Jump to content
IGNORED

Politička korektnost


čekmeže

Recommended Posts

2 hours ago, Indy said:

Mikey Walsh je tebi ovde problem?! WTAF?!

 

Nemoj nikad više da mi se obratiš na ovom forumu, ni ti niti bilo ko se s ovim slaže. Vi ste apsolutni UMOBOLNICI

 

Ok, može samo još ovaj put. Sorry. Ne znam ko je taj čove, samo čitam šta piše i prepoznajem neki pattern i rečnik koji nije u svrhu diskusije. Vidim to što Kar radi iz skroz drugog ugla.

Link to comment
2 minutes ago, gospa buba said:

nisam znala ni za kaludjericu :blink:

Nisi ni trebala da znas: Kaludjerica se nikada nije vodila kao  romsko naselje: Marinkovu baru smenila je Орловача...

Kaludjerica je bila dodjosko naselje, od dodjosa sa juga, pretezno sa Kosova, uglavnom ondasnja radnicka klasa koja je izvisila na stambenim listama, nije imala kad da ceka, kreditirala se ili ulagala pare dobijene prodajom nekretnina na Kosovu... 

 

Pola Zemuna, sa sve Altinom, je srpski Zapad, sa placevima dodeljivanim u doba vladavine Zemunom od strane vojvode voje i njegovih....:fantom:

 

 

I tu, u tim naseljima sa sve raznim Radio farovima, formira se, ako vec nije, nova srednja klasa, doduse po bitno razlicitim kriterijumima od do sada vazecih: na snazi su neke nove - ne uvek nuzno lose - vrednosti, poput onih da, recimo, uspesan vulkanizer ili neka druga profesija, ima isti, ako ne veci drustveni znacaj i/ili pozeljnost od skolovanja, diplome, taj rad.

Njihova arhitektura, estetika uopste, uklapa se u estetiku BgH2O, Nemanje, splavove, Pinkove i to je tako: nisu blesavi, znaju - kada je vucic u pitanju, s kim imaju posla, ali su ih poslednje 3 decenije naucile da je svaka vlast dobra ako ti ne dira u ono malo nuzne muljaze, pod uslovom da ne diras ni ti nju...

1 simbioza koja se pokazala korisnom i za vlast(i) i za njih. :fantom:

  • +1 1
Link to comment

dobro, za mene nije neuobichajeno da ne znam, ja chesto ne detektujem da je neko rom, chesto me kao, i opomenu, znash, oni neki su muslimani, rvati, gej kojigod :unsure:

sent from novi mnogo jak bubamoto.

Link to comment
3 minutes ago, gospa buba said:

dobro, za mene nije neuobichajeno da ne znam, ja chesto ne detektujem da je neko rom, chesto me kao, i opomenu, znash, oni neki su muslimani, rvati, gej kojigod :unsure:

sent from novi mnogo jak bubamoto.
 

Cuj, opomenu :lolol:

  • Haha 1
Link to comment
3 minutes ago, gospa buba said:

dobro, za mene nije neuobichajeno da ne znam, ja chesto ne detektujem da je neko rom, chesto me kao, i opomenu, znash, oni neki su muslimani, rvati, gej kojigod :unsure:

Nema to veze sa Romima, niti sam tako shvatio: ima veze sa nasom percepcijom romskih naselja: problem je sto su se savremena estetikatm i nasa percepcija takozvane stvarnosti opasno priblizile svojevremnom stereotipu kroz koji smo posmatrali romska naselja.

Okolina Beograda, a bogami i ne samo okolina, pocinje opasno da lici na ono sto smo nekada percipirali kao romsko naselje.

Da ne bude zabune, Romi s tim nemaju veze. 

Link to comment
17 minutes ago, gospa buba said:

chesto me kao, i opomenu

S razlogom: juce sam povezao stopera, momka i devojku mu, 20-ak godina, muslimana, koji je - po njegovim recima - nekoliko dana radio kod Trpkovica, one pekare i koga su izmrshkali...

Doduse, nisu mu otkazali, ali, kako on kaze: свашта су ми причали...

Dok se nisam sam pokupio.

 

Edit: kolege radnici, proleteri, da ne bude zabune.

