Jump to content
IGNORED

Advokatura


Tribun_Populi

Recommended Posts

1. elektronsko glasanje

2. elektronsko poštansko sanduče i dostava podnesaka advokatima uz mogućnost da advokat navede da je na godišnjem odmoru ili bolovanju kada ne može da prima poštu.

3. elektronski uvid u predmete koji se ionako skeniraju

4. čipovana članska karta za elektronsku identifikaciju 

 

ono, budzet AKBa je dva miliona evra godisnje i kao ne mogu to napraviti ili pritisnuti ministarstvo pravde da to omogući.

  • +1 1
Link to comment

Zove me juče neka Australjanka da joj objasnim kako kod nas direktor društva može da dobije otkaz ugovora o radu zaključenog na neodređeno i kaže ona:

 

- OK, sorry, I'm not so much into employment law, corporate is my field, thanks for clearing this up.

 

Ja, koji sam se juče bavio porezima, nekretninama, radnim pravom, statusnim pitanjima i naknadom štete:

 

- You're welcome.

 

Ovako nekako:

 

b00.jpg

 

 

 

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, napadaj said:

Zove me juče neka Australjanka da joj objasnim kako kod nas direktor društva može da dobije otkaz ugovora o radu zaključenog na neodređeno i kaže ona:

 

- OK, sorry, I'm not so much into employment law, corporate is my field, thanks for clearing this up.

 

Ja, koji sam se juče bavio porezima, nekretninama, radnim pravom, statusnim pitanjima i naknadom štete:

 

- You're welcome.

 

Ovako nekako:

 

b00.jpg

 

Vidim da znaš kakav je to osećaj kad se nalaziš na konf callu sa pet, šest advokata iz White&Case i sličnih kancelarija koji su svi od reda specijalisti za pravo osiguranja vazduhoplova i imovinsko pravne odnose u vazduhoplovstvu, sa master diplomama Ivy League ili Oksforda i Kembridža i sličnih škola, debatuješ o zakupu i osiguranju aviona koji vredi 300 miliona evra, i trebaš da ostaviš utisak kako ti u stvari dobro vladaš međunarodnim i srpskim vazduhoplovnim pravom, i u stvari znaš o čemu govoriš, jer im to naplaćuješ stotine evra po satu. A ti do pre 3 minuta popunjavao registracionu prijavu za upis prokuriste u APR-u, a posle calla moraš da završiš odgovor na tužbu u radnom sporu za prekovremeni rad sa vrednošću spora od 30k dinara. 

  • +1 3
  • Haha 1
Link to comment
47 minutes ago, Ayatollah said:

 

Vidim da znaš kakav je to osećaj kad se nalaziš na konf callu sa pet, šest advokata iz White&Case i sličnih kancelarija koji su svi od reda specijalisti za pravo osiguranja vazduhoplova i imovinsko pravne odnose u vazduhoplovstvu, sa master diplomama Ivy League ili Oksforda i Kembridža i sličnih škola, debatuješ o zakupu i osiguranju aviona koji vredi 300 miliona evra, i trebaš da ostaviš utisak kako ti u stvari dobro vladaš međunarodnim i srpskim vazduhoplovnim pravom, i u stvari znaš o čemu govoriš, jer im to naplaćuješ stotine evra po satu. A ti do pre 3 minuta popunjavao registracionu prijavu za upis prokuriste u APR-u, a posle calla moraš da završiš odgovor na tužbu u radnom sporu za prekovremeni rad sa vrednošću spora od 30k dinara. 

sta ta ekipa radi u BG?

Link to comment
54 minutes ago, Ayatollah said:

Vidim da znaš kakav je to osećaj kad se nalaziš na konf callu sa pet, šest advokata iz White&Case i sličnih kancelarija koji su svi od reda specijalisti za pravo osiguranja vazduhoplova i imovinsko pravne odnose u vazduhoplovstvu, sa master diplomama Ivy League ili Oksforda i Kembridža i sličnih škola, debatuješ o zakupu i osiguranju aviona koji vredi 300 miliona evra, i trebaš da ostaviš utisak kako ti u stvari dobro vladaš međunarodnim i srpskim vazduhoplovnim pravom, i u stvari znaš o čemu govoriš, jer im to naplaćuješ stotine evra po satu. A ti do pre 3 minuta popunjavao registracionu prijavu za upis prokuriste u APR-u, a posle calla moraš da završiš odgovor na tužbu u radnom sporu za prekovremeni rad sa vrednošću spora od 30k dinara. 

