Jump to content
IGNORED

Srbi i Srbijanci, još jedna od onih rasprava


stoka

Recommended Posts

Ti su posebno Srbijanci  ^_^ Mislim, uza Srbija bez Kosova, sa Carnojevicem je doslo dosta sa Kosova i cak i iz severene Makedonije 

:lol:

 

nađoši su oni koji su tu živeli dok je to još bila austrougarska, oni koji su kasnije došli su dođoši, prosto ko pasulj

+1

Link to comment

totikaem :)

 

znači realno samo oni koji su došli pre Čarnojevića mogu ove ostale da zove dođošima, mada pitanje je ima li ih da dobacuju korenom do dana današnjeg. zarad mira u kući pokrajni mogli bi da se zovu;

 

- dođoši prvog reda

- dođoši drugog reda

- dođoši trećeg reda

- itd

 

:lala:

 

Singere, aj ti k nama, kod fukare, zajebi  aristokratiju... :ss1:

Nisu tu cista posla, fino to, sere Nutelu i piski Fantu.

Jagodics de Kernecs  :isuse:

Link to comment

opet Srbijanci

 

elem,

lijepo sam rekla da je u cg srbijanac ustaljen naziv za srbe iz uze srbije, prema tome, ne zezaj i ne izvlaci se

i za mene je oduvek bilo ovako (a nas su Srbijanci™ zezali da smo Prečani, i niko se nije ni na kog ljutio niti za zlo uzimao niti bilo šta)

 

 

a tek u poslednjih ajd da kažem 5 godina sam saznala da je za mnoge ljude Srbijanac zapravo uvreda :mellow:

Link to comment

Koje to oblasti u Srbiji za Vojvođane koriste reč prečani? U svom delu Šumadije sam čula jedino za Vojvođane.

Nebitno u svakom slučaju, u srpskom jeziku reč srbijanac koriste Srbi koji nisu iz centralne Srbije, da označe one Srbe koji jesu, i to je sve. Besmisleno je da se cela reč odbacuje samo zato što je plemenito gotsko pleme sa jezikom koji zvuči kao nemački* koristi na ovaj ili onaj način.

 

*citiram jednog poznatog hrvatskog naučnika, koji je to rekao valjda ne mogavši da podnese da se razgovor na jednoj konferenciji između mene i jedne devojke iz Hrvatske odvjja bez titlova koji se onako materijalizuju dok mi pričamo.

 

Otkud revival ove teme ovako iznenada?

Link to comment

Koje to oblasti u Srbiji za Vojvođane koriste reč prečani? U svom delu Šumadije sam čula jedino za Vojvođane.

Nebitno u svakom slučaju, u srpskom jeziku reč srbijanac koriste Srbi koji nisu iz centralne Srbije, da označe one Srbe koji jesu, i to je sve. Besmisleno je da se cela reč odbacuje samo zato što je plemenito gotsko pleme sa jezikom koji zvuči kao nemački* koristi na ovaj ili onaj način.

 

*citiram jednog poznatog hrvatskog naučnika, koji je to rekao valjda ne mogavši da podnese da se razgovor na jednoj konferenciji između mene i jedne devojke iz Hrvatske odvjja bez titlova koji se onako materijalizuju dok mi pričamo.

 

Otkud revival ove teme ovako iznenada?

 

:lolol:

 

cekaj, neko ti je to ozbiljno rekao? Na konferenciji?

Edited by MancMellow
Link to comment

Nije rekao plemenito. Bilo je to ovako. Ja pričam sa devojkopm koja je Hrvatica. Ovaj je pak najviđeniji hrvatski živi naučnik, koji će vrlo moguće dobiti i Nobela jednog dana. Sad on nju već zna jer je valjda prvog dana konferencije video ko su učesnici iz Hrvatske i upoznao se sa njima. Ja pričam sa devojkom, on prođe, skonta da na njen hrvatski neko odgovara beogradskim izgovorom, pa se cimne, pa se iz tog poluprolaza unazatke vrati, uspe da u tom troje ljudi razgovoru maksimalno okrene dupe prema meni i kaže njoj nešto u stilu Jao kako ti brzo pričaš L, a znaš meni svi Nemci kažu kako hrvatski potpuno zvuči kao neki gotski/germanski jezik kad me čuju kako pričam.

Eto to je imao potrebu da saopšti, da l njoj, da l meni, da l kosmosu...

Link to comment

Sigurno, otprilike toliko koliko su i Srbi Etrurci  ^_^

 

 

To ti je sve relativno, ako odlučimo da smo Etrurci, bićemo Etrurci (i jezik će se osoboditi slovenskog prizvuka i pokazati se u punom sjaju etrurštine -_-  ).

 

Ko što reče onaj sa momak sa spota na ruskom topku, nema granica.

Link to comment

Razlike između srba, srbijanaca, srbendi  i sličnih.... ne mogu se uočiti u miri iliti normalnim vremenima ni najpreciznijim naučnim instrumentima niti se mogu postaviti najvećim naučnim teorijama niti kvazinaučnim dostignućima. Ako mirna vremena kao takva ikada i  postoje na ovim prostorima.

 

Te razlike se vide tek kad srbijica upadne u neka žešća govna, onda se tek vrši diferencijacija na te i mnoge druge frakcije.

 

Da ilustrujem ovo na mom primeru:

 

Živeo sam normalno na samoj margini srbijice, boleo me racq za sve.. Sa srbima redovni kontakti uz malu jezičku barijeru. Niti me srbi razumeju niti pak shvataju, ali ni njih ni mene nije briga za to. Za njih sam "mlađano bugarče" kojem je srpski jezik nametnut pa ga jedva i sa mukom govorimo, a još teže pišemo.

A onda dođe osma sednica i devedesete i ja naglo postanem 'de si brate SRBINe i počnu oko mene da se množe srbende, srbenčine  i slični ........ i svi najebemo kolektivno.

 

E tu se ne vidi razlika, ali se oseti. 

Link to comment

Meni i bratu su malo pre tvog postanka Srbinom pojedini odrasli elementi u kraju počeli da dobacuju "kopilad ustaška", pa brat otišo da pita roditelje šta je to kopilad. Posle došlo korisno kad su pridavili s vizama. -_-

 

EDIP: Deda Mićinog postanka Srbinom. ^_^

Edited by topuzina
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...