Jump to content
IGNORED

Kolumnistička lupetanja


Turnbull

Recommended Posts

:lolol:Pa da, sa privatnog univerziteta pljuje studente i studentkinje onog državnog koji još, što reče, kako tako i održavaju neke levičarske tradicije.I to gde? U novini koju sada preko Ljilje Smajli uređuje Vučić Aleksandar. I on nekome priča da je na strani "vampirskog kapitalizma". Pa jebote...
pa naravno. samo je geslo njegovog vampirskog legla da sve treba da se menja kako se nista ne bi promenilo. nije svaka pobuna protiv kapitalizma komunizam.
Link to comment
  • Replies 549
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    91

  • gospa buba

    26

  • kim_philby

    21

  • bergasa19

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

pa otkad je levi sampanj socijalista?mislim marks nije napisao ni nacionalisticki manifest. ovde se ocekuje od nas, komunjara, da prigrlimo fasizam kako bi se borili protiv kapitalizma. mogu to priuceni cirjakovic i njegov drugar papic, sta cemo im jos i mi. mislim bolje i kemper cipele od cegera i naocala ludjaka koji obitava na pravom sredistu cirjakoviceve misli izmedju skupstine i palmoticeve.
Pa i ne baš, može to i u dve ničim povezane kolone a Ćirjaković se pita gde je ona leva nestala Edited by dillinger
Link to comment
Pa i ne baš, može to i u dve kolone a Ćirjaković se pita gde je ona leva nestala
pa za pocetak levi i novi filozofi nikada nisu ni bili deo leve kolone. to neko sa rudimentarnim (ali zaista rudimentarnim) poznavanjem francuske intelektualne scene zna. sto ocigledno ne ukljucuje cirjakovica.drugo, to jeste legitimno pitanje ali zapravo je leva kolona ipak ziva i opstaje u vanparlamentarnoj politici, univerzitetima i kulturi. svim onim mestima odakle cirjakovic zeli da je protera. alan grorisar, koga cira verovatno zna samo iz prica dekija sretenovica, je jednom prilikom rekao da su francuski maoisti nakon kraha '68 imali dva izbora - ili da nauce da rade za strugovima i da odu u fabrike (sto je zapravo bilo nemoguce) ili da maoizuju svoje radno mesto tj. filozofiju. ne moze se prebacivati ljudima iz polja kulture i akademija sto svoju borbu nastavljaju u formama kojima znaju da barataju.trece, pravo pitanje za cirjakovica je kako je doslo do toga da je saveznik nacionalisticke ideologije srpske burzoazije koja je u jednom ili drugom obliku dominantna poslednjih dvadeset godina u srbiji. on zapravo liberalnim intelektualcima zamera sto ne brane srpske interese kako bi dokazali solidarnost sa lumpenima (ne cak ni sa proleterijatom) i time postali levicari. cetvrto, cirjakovic je zapravo na pozicijama moci i kritika odnarodjenosti srbijanske inteligencije je opste mesto vec dve decenije i vise nikome nista ne govori. ne zna cira nista vise o radnicima u srbiji od milce tomic pa ga to ne sprecava da, u prethodnoj kolumni, bulazni o tome kako za njih (obicne ljude) kosovo nije 'imaginarna' zajednica. dakle u pitanju je rat za zelju srbiju. jedan ideoliski sukob gde cirjakovic svoj anti-anerikanizam pretpostavlja bilo kakvoj aktivnoj i pozitivnoj politici solidarnosti.peto, cirjakovic zeli pobedu odmah i sada. zato se ovim i bavi. mi, komunjare, znamo da nas cesto cekaju dugi periodi istorijskog poraza (rodjeni smo kao porazeni - kaze toni ben, poslednji socijalista u laburistickoj partiji) koji se moze prekinuti iznenadnim dogadjajem revolucije koji nije niti izvestan niti predvidiv. ovi sto zele da pobede i dodju na vlast a ne da uniste vlast kao takvu - poput cirjakovica - pripadaju nekom drugom politickom polu.Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Link to comment
trece, pravo pitanje za cirjakovica je kako je doslo do toga da je saveznik nacionalisticke ideologije srpske burzoazije koja je u jednom ili drugom obliku dominantna poslednjih dvadeset godina u srbiji. on zapravo liberalnim intelektualcima zamera sto ne brane srpske interese kako bi dokazali solidarnost sa lumpenima (ne cak ni sa proleterijatom) i time postali levicari.
Kako je došlo do toga da je on saveznik nacionalističke ideologije srpske buržoazije? Ne znam iz kog je miljea potekao ali ja otkad ga znam on ratuje sa drugosrbijancima naročito na polju kulture. Mislim, njegove namere i frustracije su poznate samo kažem da je postavio par legitimnih pitanja i to ne sa svoje desne pozicije. Naravno da on radnika vidi isključivo kao Srbina ali nije to zahtevao ovom prilikom od druge strane, tu sam samo odreagovao. Po meni je najproblematičniji stav da građanska levica brani svoja prava, ma šta pod tim mislio. To nisu njihova već opšta prava ali problem je što taj korpus ljudskih prava nije očigledno dovoljan danas pa onda desnica prodire u te silne pukotine koje je levica ostavila za sobom. I zato u kontinentalnom delu Evrope svuda od Francuske do Grčke u porastu su nacional-socijalističke opcije jebi ga. Imaš i taj problem što su svojom izolacijom na univerzitete i u kulturu u očima svih Ćirjakovića Evrope levičari postali zapravo proponetni ''liberalnog kapitalizma'' jer njihova misao ipak jeste uticala na mejnstrim politiku. Zato bi naravno Ćirjaković vrlo rado i fizički uklanjao leve intelektualce, ali dovoljno je zaključiti da tom njihovom samoizolacijom imamo ozbiljan problem u društvu danas.
Link to comment
Jel stvarno? Ozbiljno pitam.Ja imam jednog frenda sa Berklija koji je na slavistici i sudeći po njemu, ovo što piše Vladušić je neverovatna budalaština. Momak zna jugoslovesnku međuratnu književnost u sitna crevca, a to mu uopšte nije tema (bavi se jezikom), nego ga teraju mentori da čita.Dakle ne da se ne zapostavlja književnost, nego se izrazito forsira.
izvini na (pre)kasnom odgovoru - da, bio sam ironican
Link to comment
Kako je došlo do toga da je on saveznik nacionalističke ideologije srpske buržoazije? Ne znam iz kog je miljea potekao ali ja otkad ga znam on ratuje sa drugosrbijancima naročito na polju kulture. Mislim, njegove namere i frustracije su poznate samo kažem da je postavio par legitimnih pitanja i to ne sa svoje desne pozicije. Naravno da on radnika vidi isključivo kao Srbina ali nije to zahtevao ovom prilikom od druge strane, tu sam samo odreagovao. Po meni je najproblematičniji stav da građanska levica brani svoja prava, ma šta pod tim mislio. To nisu njihova već opšta prava ali problem je što taj korpus ljudskih prava nije očigledno dovoljan danas pa onda desnica prodire u te silne pukotine koje je levica ostavila za sobom. I zato u kontinentalnom delu Evrope svuda od Francuske do Grčke u porastu su nacional-socijalističke opcije jebi ga. Imaš i taj problem što su svojom izolacijom na univerzitete i u kulturu u očima svih Ćirjakovića Evrope levičari postali zapravo proponetni ''liberalnog kapitalizma'' jer njihova misao ipak jeste uticala na mejnstrim politiku. Zato bi naravno Ćirjaković vrlo rado i fizički uklanjao leve intelektualce, ali dovoljno je zaključiti da tom njihovom samoizolacijom imamo ozbiljan problem u društvu danas.
pa time sto radnika vidi kao srbina. gde ces vise. za njega bi zapravo lepenova bila levica. pri tome nije bitno sta cirjakovic o sebi misli na nivou samorazumevanja, bas kao i antonic i vukadinovic, on reprodukuje diskurs izdaje inteligencije, nacionalne ekskluzivnosti radnicke borbe i razumevanja, na primer, za protivnike parade ponosa (gde on zapravo trazi da se homoseksualci izjasne o lojalnosti ustavu kako bi im bila dostupna prava zagarantovana u njemu). drugim recima on trazi da se homoseksualac jasno i glasno izjasni kao stbin kako bi uopste participirao u zajednici. naravno, znamo da su ovakve izjave o lojalnosti prvi i nikada dostatni korak.ovo sto si gore napisao je dobrim delom i tacna i dobro poznata analiza (koju ti btw izlazes bolje od cirjakovica) no problem je danas ne kako da se levi intelektualci nateraju u glavni tok nacionalizma kako bi dobili bolju vidljivost vec nesto drugo.Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Link to comment
Тешко би „отац левице” препознао овдашње љутите паралевичаре који, уместо о редистрибуцији, солидарности и братству, воле да говоре о себи и својим правима.
to što je potreba kao kriterijum za redistribuciju rekonstruisana u pravo (ili pravom priznatu potrebu), ne čini levicu paralevicom. ćirjaković vulgarizuje levu ideju, odriče joj bilo kakvu evoluciju, pa onda onda proziva levičare što nisu verni tom njegovom primitivnom čitanju te ideje.
Link to comment

