Jump to content
IGNORED

US Open 2014


renne

Recommended Posts

Kakvog ofanzivnijeg tenisa? Nisikori je jedan od najofanzivnijih igraca na turu, covek iz svake pozicije pokusava da napravi viner, juce je tokom celog meca on diktirao tempo protiv Novaka. Jedini problem mu je slab servis, tako da svaki svoj gem mora igrom da zaradi, dok Marin veliki broj poena uzme samo servisom... Upravo zbog toga, i Nisikorijeve premorenosti mislim da je Cilic favorit sutra, ali navijacu za Keija  :)

 

Malo se precenjuje ovde Cilic. Protiv Feke juce je zaista bio sjajan, ali osim toga nije nesto posebno impresonirao. Anderson mu je uzeo set, a raspali SImon bio na korak da ga izbaci. Daleko je on od del Potra, i po talentu i po udarcima i po mentalnom sklopu.

Edited by FPLS
Link to comment
  • Replies 792
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dùda

    91

  • renne

    77

  • Timmy

    50

  • Garnirung

    48

Top Posters In This Topic

ha,ha, baš mi je drago 

 

 

 

Cilic-Nishikori could produce some wonderful tennis on Monday, yet it may not matter. If a player wins a major and nobody is watching on television, did he really win?

:isuse:

ma da, ništa ne postoji izvan njihovih jebenih televizija

u kojem je svet kanalu bokte

Edited by dùda
Link to comment

Kakvog ofanzivnijeg tenisa? Nisikori je jedan od najofanzivnijih igraca na turu, covek iz svake pozicije pokusava da napravi viner, juce je tokom celog meca on diktirao tempo protiv Novaka. Jedini problem mu je slab servis, tako da svaki svoj gem mora igrom da zaradi, dok Marin veliki broj poena uzme samo servisom... Upravo zbog toga, i Nisikorijeve premorenosti mislim da je Cilic favorit sutra, ali navijacu za Keija  :)

 

Malo se precenjuje ovde Cilic. Protiv Feke juce je zaista bio sjajan, ali osim toga nije nesto posebno impresonirao. Anderson mu je uzeo set, a raspali SImon bio na korak da ga izbaci. Daleko je on od del Potra, i po talentu i po udarcima i po mentalnom sklopu.

 

Pa samo jedan od bitnijih udaraca u tenisu, servis. Mora da odigra 2-3 razmene da bi krenuo u ofanzivu. To ne znači da ima defanzivan mentalitet, već da ne može od starta da nametne igru, koju mogu dobri serveri.

Svako igra na svoju dominantnu strategiju, a Marinu odgovara 1-2 tenis, što je, izvinjavam se, ofanzivnije od "moram da postavim poen sa 3-4 razmene".

Link to comment

Nadam se da ce Nishikori uzeti. Za mene je Cilic uvek bio prevara od igraca(pre svega kladionicarski gledano). Totalno nestabilan, nikada nisi siguran, kada ce puci. Sta znam, igra dobar turnir, mozda sacuva sigurnost i u finalu. Zanimljiva promena, kada je o zavrsnici nekog GS turnira rec, mada je verovatno bolje reci anomalija.

Amere mogu razumeti. I mene ovde zanima rezultat pre svega(ko ce uzeti prvi GS trofej u karijer), ne verujem da cu gledati uzivo.

Link to comment

volela bih da marin uzme ovaj gs, dobar je dečko a i iz dobre familije koliko sam obaveštena

 

a opet, nišikori je imao teži put, sklonio veoma dobrog vavrinku i broja 1 (koji doduše nije ni zaličio u tom meču na broja 1  <_< )

I ja sam cuo da je iz dobre familije a ako pobedi vec ce se naci neko da mu pronadje neku srpsku liniju (pradeda, prababa etc). S druge strane - i za Nišikorija smo sentimentalno vezani - ono "Srbija to Tokija, preko Milvokija"... 

Nash covek dobija u svakom slucaju...

Link to comment

Ja ne znam zašto se to uopšte i naročito naglašava. Sport svakodnevno upriličava nemerljivo primitivnije gestove prema rivalima. Čak i na samom terenu, a o tribinama da ne govorim. Naravno da je Čilić zaslužio aplauz i dobio bi ga u nekom pozorištu jer je epizodom onako zasenio glavnog junaka. Sablažnjavanje zbog toga što ga nije dobio na sportskom terenu je izmišljanje slane vode.

