Jump to content
IGNORED

Nevolem Budmpeštu


Hamlet Strašni

Recommended Posts

bila sam par puta u bdp ali sve nešto na bzu brzinu, nisam ni stigla da steknem neki utisak

 

ali, imam neko iskustvo sa mađarima

jedan prijatelj koji se često vozi kroz mađarsku do ukrajine, ne želi u mađarskoj da stane ni sekund, natanka u srbiji pa gusla preko cele mađarske

bilo mi je jasno da ne voli mađare

jednom putovali zajedno, on, njegova žena, moj muž i ja

i krenuli nešto na brzinu, ništa nismo poneli i zapeli mi da on stane negde u mađarskoj da nešto kupimo, barem vodu i voće

on kaže vi niste normalni, ali kako nismo popuštali, on ipak stane

kupimo gomilu voća i vode u nekoj trgovini, baš lep pazar napravili u nekim pizdićima

i sad vidim ja u susednoj prostoriji neku sudoperu i pitam ga (rukama i nogama) da nas pusti da operemo neku voćku

tu on zaurla ko da smo mu krvi tražili, kako tu nema vode i da idemo u susedni kafić

odemo tamo, a šankerica još gora, ali ja se zainatila, pa hoću u wc da tamo operem, ma nije bilo šanse, samo što me nije bila na kraju

tj, na kraju nas je isterala iz kafića

 

ovaj prijatelj što nam je govorio da ne kupujemo tu, nije ni izašao iz kola, zahebavao nas posle celim putem

 

i sad se mislim, pa hebemu, kod nas sa tim ne bi bilo problema, još kad vide da su ljudi stranci i da su na putu, svako bi oprao voće

toliko mi se to smučilo da više nemam nikakvu  želju da idem bilo gde u mađarsku

Edited by dùda
Link to comment

Dobro valjda je i tebi jasno da ovo nije "iskustvo sa Mađarima"?  :lolol:

 

Jedan moj drugar isto tako ne voli Mađare jer je doživeo jednom neku neprijatnost na pumpi.

Link to comment

imam neko iskustvo sa mađarima

jedan prijatelj koji se često vozi kroz mađarsku do ukrajine

ja ih isto lateralno upoznavao, al ono što na mahove bejah tamo (bole me ušesa što đeneralizujem) - veoma neprijatan narod

 

verovatno ima s tim da sam iz srbije; ako nema, još grđe

Edited by boshoku
Link to comment
 

 

 

Jedan moj drugar isto tako ne voli Mađare jer je doživeo jednom neku neprijatnost na pumpi.

+ 1

Mada je bilo vise puta, uglavnom kad se menja kinta na pumpi.

Engleski jos uvek na niskom nivou, a one cice sto startuju po Vaci ulici ( "Mister, business?"  :)), su najprijatnije.

 

Grad mi je lep.

Link to comment

ja sam najveće neprijatnosti od strane graničnih policajaca doživela od Holanđana

 

 

e, ali mađarski carinici i granični policajci su* apsolutno :lol: (u drugom smislu), ne znam da li su "bolji" oni iil naši

 

*tj bili do pre par godina, ne znam da li su se sada upristojili

Link to comment

Mađarski carinici su ogavni, koliko sam video. Najgora je bila neka tetka koja je bila iskreno besna zbog toga što remetimo njen mir, ponašala se prema pasošima kao da su joj prčevina, samo što ih nije iscepala.

Link to comment

mislim da su carinici uglavnom ogavna stoka.

neovisno o rasi, polu, naciji ili klubu za koji navijaju.

 

Pretpostavljam da jesu, samo su madžarski nekako iskreniji u toj ogavnosti   :lolol:

Sad sabiram koliko puta me nisu iznervirali ponašanjem na carini, čini mi se da je to bilo jednom.

Link to comment

secam se kad sam isao autobusom (konj) na razgovor za neki poso u inozemstvu, i ladno su na povratku skupljali kintu za nase carinike, kako nas ne bi maltretirali na granici.

nisam dao ni cvonjka, fkors.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...