Ali ovde je akcenat na svojim. Nisu problem prava kao takva (toliko je valjda i njemu jasno), nego to što se paralevičari na njih pozivaju samo u odbranu sopstvenih interesa.Naravno, ovo je već trućanje, i on čak i ne pokušava da ga podupre bilo kakvim primerom, referencom ili bilo čim.Mada si verovatno u pravu da se tu igra na onaj rasprostranjeni communitarian adage da su individualna prava po svojoj prirodi povezana sa sebičnošću, egoizmom, itd.

Edited by Syme
Link to comment

ma zapravo nema tu o čemu ni da se diskutuje, osim u okviru žanra - kolumnističko lupetanje. mozak me boli od pokušaja da prepoznam neki sistem tu, neku tezu. nema ništa. generalno sere. uz to, ne zna ni koliko je paralela kamper-guči besmislena.

Link to comment
to što je potreba kao kriterijum za redistribuciju rekonstruisana u pravo (ili pravom priznatu potrebu), ne čini levicu paralevicom. ćirjaković vulgarizuje levu ideju, odriče joj bilo kakvu evoluciju, pa onda onda proziva levičare što nisu verni tom njegovom primitivnom čitanju te ideje.
pa cak ni kod marxa nije tako. mozda kod gruca ali nikako kod karla.samo ono sto cini danas radikalnu levicu je ubedjenje da kapitalizam ubrzano stize do svojih limita (sto se na primer vidi u odumiranju drzave blagostanja) te da je nasa obaveza da mislimo da je drugaciji, pravedniji, svet moguc.Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Link to comment
sto se na primer vidi u odumiranju drzave blagostanja
nevezano za temu - ako to ne izazove novi svetski rat ništa nećeĆirjakovića smo i inače apsolvirali
Link to comment
nevezano za temu - ako to ne izazove novi svetski rat ništa nećeĆirjakovića smo i inače apsolvirali
naravno da nece posto ce komunizam trijumfovati. spremite se za zvezdane staze :PSent from Bender's iPad using Tapatalk
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...