Jump to content
IGNORED

Nevolem Budmpeštu


Hamlet Strašni

Recommended Posts

ma koje devedesete, pre nesto jace od godinu dana ovo bilo.

 

A njihovi panduri imaju foru da zaustave autobus i da se onda grebu za koka-kolu i čokoladice od vozača. Dvaput mi se to desilo (tj. vozačima).

Link to comment

Ja imam neki čudan odnos prema BP. Živio sam tamo oko godinu i po i mislim da je to bilo baš taman. Sve preko toga bi me smorilo, a do tad sam mogao da ga izgustiram onako sa turističkog aspekta maksimalno. Plus, naravno, vidio sam i doživio neke stvari koje teško možeš kao obični turista. Vršljanje po buvljacima, posjeta kraju koji se nalazi van grada gdje su najbolje kurave (pored nekog postrojenja za reciklažu/spaljivanje smeća), liturgija sa Rusima u kući koju su pretvorili u hram, šetnja do Citadele, fürdő (svih orijentacija), posjeta Imigracionom, bleja sa nekim ludacima na Muzičkoj akademiji, časovi svirke kod nekog old skul majstora (koji natuca srpski) na drugoj strani Budima (prelijep kraj)... Tamo sam počeo da uživam u nekim sitnim čarima života koje su tamo normalna stvar (čudna klopa, dobar čaj, odlasci u pomenuti fürdő i slično), ali nikad se nisam osjećao dijelom mađarskog društva, bio sam i ostao drugar sa nekim lokalcima koji su me vodili na sve i svašta, ali jednostavno niti sam se ja primio na to niti su mene Mađari prihvatili kao sebi sličnog. Tako da... Volim otići tamo ali na par dana, da provjerim neka mjesta da li su na istom mjestu ili da čekiram neka nova, ali ništa više od toga. 

Отприлике имамо слична искуства. С тим да сам ја баш зготивио то лудило. БП и остатак Мађарске су двије потпуно различите приче, али оно што их спаја јесте искрено одушевљење кад им кажеш нешто на мађарском или знаш нешто о њиховој историји. Нацисти су наравно посебна прича, али ме од црнокошуљаша много више запањује да нпр. у једном геј клубу у центру не примају Роме.

 

 

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

volimo brate. i idemo kad mozemo. moji su tamo ziveli neko vreme, al utekli chim mogli ^_^

 

ko se sporazumeo sa knjigovodjom na madjarskom, ni pakao mu nece teshko pasti :lolol:

Link to comment
  • 4 months later...

 

 

 

 

 

 

 

Hvala Djuro, bila sam na tim web adresama.Zanima me da li je neko bio neke godine tamo. ..Kako to funkcioniše,,Tih dana sam u Budimpešti,u spoostvenoj režij,i kako se nekad gvorilo. Sama pravim program boravka u tom gradu, i zanima me taj projekat.  :fantom:

Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...