Jump to content
IGNORED

AliExpress


Valkyrie

Recommended Posts

Ladno dobih poruku od prodavca jakne, pisala ovde na temi ranije o toj kupovini, gde me mole da promenim negativnu ocenu i dam im 5 zvezdica jer to njima puno znaci a za uzvrat oni ce meni dati popust na sledecu kupovinu :D

 

i?

ne daj se kompromitovat :fantom:

Link to comment

Kriterijum je cena veća od 50e - carinjenje, a PDV ide na sve. Sad, ne pridržavaju se ni tog kriterijuma bog zna kako, nekog klepe više, nekog manje i sl.

 

Meni je stiglo dvadesetak uglavnom sitnica (najskuplje su slušalice od 25$) i nisam još ni dinara platio. Ni prepakivanje, ni carinu, ni pdv.

Link to comment

Ladno dobih poruku od prodavca jakne, pisala ovde na temi ranije o toj kupovini, gde me mole da promenim negativnu ocenu i dam im 5 zvezdica jer to njima puno znaci a za uzvrat oni ce meni dati popust na sledecu kupovinu :D

 

.

To ti je navlačenje...Nek on tebi refundira 20-30% ako hoće da ti učini...

BTW,

Stigla jakna za ženu, to one sprtske.Uzeo na nekoj akciji nisam se mnogo nečemu ni nadao.Sve u svemu za 25 € ok.

Link to comment

Meni lezao sat na carini 2 nedelje (nije sa Alija i istini za volju dosao je 30og pa nisam ni ocekivao da ce pre srBske da bude procesuiran) nego na cenu od 195e mi naplatili jos 8,000rsd. PDV je nekih 5800 valjda ali mi nije najjasnije na sta su mi naplatili ostatak sume?

 

Doduse ne mogu da se zalim, kada je prodavac video da salje u Srbistan, uredno je skinuo VAT u vrednosti od skoro 60e

Link to comment

10% carine na 195 je 19,5 pa na to (214,5) još 20% pdv-a. Znači ukupno preko 62€ plus otvaranje i evntualo dostava ako je post ekspresom taman izađe na 8000.

 

edit: ili ovo što kaže Moća :)

Edited by Renegade
Link to comment

Prvi put kupujem preko aliexpress-a i na strani proizvoda ima napomena u vezi veličine

 

Please choose best size by yourself,
then remark it with order, thank you!
We will ship 'L' wihtout any notice, thanks again

 

 

Nisam siguran gde treba da ostavim taj remark u vezi veličine. 

Kad klinknem na Buy All u prvom koraku ispod unosa podataka za shipping ima forma za unos

 

Leave a message for this seller:

 

 

Jel tu da kažem koju veličinu želim?

Edited by deeps
Link to comment

Imas "prozorče" za poruku prodavcu...Probaj obično imaju tabele sa dimenzijama, mada su proporcije malo čudne obično...Ja ženi poručio jaknu tako, napisao i veličinu i boju.Sve OK.

 

Poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

Kakve su mi mogućnosti za refund ukoliko porizvod nije kao što je u opisu a prošlo je protection time, automatski mi je čekiralo da je roba primljena?! :cry:

 

Uzeo sam neke cipele, 45 jura (jebala me ona akcija u novembru kad su bili popusti i kud je videh) videle nisu pravu kožu, a na feedback-u se pojavili loši komentari (u stilu nabili rejting pa sad obmanjuju kupce) tek nakon kupovine... Pritom im je trebalo mesec dana da pošalju, sveukupno sam čekao 2 i po meseca, prošlo i ono malo zime što je bilo... :isuse:

 

Poslao sam zahtev prodavcu ali čisto sumnjam u pozitivan ishod... Jel mogu nekako da se žalim Alibabi direktno, bar da im smanje rejting ili šta već?! :unsure:

 

P.S. Hoće neko da kupi nove zimske cipele za 20 eura? :lolol:

Link to comment

Kakve su mi mogućnosti za refund ukoliko porizvod nije kao što je u opisu a prošlo je protection time, automatski mi je čekiralo da je roba primljena?! :cry:

 

Uzeo sam neke cipele, 45 jura (jebala me ona akcija u novembru kad su bili popusti i kud je videh) videle nisu pravu kožu, a na feedback-u se pojavili loši komentari (u stilu nabili rejting pa sad obmanjuju kupce) tek nakon kupovine... Pritom im je trebalo mesec dana da pošalju, sveukupno sam čekao 2 i po meseca, prošlo i ono malo zime što je bilo... :isuse:

 

Poslao sam zahtev prodavcu ali čisto sumnjam u pozitivan ishod... Jel mogu nekako da se žalim Alibabi direktno, bar da im smanje rejting ili šta već?! :unsure:

 

P.S. Hoće neko da kupi nove zimske cipele za 20 eura? :lolol:

Ako ti je prošao protection mrka kapa...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...