Jump to content
IGNORED

Pogodi koje je ovo motorno vozilo...


namenski

Recommended Posts

  • 1 year later...

Pazi lupio sam za Austina, to mi prvo palo na pamet kad sam video volan naopačke :D

Mislio sam na guglanje ko je od Engleza pravio terence ~50/60tih

Edited by Skyhighatrist
Link to comment
45 minutes ago, namenski said:

Nije, mada, da se ne lazemo :), ne znam za Daktari, daj pokazi na sta mislis ako ti je pri ruci...

 

Daktari je ona serija iz 60ih kad leče životinje u Africi. :D

Dok je bilo vanredno stanje ja pustio klincima jednu epizodu da vidim da li će im se dopasti i onda me sad ova tvoja fotka podsetila na ta njihova vozila. Tamo voze nešto slično, al nemam pojma kako se to zove. Ne razumem se ja baš mnogo u ove stvari.

 

p.s.

ako sam dobro izguglao, to što voze u seriji je Land Rover 109 LWB Series II A Wagon

malo liči, ali i totalni laik poput mene brzo primeti da ima i dosta razlika.

Link to comment
1 minute ago, omiljeni said:

 

Daktari je ona serija iz 60ih kad leče životinje u Africi. :D

Dok je bilo vanredno stanje ja pustio klincima jednu epizodu da vidim da li će im se dopasti i onda me sad ova tvoja fotka podsetila na ta njihova vozila. Tamo voze nešto slično, al nemam pojma kako se to zove. Ne razumem se ja baš mnogo u ove stvari.

 

p.s.

ako sam dobro izguglao, to što voze u seriji je Land Rover 109 LWB Series II A Wagon

malo liči, ali i totalni laik poput mene brzo primeti da ima i dosta razlika.

:D 

Pa i mene ovo Daktari bacilo u rebus, asociralo me, valjda po zvucnosti :isuse: na Hatari, film Hauarda Hoksa takodje iz 60-ih..., isto Afrika...

Polomih se vrteci po glavi Daktari auto, ne ide, pa ne ide...

Nije Land Rover, u pravu je @Skyhighatrist Austin je, model Gipsy, neke 50-te, sredina, trebalo je da bude konkurencija Land Roveru, ali nije dugo trajao i ako se pokazao, neka politika bila u pitanju, Britanija sahranjivala auto industriju, Austina progutao BMC, pa se onda oni sparivali sa Leyland-om...

Ipak, proizvodio se cini mi se dobrih skoro 10 godina...

Link to comment
16 minutes ago, Skyhighatrist said:

Jesu mu ovo ispred vrata na krilima pokazivači pravca, da ne kažem žmigavci na izvlačenje? :happy:

Mislim da nisu, nisam siguran, cenim da bi pre mogli da budu oni avionski stepenici na izvlacenje radi lakseg pentranja na auto, baratanja rezervnim tockom...; ipak se radi o auto cija je namena bila prvenstveno vojna.

Ne znam.

Edited by namenski
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...