Jump to content
IGNORED

Politička korektnost


čekmeže

Recommended Posts

7 hours ago, autsajder said:

Ovo nije ništa novo od Kara, njegov tipični stil, kada najšokantnije ostavlja za kraj. Svaka turneja ili DVD mu donesu "hajku" u medijima. Ovdje duži snimak daje kontekst. Mogu da razumijem da onaj isječak sa Tvitera nekome ko ga prvi put vidi izgleda užasno, kao da je ispričano u pabu u kojem neki novi Hitler pravi novi plan. Imao je i "gorih" pošalica. Kod njega je što na umu, to na drumu i vic ne smije da trpi. Princ tame, kako ga je opisao Džeremi Klarkson.

 

 

Teškaši poput njega i Džervejza mogu da preuzmu rizik humora o Holokaustu.

 

Volio bih čuti njihov fazon o glupom Bosancu dođošu.. :happy:

 

 

 

Nije samo Kar u pitanju, u skorije vreme imamo ,skandale' Sapela sa trans zajednicom, CK sa pedofilijom (+ blagi cancel), B. Bura sa zenama i me too pokretom, Dzervejza sa svakom mogucom temom kad ,pretera'.

 

Cenim da se priblizava vreme ozbiljnije zastite Copyrighta i neki pay to watch kao sto je CK uradio sa zadnja 2 specijala.

Druga varijanta je da svi ovi batale stend ap, ostaje svima Sajnfeld sa svojim opservacionim forama o pidzamama i kucnim papucama, good times ahead.

  • +1 4
Link to comment
20 hours ago, Lezilebovich said:

Zasto su oni "bas veliki problem", ne kontam ? 

 

Zato što nije neki anonimus retard koji ne razume šta je stand-up, da Džimi ne drži politički govor na nekom pro naci skupu, već komičar koji to što radi radi već jako dugo na ovaj nači, i da je to što je on ispričao u služi borbe protiv nejednakosti i ne propagira je.

 

Kada neko sa autoritetom i znanjem tendenciozno predstavlja nešto, pokreće lavinu cancel-a (na ovo su se nakačila sada neka udruženja i neki političari), okači se na leđa tog nesretnog komičara i jaše ga vičući svoje neke parole i šireći govor mržnje (cis white knight Gorger Man (termin za one koji nisu romi)), to nikako nije dobro. Na stranu što je užasno koliko stand-up trpi zbog takvog lova na veštice, jer Džimija će možda i otazati ni krivog ni dužnog, mislim da to nije dobro ni za rešavanje tih postojećih problema, iako možda u svom neznanju i očaju neki ljudi misle da je poznato ime dobro za širenje svesti o nekom problemu zapravo je kontraproduktivno. Meni je odvratno i žalosno kad vidim sve to - i mislim da su ljudi koji to pokreću iskonski zli.

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Vapad said:

...šireći govor mržnje (cis white knight Gorger Man (termin za one koji nisu romi))

 

Otkad je "gadžo" govor mržnje? To na romskom naprosto znači "stranac", neko ko nije deo njihove zajednice, i samo po sebi ne nosi nikakvu negativnu konotaciju nego samo konstatuje činjenično stanje da neko nije Rom.

  • +1 1
Link to comment

Ma ovaj prvi deo je problematican. Gringo je jedno, ali gej activist gringo, mislim, drugo. Mada moza sam i pogresno ocenio, gledao sam u kontestu celog tog sto je pisano, pa je ton bio nipodaštavajući.

Link to comment

Da li je neko od vas bio u Marinkovoj Bari u skorije vreme? Često prolazim tuda, pošto se sa Konjarnika biciklom spuštam kroz Baru do Goje ćevabdžije. Estetika Bare je takva da bi se Nemanjin spomenik zaista fino uklopio, ko god živeo u tom kraju. Pritom naselje i nije čisto romsko, ima dosta belog naroda po njegovim ulicama. Uostalom, Marković je pomenuo i Borču, kao još jedan deo grada koji ne liči na grad.

 

Pre nekoliko godina je ostavljen sjajan post na RSB forumu:

 

o2gVBIX.png

 

Da je neko ovo izgovorio na televiziji, imali bismo otvorena pisma svih mogućih i nemogućih udruženja heroja rata, bosanske tradicije, crnogorskih potomaka junačkih predaka... Iako je to što je napisano čista istina.

 

Tako je i sa Markovićevom izjavom - njegova izjava nema veze sa onim što joj pripisuju, u njoj nema skrivenog ili očiglednog rasizma, niti je netačna. Činjenica da boli je druga stvar, ali to već nije do Markovića.

  • +1 2
Link to comment
22 hours ago, autsajder said:

Ovo nije ništa novo od Kara, njegov tipični stil, kada najšokantnije ostavlja za kraj. Svaka turneja ili DVD mu donesu "hajku" u medijima. Ovdje duži snimak daje kontekst. Mogu da razumijem da onaj isječak sa Tvitera nekome ko ga prvi put vidi izgleda užasno, kao da je ispričano u pabu u kojem neki novi Hitler pravi novi plan. Imao je i "gorih" pošalica. Kod njega je što na umu, to na drumu i vic ne smije da trpi. Princ tame, kako ga je opisao Džeremi Klarkson.

