Jump to content
IGNORED

Pogodi koje je ovo motorno vozilo...


namenski

Recommended Posts

8 minutes ago, maheem said:

AMC Pacer.
ovo je bilo lako posle današnjih istraživanja lista najružnijih automobila. meni se njegov dizajn baš dopada.

evo ja ću jedan poznatog proizvođača a taj model se i dalje proizvodi:


 

th.jpg

 

Buni volan, ali mi deluje kao da je stara Toyota [Hilux mozda?]

Link to comment
2 minutes ago, JozoMujica said:

Evo nesto opet lako...

 

1116V.jpg

vidim da se vozaju novi modeli koji ni približno nisu lepi kao ovaj iz 80ih. al verujem da su boljeg kvaliteta i performansi :D

Link to comment
1 hour ago, jms_uk said:

Jeste Off, ali mi se valjda nece zameriti, tek da pomenemo: ovaj Jamesov Rover, Roverčina, mozda poslednji auto za smrtnike koji je imao ono nesto 'englesko' imao je - za one koji nisu obratili paznju - pogon pravim pravcatim - mlaznim motorom, onim avionskim.

Taj je 50-ih uguravan u poprilicno takozvanih koncept projekata, nije se primio iz gomile razloga, kod lokomotiva je bilo nesto bolje, kod brodova, narocito onih namenjenih ratovanju jos ponajbolje, toliko da se ustolicio i zadrzao u upotrebi i danas, obicno kombinovan sa nekim drugim pogonima ili sam sa sobom, otuda kod brodova one skracenice CODOG, CODAG, itd, itd..

Ali se primio i pokazao, pomalo uslovno, na jednoj, opet pomalo uslovnoj automobilskoj napravi:

Stridsvagn-103-resize.jpg

Svedskom tenku, Stridsvagn 103, poznatom kao S-tank, jos poznatijem kao jedini post-WW2 serijski tenk bez kupole, ali i po tome sto je za pogon koristio upravo pomenutu gasnu turbinu/mlazni motor.

Kombinovanu doduse sa dizel motorom.

Motor je dao Rolls Royce, gasnu turbinu Boeing, model T50, razvijan za prvobitne dronove, uglavnom protivodmornicke, dok su kasniji modeli dobili Katerpilarovu verziju proisteklu iz pokusaja da se gasna turbina primeni na masinama kakve vec pravi Katerpilar...

Tank je napravio ko bi drugi nego jedan od svetskih tata za proizvodnju svakovrsne gvozdjurije - Bofors.

Sa sve zgodama kao sto je automatsko punjenje topa, itd, itd...

Doduse, kada imate tenk bez kupole, malo se neobicno resava potreba da se cevka topa podigne ili spusti:

Stridsvagn-103-3-resize.jpg

Stridsvagn-103-2-resize.jpg

Ali kod Boforsa se i to moglo...

 

A sam motor, u ovom slucaju Caterpillar 553, isti onakav kakav je ugradjivan u napravu o kojoj je rec, vredi pogledati u akciji koga ne mrzi, naravno:

 

Link to comment

Da se nadovezem na Namenskog:

 

P1150025.jpg

Lotus 56 za Indy 500, a isao je slican (56B) i u F1, sa Pratt & Whitney mlaznom turbinom i vucom na sva cetiri. Nevidjeno brzo, nevidjeno upravljivo, nevidjeno stedljivo - ukratko savrsen trkacki auto cijom pojavom su svi drugi momentalno postali zastarele krnije. Nazalost, i nevedjeno lako se kvario, cim ga neko mrko pogleda - u celoj svojoj karijeri valjda ni jednom nije stigao do cilja. A uskoro zatim su mlazne turbine i zabranjene u trkackim automobilima, pa je tako sav trud na kraju bio nizasta...

Ja fotkao.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...