Jump to content
IGNORED

Kolumnistička lupetanja


Turnbull

Recommended Posts

  • Replies 549
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    91

  • gospa buba

    26

  • kim_philby

    21

  • bergasa19

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

pa ispalo je zato sto nema srbina do cetnika. tako nam bradonje govore vec dve decenije. a i svi rvati su ustase kao sto znamo. ostaje samo sraz epskih razmera gde ce delnica biti sama bratska krv.

Link to comment

Krstić je smrad epohalnih razmera. Pazi, stvaio je tekstove da objektivno uporedimo, ali nam je za svaki slučaj, na početku sugerisao ispravan zaključak.To nam je ono manje zlo.

Link to comment
Među imenima onih koji su zadržali Đinđićev novac su, tvrde upućeni, i ČedomirJovanović, Vladimir Beba Popović i Zoran Janjušević. Ova trojica su, osnovano sesumnja, i učestvovala u Đinđićevom streljanju. Na dan premijerovog streljanja, Čedintast Mijat Savić bio je ispitivan pred istražnom sudijom Drugog opštinskog suda uBeogradu, povodom zahteva tužilaštva...Gospodin Savić je zamolio sudiju da mu odobri da ne isključuje mobilni telefon, jeročekuje jednu veoma važnu vest. Sudija je dozvolila Saviću da ne isključuje telefon, akada je telefon zazvonio, Zoran Janjušević je obavestio Savića da je - "onaj gotov"! Čedomir Jovanović se istog dana vratio sa skijanja, a Vladimir Popović, koga je Zoranoterao iz svog okruženja zbog potvrđene vesti da Beba održava seksualne odnose saRužicom, dobio je svojih pet minuta. Engleska obaveštajna služba organizovala jeĐinđićevo ubistvo, u kojem Ružicina uloga još nije rasvetljena.
Nisi trebao da mi nadjes ime, sad cu da ga googlamedit: pa da, Brkic - eminentni srpski DB-ovac, iskljucivo u sluzbi kriminala. Ovih stotinak i kusur kila mesa i kostiju su radioaktivni otpad, pa on ima karijeru jbt! Edited by CowBoy
Link to comment
Au, kako je ovaj čovek lud.
Дежуловић је један од аутора који нам сугеришу да су хрватски злочинци само случајно Хрвати, својеврстан национални отпад према коме сплитски новинар не скрива гађење и презир, док су српски зликовци и људи ,,помјерене памети” представљени као отелотворење правих Срба, слика и прилика српске културе.
Ništa ovaj nije razumeo.
Link to comment

Ја баш волим сеоске славе, а последња на којој сам био у једном селу у Шумадији није имала ове песме у репертоару. Под омањим шатором у порти цркве, у атмосфери делимично сличној оној коју слика Дежуловић (дебели мушкарци укључујући и мене, музичари који се досађују, девојчице са хело кити мајама...), моју пажњу су привукли мршави мушкарци који су необично озбиљни седели некако издвојени, на клупама које су скоро излазиле из шатора. У једном тренутку домаћин славе (то би био Дежуловићев "кум") је заиста дохватио микрофон, па је рекао да ће колоплет уобичајених песама попут "Одакле си, селе", "Сваком своје село најтоплије прија" бити на тренутак прекинут јер су наше комшије замолиле да отпевају једну песму коју су обично певали за своју сеоску славу. Све се утишало, а онда је оних неколико мршавих мушкараца запевало неку личку песму која је онако акапела, без инструмената, под тим шатором стотине километара од њихове куће и њихове цркве и њихове Лике мени зазвучала најтужније на свету. Отпевали су песму, онда је један устао и захвалио присутнима што су им дозволили то задовољство и онда је бенд наставио са неким колом а убрзо је стигао и гулаш.Код Дежуловића постоји један култур-расистички моменат који се мени гади једнако колико се њему гаде ти Срби које описује. Да напада неког другог сигурно би ме мање нервирао, али је тај презир који он има према нама дебелим Србима што седимо под шаторима мене гађа на врло личном плану. Истина је и да је алиби за његов презир заиста одличан: величање Сребренице и призивање сличног злочина над лојалним грађанима Србије је дебилизам непримерен и затворским ћелијама а не сеоским славама, али без обзира на то ја бих овај пост искористио да Дежуловића и њему сличне хрватске интелектуалце који су у једну руку у праву а другом држе лоповске усташама, отерам у две пичке материне. Једну пичку материну му бришем за оно што је у праву а тиче се Сребренице.

