Jump to content
IGNORED

Kolumnistička lupetanja


Turnbull

Recommended Posts

^^^^Bakić je neobavešten, moj drugar je prošle nedelje išao ispred sirijske ambasade da sa nekim no-name poznanicima pruži moralnu podršku predsedniku prijateljske Sirije.

Link to comment
  • Replies 549
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    91

  • gospa buba

    26

  • kim_philby

    21

  • bergasa19

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ustaša-lajt?Ma, to je sve nama naš liberalni nacionalizam dao. Počneš sa Brus Lijem, završiš sa Zvonkom Bušićem. A Praslin se podsmeva hrvatskom liberalutm, a verovatno bi Nikoli Kavaji napisao sličan srcedrapateljni panegirik.
Ma koliko se ne slagao sa njim on je obrazovan i pametan. Ima i izlete i u levicu, a ustaski rezim lako odbacuje i skoro ga svodi sa komunizmom jer su za njega oba totalitaristicka. Edited by bergasa19
Link to comment

Pa rekoh, liberalni nacionalizam. Počneš od toga što izjednačiš levi i desni totalitarizam (gde ti je desni izvršio genocid nad par stotina hiljada Srba, Jevreja i Roma, a levi.. nije!), a završiš braneći ustaške teroriste kao borce protiv totalitarizma. Nemoj se pecati, u pitanju je plitak um, ili što bi on sam rekao - slaba misao.

Edited by Syme
Link to comment

pa ovo ninu jeste ustaski tekst. busic je bio ustasa i kao takav je pripadao korpusu desnog, fasistickog, terorizma u svetu. inace raspudica sam upoznao pre desetak godina i mogu da kazem da je on sustinski jedno spadalo, prerasli gik te da izmedju njega i njegovih srpskih ispisnika poput kecmana nema puno razlike osim nesto duha. ovo kako je on pisao o busicu zapravo je nastavak spomenika brus liju drugim sredstvima. jak covek, usamljen, niko ne vidi njegovu velicinu, svi su i dalje zadojeni kolektivistickim jugoslovenstvom i nosili bi stafetu umesto da ko u starship trooperima glasanjem brane domovinu. ista gikovska fasciniranost muskom avanturom samo sada dovedena do patologije koja glumi politiku.Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Link to comment

Apologija terorizma, pritom vrlo nemušta najveći je razlog što sam ga okačio. Mislio sam da je dovoljno inteligentan da tu crtu ne prelazi, škodi to imidžu modernog desničara koji gradi u javnosti ali povećava popularnost kod zemljaka. (Interesantno, pajtos Gatalo mu je skrenuo u antiglobalizam ali ih i dalje drži na okupu valjda otklon prema Sarajevu i titoizmu)

Link to comment

Pa to je potpuno ista vizija sveta, samo što je jedan Srbin a drugi Hrvat. "Moderni desničari" jebalo ih moderno desničarstvo da ih jebalo. Odvratni likovi, obojica, sa sve tim mačo, "frajerskim" poziranjem.Inače ih je ovaj lik dobro skenirao:

2. SOFT-NACIONALISTA žudi za druženjem s drugim soft-nacionalistom, pravi NACIONALISTA mrzi drugoga; 3. SOFT-NACIONALISTA drži da je BiH prirodno nacionalistički "iskomadana” (jer je nacionalna pripadnost vidljiva standardnim pregledima krvi, tj., duha), obični NACIONALISTA misli da je "iskomadanost” privremena i promjenljiva, i da ništa TU još nije gotovo;8. SOFT-NACIONALISTA je proizvod ovoga sistema, ratno-poratnoga, u njemu je "odškolovan", hranjen i zalijevan; obični je NACIONALISTA uglavnom (većinski) proizvod onoga, predratnoga, socijalističkog sistema; naime, prije nego što se izmetnuo u nacionalistu, bio je komunista;
A sad vidim šta Raspdić piše o razbijanju ćiriličnih tabli u Vukovaru.Odvratan lik. Edited by Syme
Link to comment

oko rasprdica mislim da je kim u pravu najvise. dovoljno je pogledati onaj deo o ljubavnoj prici.moram da priznam da sam i sama, kad je stiglo da se busic ubio, pocela u glavi da pravim sinopsis za holivud. love brought them together. love for freedom separated them. love has survived.

Link to comment

Love brought them together.- Love brought us together!Love for freedom separated them.- Love for freedom separated us!Love has survived.- Our love has survived!

Edited by Syme
Link to comment

ma da, kad bih mogla da uzmem neki sabatikal da ga skuckam. goran visnjic da glumi busica, stana katic dzuli, rezira neki hek, pa zaradila bih bar sto hiljada za scenario ako nadjem dobrog agenta.

Link to comment

Možda sam prestrog, ali ajde. http://www.politika.rs/pogledi/Nikola-Jovanovic/Od-Bosne-do-Kabulapreko-Sirije.sr.html

Ако Србију пажљиво погледамо на мапи света, уочићемо да се поред неспорне и примарне припадности Европи, она такође налази на препознатљивој географској и политичкој трансверзали која се протеже од Босне па све до Авганистана
No shit, Sherlock. Dalje ima malo i o zelenoj transverzali. Čovek postaje jak kandidat za vodećeg ovdašnjeg geostratega, a tek mu je 35.
Link to comment
Odgovara mu u najboljoj nedićevskoj tradiciji.
Sve je jasno!Prokica kao inteletkualna inspiracija Pussylipsu.Sloboda, demokratija... pali, brate. Samo jako (fes i Ataturk) u modernizaciju i bicevanje sopstvenih gradjana i poniznost pred mocnijima. Jak intelektualni stav.
Link to comment
  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...