Jump to content
IGNORED

Tour de France 2014


malkin

Tour de France 2014  

21 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 607
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • malkin

    202

  • freakns

    106

  • Garnirung

    40

  • Nemanja Posrbica

    35

Vidim da je, izmedju ostalih, i Tony Martin kukao sto se ovakva etapa odrzava na Touru. Meni je to glupo. Ja sam uvijek za to da se prije svega misli na bezbjednost, to mora biti najveci prioritet, ali... Ako je kocka bitan dio biciklizma, a jeste, zasto ne bi bila i dio velikih etapnih trka?

Da ne govorimo o tome da se najveci broj padova juce desio van kocke, a Froome [posto je jedan od argumenata - najveci favorit je otpao na ovoj etapi] je pao i dan prije. Mislim, bla. Contadoru nije bilo lako juce pa je, manje ili vise svjesno usporio i manje rizikovao. Ne vidim u cemu je razlika izmedju ovakve etape i spustova, ili ako cemo iskreno, obicnih ravnih etapa, ako je mokro.

 

Nego, najbitnije je da Lo Squalo uzme i Tour :D

Link to comment

Vidim da je, izmedju ostalih, i Tony Martin kukao sto se ovakva etapa odrzava na Touru. Meni je to glupo. Ja sam uvijek za to da se prije svega misli na bezbjednost, to mora biti najveci prioritet, ali... Ako je kocka bitan dio biciklizma, a jeste, zasto ne bi bila i dio velikih etapnih trka?

Da ne govorimo o tome da se najveci broj padova juce desio van kocke, a Froome [posto je jedan od argumenata - najveci favorit je otpao na ovoj etapi] je pao i dan prije. Mislim, bla. Contadoru nije bilo lako juce pa je, manje ili vise svjesno usporio i manje rizikovao. Ne vidim u cemu je razlika izmedju ovakve etape i spustova, ili ako cemo iskreno, obicnih ravnih etapa, ako je mokro.

 

Nego, najbitnije je da Lo Squalo uzme i Tour :D

sve se slažem, plus još i ovo: itekako oni umeju sami da uspore kad je opasno, a juče su trku od 156km završili za manje od tri i po sata. plus mi ide na živce to kukanje nakon etape--ako stvarno neko misli da je ovakv etapa opasna, što se niko nije pobunio i pižalio prošlog oktobra, ili makar na proleće kad je radio recon nego se svi setili na dan ili nakon etape?

rizik i veština rukovanja biciklom treba da budu deo trkanja, u suprotnom možemo da ih staviko na 200 trenažera pa da merimo ko je najjači...

Link to comment

ooovaj, izgleda da se danas treba uključiti u prenos pre sprinta za etapnu pobedu: internet bruji od najava jakog vetra na golim putevima nakon prolaznog sprinta a naročito u poslednjih 50km.

Edited by malkin
Link to comment

Duva vetar :)

 

I pisite slobodno malo vise, narocito tokom samih etapa.. Uzivanje je citati vas, a siguran sam da nisam jedini koji tako misli ;)

Link to comment

Nadam se da je bila dosadna etapa, čitav dan sam na poslu, nisam mogao gledat :D

Hezus Hernandez pao, napustio trku. dakle Kontador neće imati ni Krojcigera ni Hernandeza u planinama... ne može da mu bude svejedno.

Link to comment

na radost svih onih koji žale zbog Kintaninog odsustva sa Tura, Dejv Brejlsford kaže o Frumu:

 

 

“It was all a bit chaotic. It’s just unfortunate for Chris. He has worked ever so hard to be in this shape. I’m sure he will be back. I’m sure we will see him in the Vuelta and we will go from there.”

 

znači ako se usere don Nairu u pobedu na Vuelti, omrznuću ga odistinski :mad:  

Link to comment

Moguće da će i Contador biti tamo, a i Purito. Pomenuo bi i Andyja, ali sumnjam da ga iko više smatra ozbiljnim

Link to comment

Moguće da će i Contador biti tamo, a i Purito. Pomenuo bi i Andyja, ali sumnjam da ga iko više smatra ozbiljnim

Purito svakako, za Kontadora nisam toliko siguran, posebno ako ovde pobedi. a Endi ne da neće na Vuelti nego mu je karijera ugrožena, čini mi se. razlog za napuštanje Tura: "severely damaged knee with partial ruptures in collateral and cruciate ligaments, torn meniscus and articular cartilage damage." komentarisao je posle operacije da mu koleno izgleda kao da je eksplodiralo :( strašno šta mu povrede učiniše. Edited by malkin
Link to comment

inače, bio je loš dan za Francuze. Pino je izgubio 1 minut, a Barde je pao i povredio koleno. još se ne zna da li je ozbiljno ili ne. kad se uzme u obzir da je Majka u prvih 10 ali otpozadi, Kvjatkovskom se lepo čisti put ka beloj majici. on bi mogao da bude najozbiljniji kandidat da se umeša u borbu sa Nibalijem i Kontadorom. nema prevelikih planina koje mu inače prave probleme a na hronimetru bi trebalo da bude odlučan...

Link to comment

Duva vetar :)

 

I pisite slobodno malo vise, narocito tokom samih etapa.. Uzivanje je citati vas, a siguran sam da nisam jedini koji tako misli ;)

 

+1

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...