Jump to content
IGNORED

Advokatura


Tribun_Populi

Recommended Posts

 Ovaj što preti je stalno na protestima i šetnjama SPN...sad u kom je svojstvu tamo, to ne znam :fantom:

Iz ove pesmice ne bi se reklo da je baš skroz protivu nasilja.

Link to comment
15 minutes ago, warp said:

 Ovaj što preti je stalno na protestima i šetnjama SPN...sad u kom je svojstvu tamo, to ne znam :fantom:

Iz ove pesmice ne bi se reklo da je baš skroz protivu nasilja.

Pa da ovaj je na proteistima, a Baljanski obriše patos sa glavnim likom iz SNS za Vojvodinu i malo šire, na izborima za AKV (Aleksić)... Nekako, pre bih bio na strani Beljanskog, nego na strani nekog ko je prtiv njega...

 

Mislim, Aleksićeva kancelarija je bila jedn od call centara za SNS, o čemu dalje da pričamo?

  • +1 2
Link to comment

Ima nesto sto se onako zapaza iz daljine ako se uradi jedan zoom out. Kao da se ide sa ponekim zadatim l'enfant terrible od institucije do institucije formalne ili ne (novine, ec.) napadaju osobe kao za primer ostalima sa ciljem da se sve institucije stave pod kontrolu. Samo sto su svi svesni unutar onda kad se to desi.

 

Posebno sto se u vremenu u kome se bori protive navodne politicke korektnosti, a u stvari protiv osnovnog vaspitanja i civilizacijskog dostignuca uklanjaju sva ogranicenja u komunikaciji. Lik koji je inteligentan, sa upotrebom ovakovog recnika kao navodnom zajebancijom radi to sa ciljem.  Ne verujem ja da je lud, ovo je samo da na "duhovitost"/ludost moze da se vadi kao olaksavajucu okolnost kako je vi zovete.

Link to comment

 Ma jok, lik je lud ko zvono, na Beljanskog ima pik godinama :fantom:

 

 Fantastično je kako guramo sve u narative koje smo unapred pripremili, "nevaspitani agresivac"= mora da je SNS-ovac postavljen sa nekom agendom koja će se otkriti kad-tad, to što troši slobodno vreme po protestima nema veze, mora da je i tu "po zadatku" od režima ! Odnosno neko je lepo na drugom topiku primetio: Svaka javna ličnost je saradnik režima dok se drugačije ne dokaže :isuse:

 

 Suština je da čovek nije baš uravnotežen po onome što objavljuje na društvenim mrežama (meni nije zabavno ni smešno) a za pravu pozadinu sukoba sa Beljanskim nemamo pojma...

Edited by warp
Link to comment

Danas u Poreskoj upravi u postupku poreske kontrole kažem inspektorki da nešto ne može da se utvrđuje u poreskom postupku, nego u drugim postupcima, a pre svega prekršajnom.

 

Kaže ona meni: "To što vi meni govorite možda važi u nekom pravnom postupku, ali ovo je upravni postupak".

 

Ja:

 

Spoiler

MuTenSRsJ7TQQ.gif

 

  • Tužno 1
Link to comment

Meni jednom u poreskoj nisu priznali advokatske troškove za sastav za prigovora sa obrazloženjem da je bilo očigledno da zapisnik o kancelarijskoj kontroli nije uradjen kako treba, pa nije bilo potrebno angažovanje advokata

  • Haha 3
Link to comment
On 9. 1. 2024. at 10:52, radisa said:

Pa da ovaj je na proteistima, a Baljanski obriše patos sa glavnim likom iz SNS za Vojvodinu i malo šire, na izborima za AKV (Aleksić)... Nekako, pre bih bio na strani Beljanskog, nego na strani nekog ko je prtiv njega...

 

Mislim, Aleksićeva kancelarija je bila jedn od call centara za SNS, o čemu dalje da pričamo?

To su bili izbori kao izmedju Vucica i Seselja. Beljanski ima sve instrumente, tj. Komora na cijem je celu da Aleksicu zabrani rad, jer krsi sve moguce odredbe Zakona o advokaturi i Kodeksa profesionalne etike. Tj. ne samo da ima instrumente, nego po zakonu ima i obavezu da to uradi. Ali to gle cuda ne radi, nego goni sitnu ribu koja radi bankarske predmete. Inace Aleksic, tj njegova kancelarija ima nekoliko stotina hiljada predmeta u radu. Uglavnom su sve javna preduzeca, banke, drzavne ustanove. Ne postoji nikakav sukob izmedju Aleksica i Beljanskog, to je fejk prica, da bi se Beljanski odrzavao u Komori kao satro opozicionar.

Edited by bejzbolka
  • +1 2
Link to comment
  • 2 weeks later...

Ovo nema veze sa krivičnim delom proganjanja već je upravo ono na šta ludi Čeda ukazuje, ruka ruku mije u NS advokaturi, tužilaštvu i sudstvu. Drže ga u pritvoru kako bi ga prisilili na neki sporazum. 

 

Proganjanje može biti učinjeno samo direktnim umišljajem i neposredno. Ovde nema ni jednog ni drugog.

 

 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...