 

 

Teškaši poput njega i Džervejza mogu da preuzmu rizik humora o Holokaustu.

 

Volio bih čuti njihov fazon o glupom Bosancu dođošu.. :happy:

 

 

joj meni ovo kad objasnjava jos jadnije nego da je ostalo samo na vicu.

 

a to da je edzi, staznam...bilo bi mi edzi da je napravio istu foru na racun jevreja, sto znamo da nema muda da uradi, a ovako mi je samo siljenje kare na bespomocnoj marginalizovanoj grupi.

  • Hvala 3
Link to comment
1 hour ago, napadaj said:

Da li je neko od vas bio u Marinkovoj Bari u skorije vreme? Često prolazim tuda, pošto se sa Konjarnika biciklom spuštam kroz Baru do Goje ćevabdžije. Estetika Bare je takva da bi se Nemanjin spomenik zaista fino uklopio, ko god živeo u tom kraju. Pritom naselje i nije čisto romsko, ima dosta belog naroda po njegovim ulicama. Uostalom, Marković je pomenuo i Borču, kao još jedan deo grada koji ne liči na grad.

 

Pre nekoliko godina je ostavljen sjajan post na RSB forumu:

 

o2gVBIX.png

 

Da je neko ovo izgovorio na televiziji, imali bismo otvorena pisma svih mogućih i nemogućih udruženja heroja rata, bosanske tradicije, crnogorskih potomaka junačkih predaka... Iako je to što je napisano čista istina.

 

Tako je i sa Markovićevom izjavom - njegova izjava nema veze sa onim što joj pripisuju, u njoj nema skrivenog ili očiglednog rasizma, niti je netačna. Činjenica da boli je druga stvar, ali to već nije do Markovića.

 

Ja mislim da Goran nije puno razmisljao o estetici Bare kad je lupio tu glupost vec je njemu Bara simbol za vukojebinutm. Ne verujem i da ima rasizma s njegove strane samo je potpuno debilan i elitisticki komentar koji daje municiju rezimu sad.

 

Pre par dana su u teniskom podkastu Wish & Go u sprdnji rekli kao vic xexe da kad bi Kirgiosa (teniser aboridzinskog porekla) neko premestio iz Australije u Marinkovu Baru niko ne mu ne bi dao ni da mu opere sofersajbnu :puke: i onda naravno posle toga ali ovo je fora nemojte da se uvredite exexe

  • +1 3
Link to comment

@ToniAdams   Od Kara ako pogledam pola sata-sat godišnje to je maksimalno, ali znam da je, na primjer, safety in numbers u programu od 2008. Ne izgleda mi da zaobilazi teme i motive, ali daleko od toga da sam poznavalac opusa..

 

Ovakva vrsta humora uvijek je polarizovala javnost, samo danas imamo i momenat pojačanog nadzora od strane PC/cancel straže jer to internet omogućava. Društvene norme se mijenjaju i neizbježno je da se standardi unapređuju, ali meni ovo učitavanje političke korektnosti u stand-up komediju, pa povlačenje reperkusija u stvaran život djeluje ekstremno, mislim, u vremenu kada je dozvoljeno štampati Mein Kampf, sa fusnotama ili bez njih. Ministarka kulture već najavljuje zakone prema kojima će strimig platforme moći da dobiju tužbu zbog emitovanja ovakvog vica. Pa sljedeći korak mogu biti izdavači kao takvi, a na kraju i sami autori.

 

Btw, Džervejzov ležerni stil mi je puno draži, ali Kar je jači u offensive humoru.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, ToniAdams said:

joj meni ovo kad objasnjava jos jadnije nego da je ostalo samo na vicu.

 

a to da je edzi, staznam...bilo bi mi edzi da je napravio istu foru na racun jevreja, sto znamo da nema muda da uradi, a ovako mi je samo siljenje kare na bespomocnoj marginalizovanoj grupi.

 

Nije tacno, ima dosta bits i o jevrejima, kako holokaust tako i izrael-palestina, kao sto pomenuh ranije ima i abortus, pedofiliju, nekrofiliju, lgbt, sve tipove razima, incest, papu, kraljevsku porodicu ( cuveni Dajana je trebala da nosi pojas bit...).

Stand up nema nedodirljive teme, jedini kriterijum je lough/no lough/booing/bombing.

 

Inace specijal je izasao 25.12, dakle skoro mesec i po i do pre 2 dana nije bilo nikakvih primedbi.

Edited by bebaguza
Link to comment
18 hours ago, Tsai said:

Pre par dana su u teniskom podkastu Wish & Go u sprdnji rekli kao vic xexe da kad bi Kirgiosa (teniser aboridzinskog porekla) neko premestio iz Australije u Marinkovu Baru niko ne mu ne bi dao ni da mu opere sofersajbnu :puke: i onda naravno posle toga ali ovo je fora nemojte da se uvredite exexe

Ne znam da li je to o aboridžinskom poreklu Kirijosa od autora ili od tebe, ali je svejedno pogrešno. Kirijosov otac je očekivano Grk, a majka mu je malajska princeza (ne zajebavam se) iz Malezije. Ne menja na validnosti njihove pretpostavke kako bi tako čokoladiran prošao u majčici kao nepoznat.

 

SaE

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...