Jump to content
IGNORED

Srbija u kvalifikacijama za EP 2016


kud u maglu Simoviću

Plasman reprezentacije Srbije u grupi I  

65 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Преступи нису истог реда величине. То је просто. 

 

Prestupi uopste nisu iz iste kategorije. Ovo sa dronom i zastavom velike Albanije je organizovana (od koga god, nebitno) politicka demonstracija, upadanje navijaca na teren i nasrtaj na albanske igrace je pitanje huliganizma na sportskim terenima. Koliko god da je jedno uzrokovalo drugo, verujem da ce UEFA posebnim arsinima tretirati obe stvari ako se budu drzali svojih propisa.

 

Uzgred, ako se neko pita da li je osecaj nesigurnosti i straha koji su imali albanski igraci (bar sudeci po onome sto danas pisu) zbog dolaska u Beograd uobicajen u Albaniji i autentican - nije. Za mlade Albance iz Albanije dolazak u Beograd je skopcan uglavnom sa egzotikom i znam licno mnoge koji su se jako lepo proveli u Beogradu i dolazili vise puta, cak i mnoge politicare. Do skoro je cak postojala redovna avionska linija Beograd - Tirana. Naravno, vazi i obrnuto, vise puta sam bio u Albaniji i prokrstario sam je uzduz i popreko, nikada mi se nista problematicno nije desilo. Problem je sto u poslednje vreme i u Albaniji i na Kosovu jacaju desnicarske, ekstremno nacionalisticke politicke tendencije cija se retorika uglavnom bazira na antisrpskom sentimentu i na tom sentimentu se dobija mnogo glasova. Zato je ovaj incident mnogo zlokobniji i veci nego sto na prvi pogled izgleda i nema sansi da je proizvod dokolice grupe studenata iz Skoplja.

Edited by harper
Link to comment
  • Replies 3.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    135

  • Muwan

    126

  • MiddleClass

    125

  • katamaran

    80

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kao da je vazno dal je sudija izasao nakon prekida na teren ili nije,

ne odlucuje on, kako ce se ovo registrovati i koliko ce ko biti kaznjen , on napise svoj izvestaj kao i sva ostala sluzbena lica sa utakmice, oba saveza i onda takmicarska komisja resava slucaj sa rezultatom a disciplinska pokaznjava

 Važno je. Jer to pokazuje da nigdje i nikad nije donešena odluka da se utakmica nastavi. I da je izjava FSS-a bezvezna. S druge strane postoji samo izjava delegata da utakmica nije mogla biti nastavljena, koja se može tumačiti s više strana, ali vjerojatnije je objašnjenje da je tako i odlučeno.

 

Da je odlučeno da se utakmica nastavlja suci bi izašli na teren.

 

Na stranu sad sve ostalo, tko je kriv, koliko je šta organizirano, kakve će biti kazne, tko sve zaslužuje kazne, tko je "krivlji" itd.

 

Što se tiče samog prekida/nastavka utakmice, uzevši u obzir ono što se moglo vidjeti i kakva je izjava samog delegata, ta priča od FSS-a "Albanci nisu htjeli" je prazna priča. I odluka službenih osoba je bila da se utakmica ne nastavlja, a ne odluka Albanaca. Da je postojala odluka da se utakmica nastavi, a Albanci to odbili, onda bi danas i službene izjave bile drugačije. I već bi se znalo da je 3:0 za Srbiju, a o ostalim kaznama bi se pričalo poslije.

 

Ali nije bilo tako.

Link to comment

Slinavi se uspjesno namece za najbizarnijeg srpskog politicara u opakoj konkurenciji likova kao sto su Sinisa Vucinic i Velja Ilic.  Ovoliko nesposobnosti, pasivne agresije, neznanja u svojoj materiji, naduvenosti i poltronizma u jednoj licnosti se rijetko vidja. Nevjerovatna pojava.

 

 

Богами слини иде и те како од руке то наметање.Он је мени ипак на првом месту иако је конкуренција богами велика.

