Jump to content
IGNORED

Srbija u kvalifikacijama za EP 2016


kud u maglu Simoviću

Plasman reprezentacije Srbije u grupi I  

65 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 3.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    135

  • Muwan

    126

  • MiddleClass

    125

  • katamaran

    80

Top Posters In This Topic

Posted Images

Koja radost u Tirani i Pristini za jedan glupavi prekid utakmice. Ljudska glupost nema granice.

 

Da, to je isto jedan suludi aspekt cijelog događaja. Ti euforični dočeci.

Link to comment

pogledaj ponovo sva tri albanska kornera pa uoci kako su 2 izvedena bez problema a kod treceg je palo gadjanje i sta se tom prilikom desava i koliko traje izvodjenje kornera. ali svejedno, ne pisem o tome i ne zanima me da nastavljam ovu smornu diskusiju.

pa jebote normalno kad su svi videli da nam gol visi u vazduhu ! normalno da je eskalirala nervoza kad su krenuli da nas stiskaju.

Link to comment

Da, to je isto jedan suludi aspekt cijelog događaja. Ti euforični dočeci.

ma ovo sto ja sad gledam nije docek, nego neposredno po prekidu utakmice. evo pokusavam da se stavim u kozu jednog Albanca, pa mi ne ide da shvatim.

Link to comment

ne, izuzetno je bitno jer ti gledas gomilu nekih zasebnih situacija (zastoj kod objektivne nemogucnosti izvodjenja kornera, zastoj zbog objektivnih povreda, itd) kao nekakav opaki sinhronicitet na delu.

Korner nije deo te priče ali ja u prenosu stvarno nisam mogao da skapiram šta su to Albanci radili negde od 25-og minuta pa nadalje. Nonstop im je neko bio na zemlji, dobili su jedan žuti karton zbog nekog stvarno nenormalnog odugovlačenja izvođenja slobodnjaka na svojoj polovini. Igra je bila prekidana bukvalno na svakih 10 sekundi, Bane Ivanović je u jednom trenutku protestovao kod sudije zbog svega toga. Ubijali su igru kao da je 85. a ne 25. minut, nema šanse da im je taktika bila da to rade do kraja utakmice.

 

Elem, to je svakako njihovo legitimno pravo i nema nikakve veze sa time da je Srbija još pre nailaska drona zaslužila šut u dupe od UEFA zbog skandiranja sa tribina i gađanja albanskih igrača i klupe svim i svačim. Samo kažem da onakav pristup igri, u prvom poluvremenu, nikada nisam video. Imao sam ozbiljnu nameru da prestanem da gledam prenos, toliko je bilo nemoguće za gledati. Onda je doleteo dron.

Edited by beowl
Link to comment

Korner nije deo te priče ali ja u prenosu stvarno nisam mogao da skapiram šta su to Albanci radili negde od 25-og minuta pa nadalje. Nonstop im je neko bio na zemlji, dobili su jedan žuti karton zbog nekog stvarno nenormalnog odugovlačenja izvođenja slobodnjaka na svojoj polovini. Igra je bila prekidana bukvalno na svakih 10 sekundi, Bane Ivanović je u jednom trenutku protestovao kod sudije zbog svega toga. Ubijali su igru kao da je 85. a ne 25. minut, nema šanse da im je taktika bila da to rade do kraja utakmice.

 

Elem, to je svakako njihovo legitimno pravo i nema nikakve veze sa time da je Srbija zaslužila šut u dupe od UEFA zbog skandiranja sa tribina i gađanja albanskih igrača i klupe svim i svačim. Samo kažem da onakav pristup igri, u prvom poluvremenu, nikada nisam video. Imao sam ozbiljnu nameru da prestanem da gledam prenos, toliko je bilo nemoguće za gledati. Onda je doleteo dron.

pa sta god da su radili, nisu radili nista nevidjeno u fudbalskoj igri.

 

cuj neka balkanska selekcija koja igra dekonstrukcionisticki fudbal krenula da krade vreme od 30-og minuta ? pa da mi je neko prico ne bi verovao :lol:

Link to comment

pa sta god da su radili, nisu radili nista nevidjeno u fudbalskoj igri.

