Jump to content
IGNORED

OZI Open 2015


dùda

POBEDNICI ???  

48 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ja nemam ama ništa protiv nje. Naravno da bih voleo da osvoji sve živo i mrtvo, ikada. Samo ne mogu sebi da dozvolim da se cimam i nerviram oko mečeva nekoga ko toliko oscilira, pa sam izabrao da budem indiferentan. Dosta mi je Đovak za aritmiju. Igra ona bolje poslednju sezonu ili dve i sve je to super, ali i dalje mislim da treba baš baš da joj se poklope zvezde za još jedan grand slam. Na osnovu kladioničarske kvote može da se proceni koliko oni % daju Ani za osvajanje, ja stvarno mislim da realno to nije više od 10, u vr' glave 20% mada mislim da je to previše, a ispadanje u prvom kolu je to i pokazalo. Ne mogu sada da preturam po statistici koji joj je najveći uspeh na grand slamovima od 2008, ali verujem da to nije podatak koji bi išao u prilog većim procentima za njeno osvajanje bilo kog grand slama. To što je peta na listi svakako znači da ima neki kontinuitet, ali to ne mora ništa da znači za slemove, to je posebna priča, uvek bila.

 

Glashe, jeste da si mamojeb u malom fudbalu ali ovo ti bas i nema neke veze. WTA je to, moze Ani lako da se namesti GS i da tera do kraja, lakse nego sto slutis. Sa emotivcima ima i taj drugi deo kad si u pozitivi koji moze da te pogura daleko, a peto mesto daje odredjene beneficije u zrebu. Nije njoj niko davao ozbiljne sanse ni 2008. kad je uzela Pariz pa ga je uzela svejedno.

Link to comment
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dùda

    136

  • renne

    135

  • Timmy

    97

  • Max Morlock

    84

Top Posters In This Topic

u ovoj sam raspravi bliže ovome što priča razumni

i to baš zato što sam fan tenisa, i anin između ostalih i odgledala sam dosta njenih mečeva

to o aninoj psihi kao o ''kuli od karata'' apsolutno stoji i ne verujem da je to moguće promeniti, nažalost

 

ona jeste šampion na neki način, tj. na isti način na koji su to i vavrinka i čilić, osvojila je gs preko jedne jedine jake igračice u tom momentu i posrećilo joj se neviđeno što je to bila jelena. a zna se da kada ana ugleda jelenu prekoputa, zaigra ko serena  :D

i da, u finalu je pregazila safinu koja je jedna od retkih čija je glava još problematičnija od anine

 

elem, ne znam zašto je smešno da su vavrinka i čilić šampioni a nije smešno da je to ana

ana je samo imala sreću (koju ova dvojica nisu) da uleti u prazan prostor posle povlačenja enan, p da upadne na prvo mesto

 

kao broj 1, proslavila je anonimnu juliu coin (tako nekako se zvala, za nju posle niko više nije čuo, tada je bila blizu 200-te pozicije na wta listi) ispadanjem u drugom kolu us open te iste godine kada je i osvojila rg

 

neda mi se sad da tražim, ali ne sećam se da je još neko, bilo na atp ili wta turu, kao broj 1 izgubio od nekoga ko je skoro pa 200 (188, sad sam proverila)

Edited by dùda
Link to comment

Glashe, jeste da si mamojeb u malom fudbalu ali ovo ti bas i nema neke veze. WTA je to, moze Ani lako da se namesti GS i da tera do kraja, lakse nego sto slutis. Sa emotivcima ima i taj drugi deo kad si u pozitivi koji moze da te pogura daleko, a peto mesto daje odredjene beneficije u zrebu. Nije njoj niko davao ozbiljne sanse ni 2008. kad je uzela Pariz pa ga je uzela svejedno.