 

Edited by namenski
Link to comment

Ovo nije ništa novo od Kara, njegov tipični stil, kada najšokantnije ostavlja za kraj. Svaka turneja ili DVD mu donesu "hajku" u medijima. Ovdje duži snimak daje kontekst. Mogu da razumijem da onaj isječak sa Tvitera nekome ko ga prvi put vidi izgleda užasno, kao da je ispričano u pabu u kojem neki novi Hitler pravi novi plan. Imao je i "gorih" pošalica. Kod njega je što na umu, to na drumu i vic ne smije da trpi. Princ tame, kako ga je opisao Džeremi Klarkson.

 

 

Teškaši poput njega i Džervejza mogu da preuzmu rizik humora o Holokaustu.

 

Volio bih čuti njihov fazon o glupom Bosancu dođošu.. :happy:

 

 

Edited by autsajder
Link to comment
1 hour ago, Plajvi said:


Pisao sam o tome na nekoj od temi za izbore, ne znam vise ni sta je gde...

Taj izdrkani elitizam ogroman broj normalnih non-SNS ljudi odbija od glasanja za opoziciju, prvo te zavedu time sto o velikom broju tema razmisljaju slicno k'o i ti, i onda urade ovako nesto i prosto iz frustracije dobijes poriv da navijas protiv njih. Koji kurac vise. 

 

 

Uglavnom se slažem i te pojave me nerviraju, ali mi ovo s Goranom Markovićem baš nekako exaggerated, bemu miša. Okej, nije trebalo to da kaže ali sad da formiram kompletan stav o političkoj opciji na osnovu te izjave....

  • +1 1
Link to comment

Pa jbg, vrlo lako mogu da zamislim da se desi da to isto kaze i za nemam pojma... Backu Palanku, Cupriju, Sabac, Leskovac, to je taj vajb. Sumanuto je i krajnje socijalno/emocionalno neinteligentno generalizovati i a priori smatrati mestane neke opstine/grada/naselja supcima jer stanuju na manje glamuroznom mestu. 

Mislim, postoji 1 ogroman apsurd u celoj situaciji, opozicija (sto kulturoloska, sto stranacka) bi volela da ih narod voli i podrzava, a oni prvi ne vole narod i ponasaju se kako se ponasaju, a jedni drugima su najpotrebniji ikada u ovom milenijumu. 

Ne vredi glas sa Savskog Venca 50, vredi isto kao i glas iz Guncata, mogao bi neko to da im objasni, umesto da se posle cude jao apstinenti.  

Ponavljam, moj licni stav nije taj - ja sam takticki glasac za (po mojoj percepciji) manje zlo, ali bih imao dosta laksi posao da ubedim jos 19, 29, 39 ljudi oko sebe da i oni ucine isto kad ovakvih scena ne bi bilo. A zaista ne mora da ih bude.

Down to Earth, pod hitno. 

Edited by Plajvi
  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, Plajvi said:

Pa jbg, vrlo lako mogu da zamislim da se desi da to isto kaze i za nemam pojma... Backu Palanku, Cupriju, Sabac, Leskovac, to je taj vajb. Sumanuto je i krajnje socijalno/emocionalno neinteligentno generalizovati i a priori smatrati mestane neke opstine/grada/naselja supcima jer stanuju na manje glamuroznom mestu. 
 

 

 

Apsolutno se slažem od reči do reči, i inače podržavam taj stav. Sklona sam da verujem da i GM misli isto tako, a da mu je ovo bio fejl, ali da ne otkriva toliko mračne strane njegove ličnosti, kako sad neki predstavljaju

 

  • +1 2
Link to comment

Mislim, evo svaki dan citamo jednu od glavnih zamerki rezimu - zlikovci su podelili narod, raspolutili su zemlju, itd.

I onda dodje ovakav textbook primer podeljivanja™. Meni licno ne smeta bog zna sta, ali je pucanj u nogu opozicionom delovanju, a prostora za bog zna kakav manevar nema ionako. Ljudi generalno vole da nadju mrlju nekome i da se uvrede i stave u poziciju zrtve, bar najveci deo naroda koji ja poznajem. 

Koliko je odnarodjen SNS, toliko je i opozicija, na tom jazu i nepoverenju izmedju naroda i opozicije mora jako mnogo da se radi, jebo merenja. 

Kad ga napada ona plava opajdara, onda 'ajte narode upomoc, diraju nam profesora. Nije u redu da se tako da ponasa, jbg. 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...