 

cuj neka balkanska selekcija koja igra dekonstrukcionisticki fudbal krenula da krade vreme od 30-og minuta ? pa da mi je neko prico ne bi verovao :lol:

 

+1

 

Pa ako je neko doktorirao na kradji vremena od prvog minuta, mi smo. Ta taktika je pocela i da daje rezultat. Poceli su da ulaze u sanse, malo je falilo da povedu

 

 

A da su dali gol, kakva bi tek to provakacija bila...

Edited by ficfiric
Link to comment

Uzgred, ako se neko pita da li je osecaj nesigurnosti i straha koji su imali albanski igraci (bar sudeci po onome sto danas pisu) zbog dolaska u Beograd uobicajen u Albaniji i autentican - nije. Za mlade Albance iz Albanije dolazak u Beograd je skopcan uglavnom sa egzotikom i znam licno mnoge koji su se jako lepo proveli u Beogradu i dolazili vise puta, cak i mnoge politicare. Do skoro je cak postojala redovna avionska linija Beograd - Tirana. Naravno, vazi i obrnuto, vise puta sam bio u Albaniji i prokrstario sam je uzduz i popreko, nikada mi se nista problematicno nije desilo. Problem je sto u poslednje vreme i u Albaniji i na Kosovu jacaju desnicarske, ekstremno nacionalisticke politicke tendencije cija se retorika uglavnom bazira na antisrpskom sentimentu i na tom sentimentu se dobija mnogo glasova. Zato je ovaj incident mnogo zlokobniji i veci nego sto na prvi pogled izgleda i nema sansi da je proizvod dokolice grupe studenata iz Skoplja.

 

Mene je zato ovo i zaprepastilo, ja sam imao (na osnovu prica drugih i doduse jako ogranicenog licnog iskustva) utisak da Albanci iz same Albanije nisu toliko optereceni tim nacionalistickim sranjima i nacionalizam uglavnom buja medju njihovim sunarodnicima iz bivse Jugoslavije, zbog nama dobro poznatih razloga. Ovako nesto bi ocekivao da smo igrali sa reprezentacijom Kosova, ali ne i sa reprezentacijom Albanije. I u tom svetlu sam shvatao ono odbijanje FS Albanije pred utakmicu da se zabrani gostovanje navijaca, mislio sam da ljudi jednostavni nisu optereceni i da im percepcija nije obojena kosovskim konfliktom kao nama. Ocigledno sam se mnogo, mnogo zajebao.

Link to comment

Mene je zato ovo i zaprepastilo, ja sam imao (na osnovu prica drugih i doduse jako ogranicenog licnog iskustva) utisak da Albanci iz same Albanije nisu toliko optereceni tim nacionalistickim sranjima i nacionalizam uglavnom buja medju njihovim sunarodnicima iz bivse Jugoslavije, zbog nama dobro poznatih razloga. Ovako nesto bi ocekivao da smo igrali sa reprezentacijom Kosova, ali ne i sa reprezentacijom Albanije. I u tom svetlu sam shvatao ono odbijanje FS Albanije pred utakmicu da se zabrani gostovanje navijaca, mislio sam da ljudi jednostavni nisu optereceni i da im percepcija nije obojena kosovskim konfliktom kao nama. Ocigledno sam se mnogo, mnogo zajebao.

 

Pa i igrao si sa reprezentacijom Kosova, 8 igraca je rodjeno na Kosovu. Samo ti to niko nije rekao.

Link to comment

Sto nismo u grupi sa Spancima ili Englezima, majku mu staru. Da su ih Albanci dobili pa napravili ovakav dar-mar, bili bi izbaceni iz takmicenja pre nego sto bi navijaci stigli da kupe pljeku na Autokomandi posle prekida.

Link to comment

Što samo znači da su Cana,Baljal i Tare najobičniji huligani,ništa bolji nego što je to Bogdanov.

Neće biti da je isto jer jedno je mandril sa šipke, a drugo igrač ili sportski funkcioner.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...