Link to comment
Ја баш волим сеоске славе, а последња на којој сам био у једном селу у Шумадији није имала ове песме у репертоару. Под омањим шатором у порти цркве, у атмосфери делимично сличној оној коју слика Дежуловић (дебели мушкарци укључујући и мене, музичари који се досађују, девојчице са хело кити мајама...), моју пажњу су привукли мршави мушкарци који су необично озбиљни седели некако издвојени, на клупама које су скоро излазиле из шатора. У једном тренутку домаћин славе (то би био Дежуловићев "кум") је заиста дохватио микрофон, па је рекао да ће колоплет уобичајених песама попут "Одакле си, селе", "Сваком своје село најтоплије прија" бити на тренутак прекинут јер су наше комшије замолиле да отпевају једну песму коју су обично певали за своју сеоску славу. Све се утишало, а онда је оних неколико мршавих мушкараца запевало неку личку песму која је онако акапела, без инструмената, под тим шатором стотине километара од њихове куће и њихове цркве и њихове Лике мени зазвучала најтужније на свету. Отпевали су песму, онда је један устао и захвалио присутнима што су им дозволили то задовољство и онда је бенд наставио са неким колом а убрзо је стигао и гулаш.Код Дежуловића постоји један култур-расистички моменат који се мени гади једнако колико се њему гаде ти Срби које описује. Да напада неког другог сигурно би ме мање нервирао, али је тај презир који он има према нама дебелим Србима што седимо под шаторима мене гађа на врло личном плану. Истина је и да је алиби за његов презир заиста одличан: величање Сребренице и призивање сличног злочина над лојалним грађанима Србије је дебилизам непримерен и затворским ћелијама а не сеоским славама, али без обзира на то ја бих овај пост искористио да Дежуловића и њему сличне хрватске интелектуалце који су у једну руку у праву а другом држе лоповске усташама, отерам у две пичке материне. Једну пичку материну му бришем за оно што је у праву а тиче се Сребренице.
o cemu pricas? mislim da ako je tebi i dezulovic problematican onda verovattno ti imas problem. Edited by kojot
Link to comment

Pa imaš problem sa kojim te Dežulović suočio, a taj problem je ovaj - ta idilična "Moj rođak sa sela" slika koja stoji u osnovi tvog ideološkog opredljenja, nepovratno je uprljana kolektivnim zločinom, koji prosto probija u sve pore kulture, pa i na seoske slave, druženja, privatne prilike, itd. Sad se ti ljutiš na Dežulovića što je to tako, jer bez te slike nema ni tvoje ideologije, pa onda kažeš da si ti bio na slavi gde toga nije bilo. Okej, super, drago mi je što nije bilo i nadam se da si se lepo proveo. Ali isto je tako moglo i da bude, i da se baš ništa ne promeni, ni debeljani, ni kumovi, devojčice u hello kitty majcama. I to je ono što uznemirava. To ne znači da su ti ljudi i te devojčice, i Srbi kao takvi monstrumi, samo da je zločin normalizovan.Ima kod Kucija u "Elizabet Kostelo" ona scena, naslovna junakinja dolazi kod prijatelja, a oni joj kažu - "pogledajte ovu divnu lampu što smo kupili, zar nije prelep abažur? napravljen je od najkvalitetnije jevrejske kože!". E sa takvom nas je slikom sučio Dežulović, sa slikom jedne takve situacije. Sve je normalno, samo što se priziva nova Srebrenica. To je slika i prilika jedne kulture nakon kolektivnog zločina sa kojim se nikad nismo suočili. A u Hrvatskoj je, naravno, isto.

Mislim, doslovno preko noći, dok pošteni svijet spava. Podnapili se predvečer Hrvati domaćom brljom, zagrnuli trobojkom i otišli na Poljud, na posljednji Thompsonov koncert u nezavisnoj i suverenoj Hrvatskoj, a ujutro se probudili na klupi na zagrebačkom Zrinjevcu, pokriveni plavom zastavom ujedinjene Europe: u ruci im prazna boca Tomčevog šampanjca, berba 2009, a pod otežalom glavom, tko zna kako se tu našao – kofer za violinu.Koliko jučer, eto, treštao je poljudskim stadionom teški gitarski deseterac Marka Perkovića, oznojeni su hrvatski muževi goli do pasa, zagrljeni i podliveni etilnim alkoholom, suznih očiju pjevali o didinom gumnu, zmijama, vukovima i gorskim vilama, a onda požurili autocestom u Zagreb i već u ponoć, ispijajući vrhunski Tomčev Brut na Trgu bana Jelačića, zatvorenih očiju tronuti pjevušili Beethovenovu Devetu i Schillerove stihove „Freude, schöner Götterfunken, Tochter aus Elysium…“.
A ovo da Dežulović ustašama drži "lopovske", mislim, šta reći?Inače, sladak ti je ovaj disklejmer:
величање Сребренице и призивање сличног злочина над лојалним грађанима Србије је дебилизам непримерен и затворским ћелијама а не сеоским славама
Prizivanje sličnog zločina nad nelojalnim građanima Srbije je, pretpostavljam, nešto sasvim drugo... Edited by Syme
Link to comment
Дежуловића и њему сличне хрватске интелектуалце који су у једну руку у праву а другом држе лоповске усташама
Dežulović ne drži, ti si tu neško pobrkao kao i Ćirjaković. Dežulović je napisao dovoljno socioloških studija o krezavom puku s Tompsonovih tuluma pa ti je ovo promašeno, bolje da si ostao na kulturrasizmu
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...