Jump to content
IGNORED

Nevolem Budmpeštu


Hamlet Strašni

Recommended Posts

pa stvarno ste nakraj srca, kao naspelo vam bash da se druzite na lokalu <_<

 

ajd ovi, shto su ih ojadili za pare ili zivce, al shta ima da se meshate uopshte? :unsure:

 

nije vam to kuba ^_^

Edited by gospa buba
Link to comment

Pretpostavljam da jesu, samo su madžarski nekako iskreniji u toj ogavnosti   :lolol:

 

e pa tako nekako :lolol:

 

 i ladno su na povratku skupljali kintu za nase i mađarske carinike, kako nas ne bi maltretirali na granici.

 

ja sam dala, jer sam sluzava slina

Link to comment

secam se kad sam isao autobusom (konj) na razgovor za neki poso u inozemstvu, i ladno su na povratku skupljali kintu za nase carinike, kako nas ne bi maltretirali na granici.

nisam dao ni cvonjka, fkors.

 

Hehe da, to je stari lepi običaj.

Link to comment

Mene su neke 2003, kad sam isao avtobusom, drzali na granici dva i po sata. A 2008, kad sam isao kolima na Bad Religion, trkeljisali su mi avtomobil sat vremena u potrazi za grudrom. Takodje su nas tom prilikom ojadili na pumpi na kursu evra. A u samom gradu dva jebena sata niko nije umeo (ili hteo) da nam objasni kako se dolazi do ulice kojoj je beogradski pandan recimo 29. novembra.

Link to comment

Takva iskustva su 90-tih bila pravilo. Svi iz busa po 10 maraka je klasik. Onda kondukteri u vozu koji prave dramu oko izmisljenih problema, da bi izmamili pare. U jednom trenutku sam poceo da uzivam u tim situacijama, da ih prizekljujem cak. Oni urlaju, ja urlam na srpskom, a naucis da ti ne mogu nista. Saobracajna policija je vec drugo, njih moras da podmazes. Izmisljeni prekrsaji na autoputu i onda kao moras u Budimpestu jer samo tamo mozes da uplatis kaznu. A sve naravno da biste se "dogovorili".

Link to comment

Lepa je Budimpešta, šetao sam se centrom dovoljno da mogu da kažem, ali mi je nekako odbojna. Možda ima neke veze i sa bačvanskim delom porodice.

 

Prag npr mi je 10 puta lepši od pešte. Beč isto. I krakov. Pa i jbn talin

 

Skoro da se slazem sa tobom.

 

Talin je meni super, Prag kategorija za sebe, a i Krakov je lepsi od Budimpeste. Bec sa druge strane mi je isti kao budimpesta. Meh. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...