Jebi ga sad, "može da se namesti" nije baš neki argument i nešto u šta čovek može da se pouzda. Može tako da se namesti bilo kome iz prvih 20. Imala je 20+ slemova da joj se namesti od 2008 pa nikako da vidimo to... A pri tom se ona stalno oseća dobro na terenu i uzbuđena je :)

Link to comment

Jebi ga sad, "može da se namesti" nije baš neki argument i nešto u šta čovek može da se pouzda. Može tako da se namesti bilo kome iz prvih 20. Imala je 20+ slemova da joj se namesti od 2008 pa nikako da vidimo to... A pri tom se ona stalno oseća dobro na terenu i uzbuđena je :)

 

Ma, ne verujem ni ja da postoje neke sanse da Uzbudjana osvoji jos neki GS ali nije nemoguce. Da je ATP u pitanju o tome ne bi ni imalo smisla raspravljati, ovako se ne treba zaletati. Ana ima igru za top tenis, veliki je radnik i obicno je fizicki spremna za velike turnire, to je vec dovoljno materijala za vrhunski rezultat. A glava kako krvcne u jednom moze i u drugom smeru.

Link to comment

Dokazano ti je da si se izlupetao ali ti i dalje... Svaka čast na obrazčini™.

 

Ne laskaj sebi. Nisi ti nista dokazao, niti sam se ja izlupetao.

 

 

Optimizam i prognoza nisu lupetanje. Vec bas to - optimizam i prognoze. A koliko prosle godine sam skroz bio u pravu u vezi Ane (a slicni tebi su isto reagovali kao ti sad). I narednih par godina ce pokazati sta ce dalje biti. Pa da se nadjemo ovde i vidimo ko je bio u pravu.

Edited by Timmy
Link to comment

samo sto ani kad ne ide taj svoj tenis, tj ne pogadja onda moze da se slika. nema glavu za drugaciju taktiku i to je to.

 

Slazem se ali GS je sedam meceva, moze da se desi da joj i ne zatreba drugacija taktika. Na WTA u ogromnom broju dominiraju igracice za koje je taktika strana rec nepoznatog porekla i nejasnog sadrzaja i nema mnogo onih kao sto je, recimo, Radvanska koja ce na terenu da izimprovizuje nesto drugacije kad joj ne ide.

Link to comment

pa sve je valjda počelo od toga da li je jednaka verovatnoća da ana osvoji gs ili da ispadne u prvoj rudni

 

ja isto kao i razumni, mislim da je mnogo veća verovatnoća da ispadne u provj rundi, što još uvek ne znači da je i nemoguće da osvoji

 

mada, šanse su sve manje

pa eto i u prošloj godini, kada je odlično igrala manje turnire, učinci na gs-ovima su joj nikakvi

Edited by dùda
Link to comment

Slazem se ali GS je sedam meceva, moze da se desi da joj i ne zatreba drugacija taktika. Na WTA u ogromnom broju dominiraju igracice za koje je taktika strana rec nepoznatog porekla i nejasnog sadrzaja i nema mnogo onih kao sto je, recimo, Radvanska koja ce na terenu da izimprovizuje nesto drugacije kad joj ne ide.

 

ali je pre zaocekivati da joj zadrhti ruka u finisu gs-a pa tako i da ode ta jedina taktika.

 

slazem se za sve sto si rekao o wta.

Link to comment

palčica :cry:

 

"Ana je polomila prst na nozi i zbog toga joj je neophodan odmor. Sigurno neće igrati u FED kupu. Prvi naredni turnir biće joj Dubai (od 15. do 21. februara)", potvrdili su za “Novosti online” ljudi iz tima najbolje igračice Srbije.

 

Link to comment

Odavno u muškom singlu nisam video ovakav raspad. Ne računam Fonjinija. Gofan je 21. igrač sveta i Bagdatis ga je brejknuo 9 puta za 4 seta. Pa to mora da je neki negativni rekord. Mislim da ga je brejknuo jedno 5 puta zaredom i to da ovaj ne pređe 15 na servis. Izgubio je prvi set za 21 minut i četvrti za 20. I sve bi to bilo manje više ništa čudno da je čovek gubio gemove kad je Bagdatis servirao ali i ovaj je njega brejknuo 4 puta i uglavnom je bio kompetitivan u svakom gemu u kome je reternirao.

 

Viktor razbio Majera. 6-0 četvrti set. 

 

Šarapova pred eliminacijom.

Edited by theanswer
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...