pavicevic isto, cak se I dss oglasio saopstenjem ....

Link to comment

pretpostavljam da bi dovoljno dobro reagovanje za forumske autoritete bilo jedino da se neko od opozicionih lidera spali u znak protesta.

Edited by ikar
Link to comment

i posle svega se, cak i ovde, tupi u "svi su isti" kljucu. qrac su isti. ko to tvrdi je ili svojim glasom doveo nikolica na mesto predsednika ili ima piljevinu umesto mozga.

Link to comment

U Kuriru na naslovnoj piše da su krivi Bandić i Gašić i traži se da se ostave mrtvi piloti na miru. Ne znam šta piše unutra.

 

Ja ne znam da li je Žvalavi aminovao ovakav diskurs ili jeste kontra njega, pošto on "ne da Gašića".

Link to comment

Naravno da nisu svi isti, ali problem kredibiliteta Demokratske stranke za principijelnu kritiku je očigledan.

 

problem kredibiliteta ds za bilo state je ocigledan. no, to sistematski pretvara u "svi su isti", a ocito je da nisu.
Link to comment

Zanimljiv je i ovaj detalj sa ovog linka avijaticar.net:

-nivo osposobljenosti posade se meri u skladu sa najslabije osposobljenim njenim članom.

posto mladji pilot nije osposobljen, onda nije ni posada.

 

da je sudstvo tj. tuzilastvo nezavisno, mislim da samo iz izvestaja Vojske sledi nekoliko krivicnih ili vec kakvih prijava.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...