Jump to content
IGNORED

Premier League 14/15


189-

Recommended Posts

ne znam, Nike i odustao zato što kažu da je Woodward preterao

 

Razlog više da Van Gaal napuca ekipu da uđete™ u Ligu prvaka (mada mi se čini da vam™ je i put do naslova otvoren) radi bolje pregovaračke pozicije.

Link to comment
  • Replies 11k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    1329

  • MancMellow

    849

  • John Coltrane

    665

  • 189-

    613

Top Posters In This Topic

Posted Images

valjda juventus zeli da proda jednog od dvojca vidal - pogba. nejasno mi je zbog cega. 

 

Zato što je Juventus uvijek* odlično trgovao. Onda kad skontaju da nešto ne ide, ne libe se prodati najbolje igrače i iskoristiti keš u pametne kupovine** kako bi napravili zaokret. Piknuli su Roberta Baggija da otvore prostor Del Pieru, otjerali Viallija i Ravanellija da se proguraju Vieri i Amoruso, prodaju Vierija da kupe Inzaghija, unovče Van der Sara, Zidanea i Inzaghija da kupe Buffona, Thurama i Nedveda...i tako dalje, i tako dalje. U ovoj postojećoj garnituri, dobili su napadački tandem Teveza i Llorentea za ukupno 9 miliona funti (ili tako nešto, smiješna neka cifra). Pogba ih nije koštao ni filera.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

* - otkako ja pratim fudbal

 

** - insert "npr. sudije" joke here

Link to comment

Inace da se nadovezem na pricu o opremi - Nike i zvanicno objavio da nece produziti ugovor sa Utd. Nema vise dileme da od sledece sezone stize nov sponzor. E sad, ako su presrali iz menadzmenta sa cifrom i oterali Nike a zamena skapira da ne mora nuditi trazene pare sad kad nema konkurencije, bice ovo jos jedan autogol Woodwarda. Mada je do sada sa sponzorima bio vise nego uspesan.

Link to comment

Zato što je Juventus uvijek* odlično trgovao. Onda kad skontaju da nešto ne ide, ne libe se prodati najbolje igrače i iskoristiti keš u pametne kupovine** kako bi napravili zaokret. Piknuli su Roberta Baggija da otvore prostor Del Pieru, otjerali Viallija i Ravanellija da se proguraju Vieri i Amoruso, prodaju Vierija da kupe Inzaghija, unovče Van der Sara, Zidanea i Inzaghija da kupe Buffona, Thurama i Nedveda...i tako dalje, i tako dalje. U ovoj postojećoj garnituri, dobili su napadački tandem Teveza i Llorentea za ukupno 9 miliona funti (ili tako nešto, smiješna neka cifra). Pogba ih nije koštao ni filera.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

* - otkako ja pratim fudbal

 

** - insert "npr. sudije" joke here

 

ako zele nesto uraditi u ls moraju zadrzati obojicu. ovako ako prodaju jednog bice u najmanju ruku prosecni za evropu. za seriu a nemam sumnje da ce uzeti. valjda im je cilj da odu sto dalje u ls a ne samo da se zadovoljavaju na tituli u italiji.

 

a sta im to ne ide?

Link to comment

ako zele nesto uraditi u ls moraju zadrzati obojicu. ovako ako prodaju jednog bice u najmanju ruku prosecni za evropu. za seriu a nemam sumnje da ce uzeti. valjda im je cilj da odu sto dalje u ls a ne samo da se zadovoljavaju na tituli u italiji.

 

a sta im to ne ide?

 

Evropa.

 

Ono, slažem se s tobom od riječi do riječi :D no obično kad Juventus radi neki biznis, radi ga sa razlogom.

 

Osim Henryja, naravno. ^_^

Link to comment

@ Arle

Generalno si u pravu oko Juventusa, sem malog promasaja oko Van der Sara. On ih je kostao titule 2001. godine posto je u direktnom mecu sa Romom primio kiks gol za 2:2 (odbio Nakatin sut na nogu Montelli, tako nesto bese) i zadrzao Romu na prvom mestu. Posle toga su iz kluba rekli da nikada vise nece gubiti titule zbog golmana i doveli su Buffona za suludo velike pare. Naravno da nisu ni slutili da ce dobiti konstantno jednog od najboljih u narednih 15 godina, al sta sad. Da ih karakterise lukavost retko vidjena kod bilo kog drugog kluba stoji.

