Jump to content
IGNORED

Notari i muke sa istima


nautilus

Recommended Posts

notari su veci klosari cak i od advokata. lupaju pare godinama na uglavnom tipskim ugovorima koje uvezuju sarenim koncem, a kad treba da ovjere kopiju ili potpis salju te u opstinu.

Link to comment
  • 2 years later...

Pre neki dan pošaljem notaru ugovor o pripajanju jednog doo drugom. Zove notar i kaže: "Vidite, u članu 8. piše da će nepokretnosti društva prenosioca da se knjiže na društvo sticaoca na osnovu ovog ugovora i rešenja APR o pripajanju, pa mi pošaljite to rešenje APR ako je doneto".

 

:lolol: :isuse:

  • Haha 4
Link to comment

Update: statusna promena sprovedena, tj. registrovana u APR, notar uzeo 720.000 dinara za solemnizaciju, a nema pojma šta je solemnizovao, svi srećni.

Edited by napadaj
Link to comment
33 minutes ago, napadaj said:

Update: statusna promena sprovedena, tj. registrovana u APR, notar uzeo 720.000 dinara za solemnizaciju, a nema pojma šta je solemnizovao, svi srećni.

Jel to solemnizacija ili jb zapis kad toliko košta?

Link to comment

Solemnizacija.

 

21 minutes ago, goofs said:

6000 eura kosta pripajanje jednog DOO drugom?!? :blink:

 

Ma jok, nego je ovde taksa utvrđena u tolikom iznosu zbog toga što je vrednost posla ogromna, pa taksa dostiže maksimalni iznos.

Edited by napadaj
  • +1 1
Link to comment

Imam problem sa prepisom stana izgradjenog 2008. sa investitora na mog oca. Naime, stan se još u katastru vodi na investitora, ali postoje neslaganja iz ugovora o kupovini stana i podataka u katastru (tipa broj stana, jer su valjda dodali još jedan stan u izgradnji), pa sam mislio da ćemo aneksom ugovora sa investitorom rešiti problem i investitor je voljan da to potpiše. Ali avaj, notar traži i:
Gradjevinska dozvola, upotrebna dozvola, specifikacija stanova ako stanovi nisu sprcificirani kroz gradjevinsku ili upotrebnu dozvolu,  ugovor o zajedničkoj izgradnji ov.br.498/06  i aneks tog ugovora. 
A kako je stan gradilo više investitora problem je naći sve te dokumente.

 

Pa se pitam zašto, kada svi ti dokumenti služe da se dokaže da taj jedan od investitora gradnjom došao do tog stana, a u katastru je već upisan kao vlasnik stana, pa bi samim tim to trebao biti i dovoljan dokaz za to.

Edited by Spooky
Link to comment

Или се договори са инвеститором да га тужиш, он призна тужбени захтев, донесе се пресуда на основу признања  и не платиш таксу ни суду ни нотару. 

  • Wub 1
Link to comment

И то је тачно. Грађевинску и употребну не би требало било тешко наћи. Спецификација се да урадити. Једино тај уговор и анекси. Ако се зна где је оверен 2006, можда би се могао наћи по ов броју…

Link to comment
32 minutes ago, Krošek said:

Razumljivo je sto notar trazi gradjevinske papire s obzirom da se promenio broj stana. 

Pa zar katastar ne bi trebao biti source of truth. Znaci, ja imam ugovor na stan broj 7, u katastru se stan broj 8 bodi na investitora, to vec znaci da je investitor dokazao osnov za posedovanje stana i posedovanje gradjevinske/upotrebne dozvole za stan broj 8, i ako aneksom sa investitorom zakljucimo da je stan broj 7, zapravo broj 8 i on mi da pravo da uknjizim taj stan na sebe, cemu sluze ti dokumenti koji zapravo samo dokazuju da investitoru zaista pripada stan 8 i da je izgradjen i upotrebljiv, sto bi vec trebalo da je evidentno tacno uvidom u katastar.

Mislim, mozda i objektivno nije veliki problem doci do ovih dokumenata, ali meni koji nemam pojma o svemu tome se ovo cini toliko veliko, da ne znam odakle bih poceo. Npr. ja nemam pojma mogu li ja ici u sud i traziti kopiju overenog ugovora u cijem potpisivanju nisam ucestvovao.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...