Jump to content
IGNORED

Kolumnistička lupetanja


Turnbull

Recommended Posts

Ma Praslin se šaliotmA naravno, slika dece u majcama Hello Kitty koja igraju uz pesmu o ponavljanju Srebrenice, nije slika njihove lične pomerene pameti, nego pomerene pameti jednog društva koje slavi zločin i koje svoje mlade pripadnike inicira u kulturu upravo tim slavljenjem. Isto je, pomenuh li već, i u Hrvatskoj.Zapravo je Dežulović lepo opisao, to je slika banalnosti zla, odnosno pomerene pameti onih sasvim normalnih.A kako bi ti Prasline, nazvao sliku, koju nije Dežulović izmislio nego se vidi na snimku, gde devojčice i i debeli muškarci, i žene u razgaženim štiklama, igraju i vesele se uz pozive na ponavljanje Srebrenice? Kako bi ti to nazvao a da ne bude uvredljivo?

Edited by Syme
Link to comment
  • Replies 549
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    91

  • gospa buba

    26

  • kim_philby

    21

  • bergasa19

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

Нисам се шалио. Дежуловић жели да увреди и то му, као што видите, успева. Требало би да му упишете још један плусић у своје тефтере, а не да мене убеђујете да у ствари не жели да увреди већ да скрене пажњу.

A naravno, slika dece u majcama Hello Kitty koja igraju uz pesmu o ponavljanju Srebrenice, nije slika njihove lične pomerene pameti, nego pomerene pameti jednog društva koje slavi zločin i koje svoje mlade pripadnike inicira u kulturu upravo tim slavljenjem.
Да видимо како је то у оригиналу:
Nije pred zgradom Opštine Bratunac – ili na onoj svadbi, ili gdje se već pjeva ovih vrelih dana Gospojinskog posta – masovne grobnice po Sandžaku prizivalo apstraktno Zlo, Satana ex machina, čudovišta s kokardama iz ravnogorske močvare, već ono njegovo banalno, svakodnevno lice, u razgaženim štiklama ili dječjim majicama na Hello Kitty – nasmijano lice pomjerene pameti.
...не знам, трудим се, ај вонт ту билив, али не вреди: "насмијано лице помјерене памети је у дјечјим мајицама на Хело Кити".
Link to comment

Već sam te pitao, a pitaću te ponovo, kako bi ti nazvao prizor devojčica, ljudi, žena, momaka koji svi složno i veseleći se prizivaju ponavljanje srebreničkog genocida?

Edited by Syme
Link to comment

Čitam ponovo, i stvarno, jeste slika poremećenog društva, opet sasvim legitimno.Ali kulturrasizam o seoskim svadbama ostaje -_-*inače mi se čini da su na svadbama ti prizori najređi, ili bar ređi nego u ostalim prilikama. Od 300+ gostiju uvek se nađe neki tuđin i domaćini vode o tome računa

Link to comment

ta prica da je dezulovic u jednu ruku ustasa je dobro poznata i iza toga se krije sovinizam. srpksim nacinalistima/sovinistima se dezulovici ne uklapaju u veliku sliku o hrvatima pa ih oni vise nerviraju nego hard kor nacinalisti sa kojima se apsolutno razumeju. reci da je dezulovic ustasa, odnosno da podrzava ustase i ustastvo je sovinizam. bas onako fin detektor..

Link to comment

Ne salim se ni ja.Problem sa hrvatskim odnosom prema ratovima je upravo onaj na koji je ukazao Praslin. Dok su ljudi koji u Srbiji odbijaju priznati da su u ratovima pocinjeni zlocini skrajnuti i fakticki nemaju nikakav uticaj a najvece politicke stranke su se jasno (voljno ili nevoljno) izjasnile prema zlocinima, dotle u Hr. se svaki slican stav shvata kao izdaja.Srpsko gledanje u svoje dvoriste™ je iskoristeno da druge strane uopste ne gledaju u svoja dvorista. Pjesme iz Lore su rijedak izuzetak. Posljedica toga jeste da imas proslave oluje, igrice o oluji, i moje fejsbuk drugare koji cestitaju komsijama Dan domovinske zahvalnosti.Nije Dezulovic ustasa. Dezulovic je ponekad mejnstrim.