 

Identicna situacija je u IT u celoj Evropi. Samo prepakivanje...

Link to comment
1 hour ago, Ayatollah said:

 

Vidim da znaš kakav je to osećaj kad se nalaziš na konf callu sa pet, šest advokata iz White&Case i sličnih kancelarija koji su svi od reda specijalisti za pravo osiguranja vazduhoplova i imovinsko pravne odnose u vazduhoplovstvu, sa master diplomama Ivy League ili Oksforda i Kembridža i sličnih škola, debatuješ o zakupu i osiguranju aviona koji vredi 300 miliona evra, i trebaš da ostaviš utisak kako ti u stvari dobro vladaš međunarodnim i srpskim vazduhoplovnim pravom, i u stvari znaš o čemu govoriš, jer im to naplaćuješ stotine evra po satu. A ti do pre 3 minuta popunjavao registracionu prijavu za upis prokuriste u APR-u, a posle calla moraš da završiš odgovor na tužbu u radnom sporu za prekovremeni rad sa vrednošću spora od 30k dinara. 

 

 

Jašta.

 

Kad smo radili UPPR-ove pre 7-8 godina, advokati EBRD i IFC su zahtevali da se iz ugovora o kreditima zaključenim sa sindikatima banaka do najsitnijih detalja prenesu obaveze koje se odnose na ekologiju i da se smatraju bitnim elementima UPPR-a čije kršenje dovodi do pada plana. Onda u UPPR od 250 miliona evra unosim obaveze mog klijenta da ne lovi ribu mrežama nekih karakteristika na udaljenosti od xy kilometara od morske obale, iako se bavi hemijskom industrijom i nema apsolutno nikakve veze sa ribolovom, i smejem se kad pomislim da će to da čitaju u Privrednom sudu u Beogradu, a da moj klijent po tom UPPR-u neće moći da isplaćuje obaveze duže od 3 meseca nakon isteka grejs perioda.

 

 

Edited by napadaj
  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Miki_belavista said:

sta ta ekipa radi u BG?

 

Ma nisu oni videli Beograd ni na razglednici, već zakažemo conference call na Teamsu/Webexu/čemugod, pa ja pričam iz Beograda, a oni iz Londona/Njujorka/gdegod. Raznih tema ima, u ovom slučaju što sam naveo zakup i osiguranje aviona koje iznajmljuje Air Serbia, i pitanja u vezi sa tim...

Link to comment
1 hour ago, Ayatollah said:

 

Ma nisu oni videli Beograd ni na razglednici, već zakažemo conference call na Teamsu/Webexu/čemugod, pa ja pričam iz Beograda, a oni iz Londona/Njujorka/gdegod. Raznih tema ima, u ovom slučaju što sam naveo zakup i osiguranje aviona koje iznajmljuje Air Serbia, i pitanja u vezi sa tim...

a ok to vec ima smisla.

Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Pozdrav, ne znam da li je pitanje za ovu temu ali advokatski savet bi mi bio koristan. Tata mi je preminuo prosle godine i danas je stigao neki zahtev da vratimo njegove penzije za dve godine. Situacija je sledeca, 2018 je dobio srpsku starosnu penziju na osnovu godina staza. Istovremeno je podneo zahtev i za rumunsku penziju pa su ga savetovali da radi jos 2 godine tamo da bi imao 15 godina njihovog staza i pravo na njihovu punu penziju. Tako je i bilo, primao je od 2018 nasu penziju (za deo rada iz Srbije) i od 2020 dodatno rumunsku penziju preko njihovog racuna (isto za deo godina sto je radio tamo). Nakon smrti mama je podnela zahtev da prima rumunsku porodicnu penziju, ne i srpsku, da bi danas stiglo to resenje o povracaju svih penzija od 2018 do 2020. Da li neko zna o cemu je rec i na osnovu cega imaju pravo da to zahtevaju? Da li nekako moze da se ulozi zalba? Hvala


Sent from my 2107113SG using Tapatalk

Link to comment
  • 7 months later...

Da li vam radi Geosrbija? Meni ne izbacuje ništa kad ukucam broj parcele i KO, a obično već samo po broju parcele izbaci sve rezultate u državi.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...