Jump to content
IGNORED

Tour de France 2014


malkin

Tour de France 2014  

21 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 607
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • malkin

    202

  • freakns

    106

  • Garnirung

    40

  • Nemanja Posrbica

    35

ovo je bio trejler za Alpe i Pirineje :)

Ajkula nabacio poker face, Alberto plesao na pedalama, carski je šta nas čeka do kraja trke ^_^

Link to comment

Zajeban finiš, ali ništa nije mogao Kontador Nibaliju.

 

Bedak jedino za Šavanela, stigli su ga 100-200 metara pre cilja.

 

Kadri sašio :Hail:

Link to comment

odlicna etapa, ali odlicna! Contador pravi, Nibali jak... tu je jos i Richie, ali ostali mislim da su se pozdravili sa prva dva mesta. eventualno ce Valverde da ugrozi Portea za podijum, ali Tejay, VDB, Mollema i Rui Costa najvise mogu da se nadaju nekoj etapi. Talansky najvece razocaranje za sada.

 

bice super za belu takmicenje. Pinot i Bardet itekako mogu da ugroze Kwiatkowskog

Link to comment

Zajeban finiš, ali ništa nije mogao Kontador Nibaliju.

 

Bedak jedino za Šavanela, stigli su ga 100-200 metara pre cilja.

 

Kadri sašio :Hail:

 

Nibali je izgledao posle trke kao da ga je voz pregazio. Izdrzao je sve ali mi se cini da se prilicno potrosio da izdrzi. Pitanje je samo da li Saxo moze ovo da ponovi i koliko puta. Kontador je izgledao lagano i sveze cak i na ovakvom tempu, verujem da ce konstantno napadati kao besan. Ceka nas opasan Tour.

Edited by harper
Link to comment

Nibali reche posle etape da je napravio neku gresku sa mjenjacem [ako sam dobro razumjeo, nije bio tehnicki problem, nego njegova greska] pa je izgubio kontakt.

Contador je jachi, no doubt, ali mislim da je Nibali dovoljno pametan da ostane smiren i ako bude gubio sekunde.

Link to comment

Nibali je izgledao posle trke kao da ga je voz pregazio. Izdrzao je sve ali mi se cini da se prilicno potrosio da izdrzi. Pitanje je samo da li Saxo moze ovo da ponovi i koliko puta. Kontador je izgledao lagano i sveze cak i na ovakvom tempu, verujem da ce konstantno napadati kao besan. Ceka nas opasan Tour.

 

Zanimljivo je ovo što je spomenuto u prenosu, a i u Lemondovom Turu, da je gazda Tinkoffa malo posetio momčad.

Verovatno je tačno da su zbog toga danas grizli pošteno, posle ovih 5-6 etapa, gde se nisu baš mnogo iscimali.

A sutra i prekosutra ćemo da vidimo da li mogu da ponove.

Link to comment

Zanimljivo je ovo što je spomenuto u prenosu, a i u Lemondovom Turu, da je gazda Tinkoffa malo posetio momčad.

Verovatno je tačno da su zbog toga danas grizli pošteno, posle ovih 5-6 etapa, gde se nisu baš mnogo iscimali.

A sutra i prekosutra ćemo da vidimo da li mogu da ponove.

 

Oleg Tinkof Derivozaca. :lolol:

Link to comment

Nibali je izgledao posle trke kao da ga je voz pregazio. Izdrzao je sve ali mi se cini da se prilicno potrosio da izdrzi. Pitanje je samo da li Saxo moze ovo da ponovi i koliko puta. Kontador je izgledao lagano i sveze cak i na ovakvom tempu, verujem da ce konstantno napadati kao besan. Ceka nas opasan Tour.

bice Nibali OK... danas je bila uzasno nezgodna etapa, bas po volji Contadora. plus nisam siguran da je Nibali ocekivao bas oma da ga Contador napadne... jos mu je otpao Fuglsang, a Inglinsky i  Scarponi se jos nisu pojavili na touru...

sve u svemu, Nibali je sigurno presretan. na etapi koja ne odgovara Contadoru mu je nabio preko 2:30, a na etapi koja odgovara spancu izgubio samo 4 sekunde. plus Contador nece moci svaku etapu ovako da napada

moguce je i da gresim, te da Nibali nema snage i da Astana nije tako jaka... videcemo koliko vec u ponedeljak :)

Link to comment

Biće beg sigurno. Samo je pitanje da li će da bude ekipa koja ne pretenduje na GC ili će i neki od tih timova da proba nešto.

Ako bude prva opcija, onda će biti slično jučerašnjoj.

Ako neki od timova koje imaju GC kandidata pritisne, onda može da bude vrlo ludo.

Garmin možda, pošto imaju dosta zaostatka, ili Trek ako misle da uopšte nešto urade na trci.

 

Lično mislim da će da bude prva opcija, jer je sutra još teža etapa.

Link to comment

ja očekujem da se niko ne iscima oko kontrole bega osim eventualno ekipa koje ne uspeju nikoga da ubace u beg, zato što će sutra biti težak dan a svima je danas deveti dan trkanja za redom. ovo je dan za Albasinija, Bakelantsa, Višoa i sl. tojest ljude koji vole ovakav teren i umeju da dobiju etapu iz bega, kao i za one koji bi da osvoje tačkastu majicu jer ima puno poena u ponudi.

Link to comment

nece biti nista posebno danas sto se tice generalnog plasmana. poslednjih 50km su spust i ravno, tako da bi bilo uzaludno pokusavati nesto, pogotovo posle jucerasnjeg dana i onog sto nas sutra ocekuje... mislim da ce zato neko uspesno da utekne. vidim da su Rolland, Cancellara i Joaquim Rodriguez koji ima uzasan tour do sada, krenuli u beg. bilo bi lepo da Rodriguez nesto uradi jer Katushi treba nesto, za sada imaju tour ispod svih ocekivanja

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...