Link to comment

I tu jednostavno neki brkaju stvari. Taman da UEFA zaključi da je ovo velika albanska zavjera i nezapamćena politička provokacija (što jest, ali pitanje koliko organizirana) i izbaci Albaniju na pet godina iz svih natjecanja - opet ova utakmica ne bi bila registrirana 3:0 za Srbiju. Nisu odigrali pola utakmica pa bi im rezultati bili samo brisani.

 

Ali osim u slučaju da Albanija zaista bude potpuno izbačena (pa ove utakmice onda "neće ni biti") jedine dvije opcije su 3:0 za Albaniju ili nova utakmica. Bez obzira tko će još i na koje načine biti kažnjen.

 

Jedino što je sigurno je da neće biti 3:0 za Srbiju. Sve drugo je moguće.

Link to comment

Ne znam da li je sovinista, to nisam ni napisao, znam na sta mu lici tih par komentara koje sam kritikovao.

 

Na objašnjavanje jednostavnih i lako proverivih činjenica.

Link to comment

Iskreno, što se mene tiče, vaskoliko albanstvo bi bilo predstavljeno u mnogo lošijem svetlu da se ispostavi da su albanski igrači sasvim spontano i ničim izazvani bili spremni da izazovu neviđen incident i ugroze svoje i tuđe živote ne bi li odbranili čast jebene mape jebene Velike Albanije (što je pritom još izazvalo neviđeno oduševljenje među albanskom populacijom širom regiona), nego da su bili instruirani da tako postupe.

 

Ajde sto Cana i Baljaj kazu da je to njihova zastava i da su je branili... uzecemo im olaksavajucu okolnost da su bili direktni ucesnici i da su glave vruce... ali jebeni Igli Tare koji je SD Lacija da kaze da je ponosan na igrace sto su branili zastavu?! Ono malo mi je bolesno jer svi znaju da je to mapa Velike, a ne regularne Albanije.

 

Simunic i Hrvati su se makar branili sa - nisam tako mislio, dom je kuca, to nije samo ustaski pozdrav i slicno... ovdje svi do jednoga u medijima podrzavaju branjenje zastave Velike Albanije. To je em bolesno em opasno.

Link to comment

Beowla nisam pominjao. Haarper je jedini potegao argument "ma znamo mi kakvi su oni". Vi ostali ste takodje u krivu, naravno: moguce je da je incident organizovao prvi brattm na svoju ruku, moguce je da ima siru politicku pozadinu, kao sto je moguce da je organizovan od strane grupe navijaca koja je shvatila kao uvredu i provokaciju zabranu njihovog prisustva na stadionu (to je preovladjujuce osecanje albanskih komentatora po stranim medijima, koliko sam pratio). Fakat je da za sada niko od nas ne zna ko je odgovoran. Iz toga sledi da je u krivu svako ko decidno tvrdi da "zna" sta se desilo, a ne raspolaze nikakvim dodatnim informacijama.

 

Nisi ti ali jeste onaj koji je napisao Beowl i serloci. I ne znam koji vi, posto ja nisam napisao da FSHF ima veze sa dogadjajem niti sam bilo gde implicirao karakter albanske nacije. Naprotiv, ja sam ovde prvi napisao da Rama nije uhapsen i da nema nikakve veze sa incidentima, dok su se listali linkovi na srpske sajtove koji su likovali zbog toga. Ja nigde nisam pominjao siru politicku pozadinu i jasno sam do detalja opisao u kakvog se grotlu sovinistickog olosa odrzava mec.

