Jump to content
IGNORED

AliExpress


Valkyrie

Recommended Posts

Prvi put sam kupovao preko aliexpress-a pre 20-ak dana čisto da vidm kako funkcioniše. Danas mi je stigla pošiljka. Išla je preko China Post Registerd Mail. Sad mi doneo poštar. Znači ništa porezi i carine. Vrednost pošiljke je 12 dolara. Mislio sam da će na to ići  neki porez i da ću ići negde(Savska?) da to podignem, bar sam tako shvatio iz ranijih priča. Ili ta priča važi u nekom drugom scenariju. U kom i kad bih morao da plaćam porez , a kad i porez i carinu?

 

Ajd da kažem i šta sam uzeo, mada ovo verovatno nikome neće biti interesantno:

 

http://www.aliexpress.com/snapshot/6460972577.html?orderId=65536274262498

 

Ankle suport se malo teže navlači na zglob jer je malo manje elastičan nego što bi valjalo,  a kad ga navučeš opet zbog te neelastičnosti imaš osećaj da ne prijanja na članak najbolje. S druge strane deblje i čvršće je nego što sam očekivao i možda je to i bolje nego da je još malo više elastičan. U svakom slučaju nisam nezadovoljan.

Inače tek sad vidim da sam jedini kupac ovoga u poslednjih 6 meseci i da su stavili da sam platio više nego što jesam.

 

http://www.aliexpress.com/snapshot/6460972578.html?orderId=65536274252498

 

Ovo je baš onako kako sam očekivao. Kavalitetno, elastično.. Zadovoljan. Za te pare i prezadovoljan. Inače i ovde su napisali da sam proizvod uzeo za veće pare. Duplo veće. 

rispek za hrabrost.

ocekujem da krene nabavka antibiotika preko alibabe.

Link to comment

Ne razumem sad kakva hrabrost treba za kupovinu ovoga. Sve je kostalo 12 dolara. Proizvodi su prosti i ne može tu baš nešto da se previše zabrlja. Nit je tehnika, nit neka jakna ili obuća koja možda neće biti taman

 

A paralelu sa faramacijom/lekovima i ne vidim baš. Da, koristiće se kao zaštita i extra support, ali uglavnom u svakodnevnim situacijama i eventualno nekoj lakoj rekreaciji kao mera predostrožnosti. Inače kod nas ove stvari prodaju po neverovatnim cenama. 

Link to comment

Iz iskustva ti kazem da su ovakvi steznici za zglob (ja sam koristio nemacke) tesko sranje. Bolje odradi old school bandzarinja sundjerom i flasterom prilikom te lakse rekreacije, kroz ovu carapu izlece zglob pa...kao kroz carapu. Ima smisla da se nosi samo prvih par dana hodanja posle povrede.

Link to comment

Iz iskustva ti kazem da su ovakvi steznici za zglob (ja sam koristio nemacke) tesko sranje. Bolje odradi old school bandzarinja sundjerom i flasterom prilikom te lakse rekreacije, kroz ovu carapu izlece zglob pa...kao kroz carapu. Ima smisla da se nosi samo prvih par dana hodanja posle povrede.

+1

meni je u tom trenutku posao odradila ovakva stvar:

 

717fWO%2BCJDL._SL1500_.jpg

Link to comment

treba mi nesto bas ozbiljno, buduci da desni skocni iskace kad mu je volja (posledica pogresno lecene povrede sa basketa od pre 20 i kusur god) a hteo bih da potrcim malo. ovo mi deluje najozbiljnije zasad.

Link to comment

@Heaviside

 

Jbg, ovo što sam ja uzeo bilo je više da isprobam aliExpress, a da ipak uzmem nešto što mi koliko toliko treba(onaj drugi proizvod, za koleno je za kevu). Ono od Maheem mi deluje odlično, ali jel to može u patiku, ili je onako, za po kući? 

 

Inače ne znam da li pričamo o istoj stvari. Meni  ne "iskače" zglob, već se izvrne, nategne bočno i onda noga otekne i onda tri dana strogo mirovanje, a posle nedelju dana mogu nekako da funkcionišem i ako otok još uvek ne spadne do kraja. Prvi put pre 15-ak godina na košarci, a onda svake tri četiri godine na stepenicama i  na ispupčenjima i izdubljenjima asfalta pri ulasku/izlasku iz autobusa. Ove godine mi se ipak desilo dva puta u kratkom periodu pa sam počeo da tražim neko rešenje.   

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...