Jump to content
IGNORED

Radnicka klasa danas, prekarijat ili svi


Ryan Franco

Recommended Posts

Шта ти је десничарски форум: радничка класа зец из Дони Дарка. :wub:

 

Зец су комесари, да не претерујемо баш.

bolje citaj pa neces praviti ovakve kardinalne greske i nece ti se svi smejati. 

to se odnosi na intelektualca.

Link to comment

Pa meni je ta podela prema formalnom obrazovanju imala smisla pre 50 i sto godina kad je formalno obrazovanje bila teško priuštiva i deficitarna stvar, i kad je mahom vukla sa sobom materijalno višu klasu. Sad kad i učiteljica i automehaničar rade za 40ak hiljada, besmisleno mi je svrstavati jedno u radničku drugo u neradničku.

eh, dagmar, steta sto si desnicarka, toliko cesto zelim da potpisem tvoje postove. ali onda se setim da mi moramo biti krvne neprijateljice :p

Link to comment

eh, dagmar, steta sto si desnicarka, toliko cesto zelim da potpisem tvoje postove. ali onda se setim da mi moramo biti krvne neprijateljice :P

 

ko su desničari?

Link to comment

Diskusija je za cas bila krenula u vrlo zanimljivom pravcu, dadaistickom takorekuc. "Sta je radnicka klasa?", "Ne znam", "A sta je uopste narod?", "Ne znam", "A kako se pise slovo N?", "Ne znam ni to".  ^_^

 

Pa tako ti je ovde kod nas, elementarni pojmovi su izgubili značenje, tj. dobili su sasvim drugačije značenje.

Edited by Anonymous
Link to comment

A meni je već previše muka od svrstavanja i samosvrstavanja na osnovu formalnog obrazovanja. Fernoux (ili kako god) će me, bez ikakvog zazora, sortirati u grupaciju koja je u sukobu (manifestnom ili latentnom) sa radničkom klasom, iako hleb svoj nasušni ne zarađujem tuđim već sopstvenim trudom. Po čemu to ne spadam u radničku klasu? 

 

Hm, slippery slope.

 

Rad = radnicka klasa.

 

To, zapravo, znaci i sledece:

Preduzetnik = rad = radnicka klasa.

 

To je ok, ako tako mislis, posto je preduzetnik, nekako mi se cini, stigmatizovan u javnosti.

 

 

Doba rentijera i primeraka kao Paris Hilton ima, ali ne toliko da objasne nejednakost. Dosto se o tome pisalo oko Piketija.

Link to comment

eh, dagmar, steta sto si desnicarka, toliko cesto zelim da potpisem tvoje postove. ali onda se setim da mi moramo biti krvne neprijateljice :P

 

Ja sam kao slaninica, malo desno, malo levo. (a može i tačka namesto prvog zareza, khm)

Link to comment

Hm, slippery slope.

 

Rad = radnicka klasa.

 

To, zapravo, znaci i sledece:

Preduzetnik = rad = radnicka klasa.

 

To je ok, ako tako mislis, posto je preduzetnik, nekako mi se cini, stigmatizovan u javnosti.

 

 

Doba rentijera i primeraka kao Paris Hilton ima, ali ne toliko da objasne nejednakost. Dosto se o tome pisalo oko Piketija.

 

Po toj logici su svi radnička klasa, rade i Mišković i Beko nešto u svojim životima.

Link to comment

Diskusija je za cas bila krenula u vrlo zanimljivom pravcu, dadaistickom takorekuc. "Sta je radnicka klasa?", "Ne znam", "A sta je uopste narod?", "Ne znam", "A kako se pise slovo N?", "Ne znam ni to".  ^_^

 

O narode, gde ste, gde ste seljaciradenici, poštena inteligencijo... A, tu ste... Vi to nekom prečicom, nekom stranputicom

Link to comment

Hm, slippery slope.

 

Rad = radnicka klasa.

 

To, zapravo, znaci i sledece:

Preduzetnik = rad = radnicka klasa.

 

To je ok, ako tako mislis, posto je preduzetnik, nekako mi se cini, stigmatizovan u javnosti.

 

 

Doba rentijera i primeraka kao Paris Hilton ima, ali ne toliko da objasne nejednakost. Dosto se o tome pisalo oko Piketija.

 

Nisam baš to imala u vidu, niti znam gde bih svrstala preduzetnike. Mislila sam na lekare, nastavnike i naučnike, gde su oni? 

Link to comment

Po toj logici su svi radnička klasa, rade i Mišković i Beko nešto u svojim životima.

 

Hoces reci da preduzetnici svoj hleb zaradjuju tudjim trudom?

Hoces reci da oni u Goldman Sachsu sto rade po 15 sati dnevno jesu ili nisu radnicka klasa?

 

Prosto, distinckija prihod od rada=radnicka klasa, prihod od rente, kamate, dividendi, profita=burzoazija nema mnogo smisla danas.

Link to comment

Nisam baš to imala u vidu, niti znam gde bih svrstala preduzetnike. Mislila sam na lekare, nastavnike i naučnike, gde su oni? 

 

Srednja klasa!  :)

Pre 100 godina, sitna burzoazija.

Edited by Budja
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...