Spominje se da ce vrsiti totalnu rekonstrukciju u narednim godinama jer njihovih 3-5-2 ima ogromnih problema (tranzicija i preovisnost o Pirlu pre svega), a kako ce se to uklopiti sa prodajama jednog od bitnijih igraca ko zna. Ja bih uvek pre prodao Vidala no Pogbu, jeste da je kompletniji igrac, ali ni godine nisu za zanemarivanje. Vidalova vrednost je trenutno na maksimumu i tesko da ce se zajebati i da ce prodati igraca koga ce moci i kroz 5 godina.

 

Sto se Markovica tice, mislim da cena jeste povelika, sto je donekle i razumljivo kada se radi o portugalskim secikesama. Ali da je rec o igracu koji moze da opravda te novce mislim da nema dileme. Neverovatno je napredovao ove sezone i ima mnogo novih elemenata u igri, pre svega sveopstu prisutnost na terenu i ucestvovanje u svakom minutu utakmice. Kad na to dodas takvu opasnost u tranziciji, solidnu kontrolu lopte i solidnu mogucnost razigravanja dobijes poprilicno zahvalnog igraca. Svakako da mu fali zavrsnica ali ukoliko uspe da to ubaci u igru bice svetska klasa. Ne vidim zasto ne bi mogao, koliko sam cuo do sada rec je o krajnje pristojnom decku koji ne pravi probleme i velikom radniku. Ako je za utehu ljudima koji brinu o bazenovom budzetu bar nece arciti veliku platu i ima izvesno visok resell vrednost. 25 meleona jeste relativno mnogo, ali je daleko od iracionalnog.

Link to comment

Ima logike da se proda Vidal i da se te pare ulože u neke slabije pozicije u timu. U pravu ste i za godine i za tajming u kome cena teži ka maksimumu, samo ja to nikad ne bih uradio. Vidal je u poslednje 2 godine najkonzistentniji igrač u ligi, radi težak, ne naročito reprezentativan i cenjen posao da bi Pirlo i Pogba mogli da igraju rasterećeno (a tad su najbolji).

 

U svakom slučaju, ko god da ga kupi napraviće super posao i može preventivno da seiri nad Murinjovim fail-om sa Fabregasom npr.

Link to comment

Ja nisam siguran da Juventus zeli da proda Vidala ili Pogbu. Stavise, prilicno sam siguran da ne zele. Osim ako ne dobiju neke divlje ponude.

Link to comment

Evra navodno dogovorio sve sa Juvetom i Utd mu nece praviti problem. Jos ce i uzeti oko 2m (sto je kapiram i razlog potpisivanja ugovora). Mislim da nam je Evra potreban bar jos jednu sezonu, ali je i korektno da se igracu dozvoli da uhvati zadnji voz za jos godinu-dve ozbiljnijeg fudbala i dobre plate dok jos moze, a navodno mu je garantovano startnih 11. 

 

Sad opet na pijacu po jos jednog LB :isuse: 

Link to comment

Evra navodno dogovorio sve sa Juvetom i Utd mu nece praviti problem. Jos ce i uzeti oko 2m (sto je kapiram i razlog potpisivanja ugovora). Mislim da nam je Evra potreban bar jos jednu sezonu, ali je i korektno da se igracu dozvoli da uhvati zadnji voz za jos godinu-dve ozbiljnijeg fudbala i dobre plate dok jos moze, a navodno mu je garantovano startnih 11. 

 

Sad opet na pijacu po jos jednog LB :isuse:

 

E jbg. I ja sam se nadao da ce ostati jos jednu godinu. Koga sad... Doduse, ko zna koju ce formaciju igrati LVG.

Link to comment

A kao da je Bitner bio pravi backup? Nek gurnu Luka u vatru odmah, Evru i Nanija posalju u paketu za Vidala i bog da nas™ vidi. Na DL nek guraju nekog iz omladinskog pogona, za slucaj nuzde. Dajte bre nekog DCa jbt.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...