 

Zapravo znam zašto se naglašava, ali to je već za četnika sa reketom. U tom smislu slutim i da primedbe za termine duvaju vetar ka istoj strani sveta, pa ono pitanje povlačim.

Gde od svih ljudi mene nadje da mi učitacaš novakopoklonstvo i gledanje svega preko Novaka.

Link to comment

Poraze Novaka više ne treba tražiti u njegovim lošim partijama. Msm da, ali one su sve više posledica podcenjivanja protivnika. Dok on praktično stagnira, ostali više nisu deca i napreduju. Psihički su stabilniji i samopouzdaniji i koriste mečeve protiv famozne trojke za dokazivanje a ne za strah, a ovi više ne mogu da pobede tako što će samo da se pojave na terenu. Monfilsova prva dva seta protiv Federa bi pokidala Novaka na komade. Agresivni ravni i snažni udarci, pa šta bude. 

 

Neko je rekao, a složio bih se, ulazimo u doba post velike četvorke. Uzimaće ovi naravno i dalje GS-ove, ali sve više će da bude ovakvih finala. 

Link to comment

I ja sam cuo da je iz dobre familije a ako pobedi vec ce se naci neko da mu pronadje neku srpsku liniju (pradeda, prababa etc). S druge strane - i za Nišikorija smo sentimentalno vezani - ono "Srbija to Tokija, preko Milvokija"... 

Nash covek dobija u svakom slucaju...

ja koliko znam, a rođaci su mi ljudi koji su znali tu familiju pre rata (živeli u sarajevu i ti rođaci i čilići), nemaju veze za srbima, tj. hrvati su

ali ok, lako je tu naći neku babu srpkinnju

pod onim -dobra familija- sam misila pre svega na karakter, tj. čula sam za čilinog oca (rukometaš ) da je super kul lik, jaran i tsl

Edited by dùda
Link to comment

Poraze Novaka više ne treba tražiti u njegovim lošim partijama. Msm da, ali one su sve više posledica podcenjivanja protivnika. Dok on praktično stagnira, ostali više nisu deca i napreduju. Psihički su stabilniji i samopouzdaniji i koriste mečeve protiv famozne trojke za dokazivanje a ne za strah, a ovi više ne mogu da pobede tako što će samo da se pojave na terenu. Monfilsova prva dva seta protiv Federa bi pokidala Novaka na komade. Agresivni ravni i snažni udarci, pa šta bude. 

 

Neko je rekao, a složio bih se, ulazimo u doba post velike četvorke. Uzimaće ovi naravno i dalje GS-ove, ali sve više će da bude ovakvih finala. 

 

To dosta zavisi od te tzv. velike 3. Novak igra defanzivno protiv takvih i to mu je donosilo rezultate jer oni skoro uvek u jednom trenutku padnu sa igrom i ne mogu drzati visoki ritam koji je potreban. Nekada se desi da mogu, kao juce, ili Novak padne u defanzivi, kao juce, iz raznih razloga, ali to ne znaci da oni ne mogu da promene svoj nacin igre, samo idu na siguricu i to ce biti tako i dalje i donosice rezultate. Doduse, Federer je vec u godinama...Jucerasnji mec Djokovica je bio los u svakom pogledu(napad, odbrana) ali je imao sansu da prelomi susret kod 1-1 u setovima i onih par brejk lopti na pocetku treceg. Tu se Nisikori raspadao i da je uzeo to, verovatno bi uzeo i mec. Moze se reci jedna loptica, npr. kada nije uspeo da probije ocajnog Nisikorija posle izlaska na mrezu iako je imao dobru sansu na brejk lopti. Tada se Novak smorio a Nisikori vratio ali to je tako u tenisu.

Link to comment

Jel moguce da je neko poredio Cilica i Del Potra, po bilo kom osnovu?  :huh: Don't mix frogs and grandmothers, Delpo je ipak klasa za Marina. Sto se tice finala, mislim da Nisikori dobija rutinski, jednostavno je bolji igrac.

Link to comment

Au, arame, nemoj te klinacke fazone.

 

pa moram malo :P

 

ozbiljno, nije bas takva razlika izmedju njih dvojice da ne bi doktor marin mogo da ga pocisti u tri gema...

Edited by aram
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...