Jump to content
IGNORED

Ligue 1


keksi krem

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • John Coltrane

    320

  • borris_

    306

  • MiddleClass

    154

  • levi

    119

Pa kakve veze ima klauzula?

 

I da je običan transfer, mogli su da izvedu istu akrobaciju. Klauzula samo određuje visinu obešećenja unapred.

Ne, da je obican transfer, klubovi bi trebali da razgovaraju direktno i ne bi se mogla ovakva akrobacija napraviti da nema dogovora. Ovako je PSG preskocio Barcelonu.

Link to comment

Pa čekaj, ako bi dogovorili običan transfer, onda bi se još lakše dogovorili da zaobiđu ffp, jer bi i Barcelona sarađivala. Klauzula samo otežava akrobaciju

 

Moguće je da bi za regularan transfer od starta bilo nemoguće da neko treći plaća, tj. da bi PSŽ to morao da plati i konsekventno prikaže kroz račune koji se pretpostavljam češljaju, pa bi imali cimanje ako im je na papiru uopšte stalo da ispoštuju FFP. Ovako ih je Nejmar koštao 0€, znači neuporedivo manje cimanje, naravno ukoliko je ta priča uopšte tačna.

Link to comment

Pa čekaj, ako bi dogovorili običan transfer, onda bi se još lakše dogovorili da zaobiđu ffp, jer bi i Barcelona sarađivala. Klauzula samo otežava akrobaciju

Zasto bi Barselona zaobilazila FFP u transferu u kojem prodaje igraca? Njoj je u interesu da sve to prodje by the book da bi sebi povecali limit za trosenje (koji doduse slabo kada postuju).

 

A koliko sam razumeo, treca strana ne postoji u transferu, Arapi su dali pare Nejmaru, Nejmar Barseloni, vlasnistvo igraca prelazi sa kluba na klub, nema onih dvojnih vlasnistva, marketinskih agencija i ostalih gluposti.

Link to comment

Stani, jel ste stvarno na kraju izveli onako bijednu prevaru sa kupovinom nejmara i nikom ništa? Ja sam mislio da histerišu mediji i da nema šanse da se to stvarno odradi tako jadnički...

Sada procitah na jednom fr portalu. UEFA ce tek 2018., to jest na kraju sezone, moci da vidi da li je PSG prekrsio FFP ili ne. Ne tvrdim da je ovo 100% tacno.

Link to comment

Ne znam, vjerovatno idu sa offshore racuna na offshore racun. Ipak treba zadovoljiti i Barcu, oni tako najbolje rade.

 

Edit: u stvari vecina klubova tako posluju da se ne lazemo.

Edited by borris_
Link to comment

Sada procitah na jednom fr portalu. UEFA ce tek 2018., to jest na kraju sezone, moci da vidi da li je PSG prekrsio FFP ili ne. Ne tvrdim da je ovo 100% tacno.

 

Pa da, trogodišnji period se gleda.

Link to comment

Mariano Diaz odlican u prva dva kola za OL, mali ume sve.

 

 

Ne znam da li je ovde bila vest da je dugogodisnji predsednik Monpeljea Luj Nikolin popularni Lulu , preminuo krajem juna. U prvom kolu su se igraci i navijaci oprostili od njega.Njegovi sinovi su ga nasledili, jedan je predsednik.

 

Dans-la-gueule-de-Loulou.jpg

Edited by John Coltrane
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...