Link to comment

moje iskustvo je to da u hrvatskoj postoji i artikulisana i obrazovans kritika nacionalistickog diskursa. on nije glavni tok ali nije ni zanemarljiv. na primer, predrag matvejevic je zbog svojih stavova morao da napusti hrvatsku.Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Link to comment
Već sam te pitao, a pitaću te ponovo, kako bi ti nazvao prizor devojčica, ljudi, žena, momaka koji svi složno i veseleći se prizivaju ponavljanje srebreničkog genocida?
Не знам, нисам сигуран да сам у стању да дам неки ки врд згодан за гугловање који би се дао везати за такав призор, а и не разумем твоје инсистирање на томе да "назовем призор" пошто је практично једина ствар коју не замерам Дежуловићу у овом тексту то што осуђује будалесине које призивају нове Сребренице; оно што му замерам је све оно што шлепује уз ту осуду.
Prasline, os mi doci na slavu?
Ако ме озбиљно зовеш, наравно да хоћу - позив на славу се не одбија - под условом да не славимо исту; ако ме позивом само подржаваш у расправи онда хвала на позиву.
moje iskustvo je to da u hrvatskoj postoji i artikulisana i obrazovans kritika nacionalistickog diskursa. on nije glavni tok ali nije ni zanemarljiv. na primer, predrag matvejevic je zbog svojih stavova morao da napusti hrvatsku.
То је то, не бих вас више задржавао.
Link to comment
Problem sa hrvatskim odnosom prema ratovima je upravo onaj na koji je ukazao Praslin. Dok su ljudi koji u Srbiji odbijaju priznati da su u ratovima pocinjeni zlocini skrajnuti i fakticki nemaju nikakav uticaj a najvece politicke stranke su se jasno (voljno ili nevoljno) izjasnile prema zlocinima, dotle u Hr. se svaki slican stav shvata kao izdaja.
Ne postoji kvalitativna razlika između Srbije i Hrvatske po tom pitanju (ili Srba i Hrvata), utvaraj si ti koliko hoćeš da je ima. Svijest, široko rasprostranjena, o tome da je vlastitih zločina bilo itekako postoji na obje strane, i priznaje se - glupo je nakon sve medijske ekspozicije poricati fakte. Stav o opravdanosti zločina i otvaranja rata se ne razlikuje baš nimalo, jel tako? Evo i gore od Praslina čusmo da je Vukovar OK, e al Ovčara nije. To je to, tu smo svi.
Link to comment

Pardon, Srbi to nisu riješili tako da su se našli na pola nego su krivnju izvezli Četvrtim Rajhovima, Imperijalističkim Amerikama, Islamskim Ligama, Ruder Finnovima i inima tamo vani, koji su sve zakuhali, pa neprirodno proveli i gore završili, smijuljili se i naslađivali svačijim nesrećama i uzrokovali ponajviše™ srpsku nevolju. Samo zahvaljujući tome su nama braći djelomično skinuti postotci i svedeni smo na divlje zločinačke kerove, ili ako nas se ipak malo voli, onda povodljive pijune.Mi™ tu jednostavno ne možemo za 1991. okriviti Rusiju, u ponudi nam je samo Beograd.

Edited by Roger Sanchez
Link to comment

"u suštini" to nije problem - većinski hrvati doživljavaju rat '90ih jednoznačno kao i većinski srbi "rat" na kosovu, ergo, rat na svojoj i za svoj boden...druga, nepomiriteljska pesma bi se ovde pevala da su hrvatske trupe, recimo, pokušale odcepiti deo vojvodine

Link to comment
Ne salim se ni ja.Problem sa hrvatskim odnosom prema ratovima je upravo onaj na koji je ukazao Praslin. Dok su ljudi koji u Srbiji odbijaju priznati da su u ratovima pocinjeni zlocini skrajnuti i fakticki nemaju nikakav uticaj a najvece politicke stranke su se jasno (voljno ili nevoljno) izjasnile prema zlocinima, dotle u Hr. se svaki slican stav shvata kao izdaja.Srpsko gledanje u svoje dvoriste™ je iskoristeno da druge strane uopste ne gledaju u svoja dvorista. Pjesme iz Lore su rijedak izuzetak. Posljedica toga jeste da imas proslave oluje, igrice o oluji, i moje fejsbuk drugare koji cestitaju komsijama Dan domovinske zahvalnosti.Nije Dezulovic ustasa. Dezulovic je ponekad mejnstrim.
Daj mi nekoliko tekstova od hiljade napisanih koji podupiru tu tezu da je Dezulovic mejnstrim. Nece ti biti tesko.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...