Jump to content
IGNORED

Ubistvo navijača u Istanbulu


nautilus

Recommended Posts

  • Replies 421
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • boshoku

    36

  • kobni zelaya

    30

  • Miralem

    25

  • harper

    17

a čudno je da nema (ili samo ja nisam primimetio) naslova tipa "Ispovest Markovog najboljed druga - kukavički ubod sa leđa" ili "ovako su nas ubijali - intervju sa Markovim drugarima iz kola " i sl. Nekako uopšte nema "svedočenja" z prve ruke.

Link to comment

Mediji ne služe informisanju nego kreiranju javnog mnjenja.

 

Ja nekako imam utisak da se radi o totalnoj neodgovornosti i da je to to. Nikakav grandiozan plan.

Link to comment

Ja nekako imam utisak da se radi o totalnoj neodgovornosti i da je to to. Nikakav grandiozan plan.

Ja imam utisak da ti je loš utisak...

 

Ovde je prepoznata™ prilika da se skrene pažnja sa smanjenja plata/propasti Beograda na vodi/guranja firmi u stečaj/... i onda je naduvana medijska priča o zlim Turcima koji mrze Srbe i o nesreći sa BMW-om i brigom o mladima... Kda počne da jenjava pažnja, naći će se već nešto, o čemu će nekompetentni političari da kenjaju, a zombificirana javnost da ih omađijano sluša...

 

I

Link to comment

Mediji u zadnje vreme sluze podilazenju i potpaljivanju najnizih ljudskih strasti zarad klikova ili kupovine stampane verzije. Pre utakmice Srb-Alb je napravljena atmosfera zivota i smrti, posle svake tragedije lesinari se oko porodica zrtvi ili pocinioca, direktni prenosi sa sahrana uz citiranje narikanja unesrecene rodbine, no to im prolazi, ljudi ovde vole iz nekog razloga da citaju o tudjoj muci. U nedostatku "spoljnog" neprijatelja ili u slucaju nemanja adekvatno ogavnog ubice-silovatelja ide se na raspirivanje mrznje medju bogatim i siromasnim, zadnji primer ovog klinca bez mozga koji je izazvao smrt troje ljudi, pise auto vrednosti 10.000 e ( ustvari kosta oko 4500-5000 ) valjda da bi se sto vise kanalisala mrznja prema bogatom pajseru. Pijane guske iz kantrimena propracene su kao da su orgijale na grobu poginulog decka, praveci selfi, novog srpskog neprijatelja broj jedan. Nema tu neke zavere, sve sto rade, rade iz cistog profita, bez ikakve odgovornosti za to sto pisu.

Link to comment

Meni je neverovatno da se svo medijsko izvestavanje kod nas o ovom slucaju svodi na sirenje mrznje. Nikakvo informisanje, nikakva odgovornost samo dodatna eskalacija.

 

Neverovatno? Pa jedino ako si bio zamrznut prethodnih 30 godina i odjednom ti je sve ovo novo

Link to comment

Ja imam utisak da ti je loš utisak...

 

Ovde je prepoznata™ prilika da se skrene pažnja sa smanjenja plata/propasti Beograda na vodi/guranja firmi u stečaj/... i onda je naduvana medijska priča o zlim Turcima koji mrze Srbe i o nesreći sa BMW-om i brigom o mladima... Kda počne da jenjava pažnja, naći će se već nešto, o čemu će nekompetentni političari da kenjaju, a zombificirana javnost da ih omađijano sluša...

 

I

 

Moguce da si u pravu. Nego mislim da je taj fokus mogao da se odrzi i da se mediji ovom temom bave na normalniji i odgovorniji nacin. Ne iznenadjuje me da se bave time, nego nivo povrsnosti i rekao bih namernog sejanja mrznje. 

 

Neverovatno? Pa jedino ako si bio zamrznut prethodnih 30 godina i odjednom ti je sve ovo novo

 

Mozda sto sad posle duzeg vremena posmatram sve malo sa strane, ali imam utisak da je gore nego do sada.

Link to comment

šta pričaš ti?

 

Mislim da postoje mediji koji prosto eksploatišu zapaljive situacije, jer postoji jasna računica zašto im se isplati da to rade. A na to se nadovezuje politička eksploatacija od strane establišmenta. 

 

A postoje i mediji koji od starta kreću sa političkim konceptom.

Link to comment

ti živiš ovde?

 

Zivim, a pod zadnje vreme mislim na poslednjih 6-7 godina :D . O periodu pre toga nesto nisam relevantan da pricam.

Edited by Aleksandar88
Link to comment

Moguce da si u pravu. Nego mislim da je taj fokus mogao da se odrzi i da se mediji ovom temom bave na normalniji i odgovorniji nacin. Ne iznenadjuje me da se bave time, nego nivo povrsnosti i rekao bih namernog sejanja mrznje. 

Pa to i jeste cilj, sejanje mržnje, raspirivanje najnižih strasti i zatupljivanje ljudi...

 

Tako je lakše upravljati ljudima, kada im umesto informacije daš propagandu... Jezivo je kako ovde mainstream mediji izgledaju...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...