 

Ako si vec trazio sa kim da me stavis u grupu, eno ti ga Dr Arslanagic koji je potvrdio ono sto sam ja napisao, da ponasanje albanskih igraca u 10-15 min pre sukoba pokazuje nameru da se isprovocira publika a da njihovo grupisanje na centru dok se dron spusta pokazuje da je mozda neko od njih znao gde je bilo planirano da se spusti. Drugim recima, meni se cini kao da je postojao sinhronitet koji tesko mogu proglasiti slucajnim jer sam bio na licu mesta i to video uzivo. Ako je ovo dovoljno da stanes u red podrzis Lujevo hajkanje samo zato sto imas feud sa harperom, onda moram da ti kazem da si u ozbiljnom problemu, jer sa sovinistima koji se odjave sa foruma a onda se vrate da proslave shuknavanje u srpsko prkno, to obicno zavrsi sa raspravama da li je u 2. svetskom ratu bilo genocida u Slavoniji ili da li su vicevi o Draganu Manceu i romima jedan od dokaza za karakter naroda koji je uradio u Bosni to sto je uradio. Ja to necu da radim na ovom forumu a ti ako hoces da budes deo toga, onda izvoli, ali me prethodno izdvoj iz tog vi.

Edited by gazza1
Link to comment

Prvo, iznenadilo me je sta sve ovde ljudi opravdavaju i sta ocekuju u konacnom resenju. To samo govori koliko nisu upoznati ni u fudbal i u stvari oko njega.

 

Drugo, slazem se sa gazzom da je na JNA bilo jezivo u jednom trenutku. Da zanemarim muku od fasistickih povika i skandiranja, freneticnog skakanja po sedistima (i zatim jebanja mame sto su prljava), ali i da je neka druga repka npr. bratska Rusija, Grcka ili Brazil igrala onako kulovski 40min uz tesko valjanje, siguran sam da bi atmosfera bila dovedena do usijanja- a tome je kumovalo i par dobrih sansi koje nismo iskoristili- ne das gol ulazis u nastavak sve nervozniji.

 

I onda je usledio cuveni dron, ja sam ga video odmah posto smo bili na severu i posmislio sam da je Tolo glava na telu Don Vita Korleonea, klasicno crno-crvena pozadina i prigodna parola. Privh par sekundi smo se sprdali na taj racun, posle shvatanja da je vrag odneo salu pocele su i opaske na racun "jebace nam siptari mater, ovaj nosi bombe" na sta su roditelji sa decom i gomila dece sa trenerima (valjda su delili karte po unutrasnjosti i sakom i kapom, gomila dece u trenerkama raznih FK) poceli da panice. Onda ide onih par minuta bespomocnog i besnog psovanja, urlanja na muriju da puca u letelicu te nas resi svih daljih muka.

Upadi navijaca slede, a reakcija murije je za nevericu. Prvo duz cele severne tribine i dobrog dela istoka su dozvoli da ovi klipani sede na ogradi sto im ulazak u teren 100puta olaksava. Zatim je murija bila ogranicena na batinanje samo duz atletske staze, bilo je jezivo gledati kako huligani preskacu reklame i idu na travu, a panduri trce za njima do reklama i pustaju ih, da bi se zatim vratili na svoju poziciju gledajuci ka nama koji mirno sedimo na svojim mestima :isuse:. Ako bolje pogledate na snimcima nigde ni nema murije (mislim na ne "kornjace" zandarmeriju i one druge specijalce), samo su bila prisutna 2-3 starija tipa u maskirnoj kao vojnoj uniformi i gomila redara. Posle par minuta je doslo jos jedno pojacanje, ja se stvarno ne secam ni za vreme protesta protiv Slobe da sam na jednom mestu video toliko policajaca. Pojacanje je sprovdedeno ka jugu, popelo se na tribine i ocistilo sredisnji deo juga, ispod semafora. Jedna je prica da su se cepali grobari izmedju sebe, druga da satro nisu hteli da im dozvole da udju na teren, jbg ko ce ga znati. Vrhunac je bila muzika sa razglasa: Cher-Believe, Chic Mystique i neka buzuki turbo budalastina :lolol: . Cenim da su pustili Annu Oxu da bi ispali smekeri :s_a:

 

Ostalo znate, to jest nista ne znamo.

