Jump to content
IGNORED

Vlada Divljan


Аврам Гојић

Recommended Posts

Bilo je prelepo i preemotivno. 

 

Koncert je podeljen u dva dela. Prvo su svirali Zdenko i Vladin bend Nevladina koalicija (Boris Bunjac, Sandorov, etc) i Magic Bush, a u drugom delu ceo ansambl Ljetno kino. I onda je u svakoj pesmi bio jedan gost koji je izvodio, bilo sviranjem ili pevanjem ili i oboje. 

 

Otvorili su Zdenko i Koja Plastikom, a onda su u prvom delu izlazili Cane, pa Boris Mladenovic i Antun, Vaske sa akusticnom uz Dok dobuje kisa, Cuko sa Kenozoikom, Vuca DD pokidao sa Vetar i Zastave, pa Losic Losa iz Sarajeva (najvise se sredio da lepo izgleda od svih i rekao kako je Vlada bi idol svim sarajevskim decacima), pa Rambo koji je nesto uleteo u zadnjem momentu i pevao Patuljke tako sto su mu doneli tekst i onda i to sjebao, ali sta ces. I mala slatka Bojana Vunturisevic je pevala, stvarno ima super glasic i Predin je bio u tom segmentu. Posle su dosli veseljaci iz Ljetnog Kina, pa se preslo na drugaciji tip pesama. Pevali su sami, pa su im se pridruzivali Kornelije Kovac na klaviru uz Devojko mala, pa Rundek uz nesto, vise sam i zaboravila, pa je na kraju Bajaga pevao Rusiju i tu sam se zarozala. Posle su se svi skupili (osim Caneta koji je verovatno morao kuci da ide, gde se ono vec preselio) i preko deset minuta su pevali Odnesi me i to je isto bilo da crknes. 

 

Muzicki, prvi deo je stvarno razvalio. Posebno gitare. Ja ne znam dobro ko su ona dvojica iz Magic Busha, ali onaj momak bez kose je objasnio. Plus, naravno, Antun, Koja i ostali. Bas mi je bio ugodjaj!

 

S druge strane, Ljetno Kino isto ima draz. Posto sam ja happy-go-lucky osoba, bas uzivam kad ima i gudalo neko i klarinet. Inace, dan pre sam isla da slusam filharmoniju i hor kako izvode pesme od The Queen jer ja prosto obozavam gudace i zicane instrumente. 

 

Vidi se da su ga svi od muzicara voleli do neba. Redak covek je on bio. Ne verujem da cemo ga ikad preboleti.

Link to comment

Hvala za utiske!

Dođe ti tako utisak da neke ljude "nismo zaslužili"...

Bilo bi dobro da ostane neki zapis, izdanje ili tako nešto...

Videh da izlazi knjiga o Idolima...

 

 

 

 

Link to comment
25 minutes ago, Frank Pembleton said:

Hvala za utiske!

Dođe ti tako utisak da neke ljude "nismo zaslužili"...

Bilo bi dobro da ostane neki zapis, izdanje ili tako nešto...

Videh da izlazi knjiga o Idolima...

 

 

 

 

 

Mnoge mi nismo zasluzili. Najvise u umetnosti, sportu i nauci.

Link to comment

Zaboravila sam da kazem da je na prelazu izmedju prvog i drugog dela bilo predstavljanje ljudi iz NK i MB i onda su predstavili i Zdenka koji je dobio standing ovacije, a onda je on rekao na mikrofon: Nemojte to ljudi meni. 

 

Ja sam stvarno mislila u tom trenutku da cu da umrem. Bukvalno da umrem.

Link to comment
16 minutes ago, MayDay said:

Zaboravila sam da kazem da je na prelazu izmedju prvog i drugog dela bilo predstavljanje ljudi iz NK i MB i onda su predstavili i Zdenka koji je dobio standing ovacije, a onda je on rekao na mikrofon: Nemojte to ljudi meni. 

 

Ja sam stvarno mislila u tom trenutku da cu da umrem. Bukvalno da umrem.

E baš mi je drago ovo da čujem, Zdenko je ljudina.

Link to comment
16 minutes ago, MayDay said:

Zaboravila sam da kazem da je na prelazu izmedju prvog i drugog dela bilo predstavljanje ljudi iz NK i MB i onda su predstavili i Zdenka koji je dobio standing ovacije, a onda je on rekao na mikrofon: Nemojte to ljudi meni. 

 

Ja sam stvarno mislila u tom trenutku da cu da umrem. Bukvalno da umrem.

 

:Hail:

 

hvala mau na lepom i emotivnom opisu koncerta :)

Link to comment

Ali Zdenko koji je muzicki uz Vladu najbitniji za Idole se osramio sto mu SC aplaudira, a ova dva kurtona (ne sporim Saperu harizmu da se razumemo) bi bez problema se okitili svim ordenjem i paznjom. Tako vam je to u zivotu i zato sam htela da umrem.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...