Jump to content
IGNORED

Politička korektnost


čekmeže

Recommended Posts

48 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

da treba manje da posećuješ clown world™ naloge na twitteru koji od muve naprave slona, pa će te manje mučiti wokeism koji te ovoliko muči.

i da ne razumem zašto je baš ovaj tweet sa 100 lajkova bitna vest, od svih tweetova sa 100 lajkova na ovom svetu.

 

I dalje ne kapiram šta tebi konkretno smeta i zašto te pogađa kad se neko sprda sa wokeismom?

 

Vidim samo da pokušavaš da mi udeliš neki savet oko toga šta treba / ne treba pratiti na tviteru, hvala ti na tome ali nisam sklon da slušam savete avatara sa foruma i društvenih mreža. :)

 

 

FnFR3uLXwAEdq_F.jpeg

Edited by JozoMujica
Link to comment

smeta mi poturanje i pravljenje slona od muve, kao što već rekoh...ali samo ti udri sa tim outrage bait naslovima, tu smo da iskopamo istinu koja stoji iza toga i svi izađemo malčice mudriji iz cele priče :thumbsup:

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment
  • 4 weeks later...

Nadam se da je prava tema ... 

mrBeast-a negde malo razapinju da je ableista ( ne znam kako ovo da prevedem) jer je platio operaciju za 1000 ljudi koji su nakon toga progledali. Dva problema su primecena

- to sto je uopste snimio video

- da je ableista , tj da namece da je tim ljudima uopste bilo potrebno da vide i da im je bilo fajn i onako ( mozda malo natezem, ali meni se tako cini) 

In the broadest lens, the biggest problem with wanting to “cure” blindness is that it reinforces a moral superiority of sorts by those without disabilities over those who are disabled. Although not confronted nearly as often as racism and sexism, systemic ableism is pervasive through all parts of society. The fact of the matter is that the majority of abled people view disability as a failure of the human condition; as such, people with disabilities should be mourned and pitied. More pointedly, as MrBeast stated in his video’s thumbnail, disabilities should be eradicated — cured.

 

https://techcrunch.com/2023/02/10/mrbeasts-blindness-video-puts-systemic-ableism-on-display/

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment

Ta anti-ableist ekipa su posebna vrsta kretena, njima su npr. problematične i žene koje rade dijagnostičke testove u trudnoći jer, you guessed it, ti si ableist ako hoćeš da ti se rodi zdrava beba.

Edited by Patty Lee
  • +1 2
Link to comment

Da dodam... "Snimao" pa šta?

Da sam ja slep i da postoji mogućnost da mi neko plati operaciju da progledam, ne da bi mu dozvolio da snima nego da snima i "kućni video" sa mnom ako hoće.

Ovaj gornji tekst je delo izuzetno frustriranih, zavidnih i zlih likova.
Nek izvole i nek oni nešto konkretno urade za druge umesto što seru po onima koji nešto rade.
Podsećaju me na one religiozne fanatike koji ne dozvoljavaju lečenje ili transfuziju jer bog/Isus/kogod je dao to telo, a i bolest, pa zato ne sme da se interveniše na "božjoj volji"...

Sa takvim ološem se treba najžešće razračunavati, to je obična avax/ravnozemljaška sekta.

Sent from my phone using their app







  • +1 5
  • Hvala 1
Link to comment
37 minutes ago, Lezilebovich said:

 

 

12 minutes ago, Max Morlock said:

 

 

7 minutes ago, Patty Lee said:

 

 

Jos na tu temu:

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Cochlear_implant#Criticism_and_controversy

 

Quote

Much of the strongest objection to cochlear implants has come from within the Deaf community, some of whom are pre-lingually deaf people whose first language is a sign language. Some in the Deaf community call cochlear implants audist and an affront to their culture, which, as they view it, is a minority threatened by the hearing majority.
...
Some Deaf activists have labeled the widespread implantation of children as a cultural genocide

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...