 

Jutros u busu cujem pandura kako prica da je u Zemun polju (gde on zivi) polupano 5-6 pekara koje drze Albanci (ili Goranci), a usput je provukao da se strani diplomati ne smeju pretresati, tako da nije ni cudo sto je lagano unesen neki upravljac za dron (ako je tacna prica o stricu albanske drzave).

Link to comment

Ne verujem da ce UEFA ikoga izbaciti iz daljeg toka takmicenja jer time sebi prave problem i urusavaju regularnost takmicenja. Nasa grupa je i ovako krnja, udaljavanjem jedne reprezentacije ostaje se na 4 tima, od kojih 2 idu direktn na EP, a treci se bori za baraz, ali onda ne bi postojao princip rangiranja tog treceg tima u odnosu na ostale treceplasirane.

Link to comment

 Važno je. Jer to pokazuje da nigdje i nikad nije donešena odluka da se utakmica nastavi. I da je izjava FSS-a bezvezna. S druge strane postoji samo izjava delegata da utakmica nije mogla biti nastavljena, koja se može tumačiti s više strana, ali vjerojatnije je objašnjenje da je tako i odlučeno.

 

Da je odlučeno da se utakmica nastavlja suci bi izašli na teren.

 

Na stranu sad sve ostalo, tko je kriv, koliko je šta organizirano, kakve će biti kazne, tko sve zaslužuje kazne, tko je "krivlji" itd.

 

Što se tiče samog prekida/nastavka utakmice, uzevši u obzir ono što se moglo vidjeti i kakva je izjava samog delegata, ta priča od FSS-a "Albanci nisu htjeli" je prazna priča. I odluka službenih osoba je bila da se utakmica ne nastavlja, a ne odluka Albanaca. Da je postojala odluka da se utakmica nastavi, a Albanci to odbili, onda bi danas i službene izjave bile drugačije. I već bi se znalo da je 3:0 za Srbiju, a o ostalim kaznama bi se pričalo poslije.

 

Ali nije bilo tako.

 

Aman čoveče, i da je odlučeno da se prekida, sudije bi izašle na teren. Iz neizlaženja se ama baš ništa ne može naslutiti.

 

Inače, delegat je očigledno imao nameru da utakmicu nastavi pod nekim uslovima. Previše izvlačiš iz službene formalizacije 'nije bilo uslova da se utakmica nastavi'. To može da se odnosi i na to da jedna ekipa nije želela da igra.

 

I naravno da će sve odluke da se javno iznesu istovremeno. Najbolje da će da organizuju svakodnevne brifinge za svaku tačku koja bude bila deo saopštenja.

Link to comment

 Važno je. Jer to pokazuje da nigdje i nikad nije donešena odluka da se utakmica nastavi. I da je izjava FSS-a bezvezna. S druge strane postoji samo izjava delegata da utakmica nije mogla biti nastavljena, koja se može tumačiti s više strana, ali vjerojatnije je objašnjenje da je tako i odlučeno.

 

Da je odlučeno da se utakmica nastavlja suci bi izašli na teren.

 

Po meni nije vazno, po tebi jeste, pa nije to ulicno takmicenje na kojoj se jedna ekipa ne pojavi, pa onda sudije izvedu jednu ekipu i kao ispostuju proceduru,

Sta mislis utakmica najnizeg ranga, jedna ekipa se ne pojavi na terenu, sudija ce terati drugu ekipu da se presvlaci i da izvodi na teren?

 

Ne, samo se sastavi zapisnik i dalje resavaju nadlezne komisije

 

Na medjunarodnim utakmicama sudija nema nikakve druge obaveze, osim obicnog sudjenja, naravno kada su ispunjeni svi uslovi za odigravanje utakmice, za sve druge stvari vezano za organizaciju su zaduzeni delegat, oficir za bezbednost, da ne kazem komesar, supervizor, specijalni posmatrac itd,

tako da ne bih tom potezu davao neki veliki znacaj

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...