Jump to content
IGNORED

Poplave u Srbiji, BiH i Hrvatskoj


kapetanm

Recommended Posts

daj choveche, novobeogrdska kishna kanalizacija se prepuni za 2 sata i odmah je sve u vodi. a zamisli negde :ph34r:

 

republika nece valjda, po prvi put svih vremena -_-

Edited by gospa buba
Link to comment

tačno tako. zemlja je zasićena vodom. ovde kod mene u selu, na brdu, dan posle kiše šljapkam po trai. da bunar nije bušan, do sada bi se prepunio. kud god krenem, u ravnicama, lokve.

 

EDIT: da, prelivnica na garaškom jezeru nikad (da ja znam) nije jače radila.

Edited by djordje geprat
Link to comment

Sava kod Sapca na oko 350, a 400 je redovna odbrana. Zemlja se toliko napila vode da joj je dovoljno 5 dana da vodostaj skoci sa 220 na 400. Cak su nam bili dobrodosli mrazevi koji malo preko noci i ranog jutra stegnu zemlju i vodu i uticu da vodostaj ne raste. Sad vise, ulaskom u april, nije opcija na koju mozemo da racunamo. Sve izvesnije su lopate, pesak i dzakovi.

Link to comment

Imam ja glupo pitanje - u kakvom su stanju korita nakon proslih poplava? Logicno bi mi bilo da su jos zatrpaniji od materijala koji je voda tokom prethodnih poplava navukla. Je li moguce da je ovo sad ne toliko zbog padavina koliko zbog toga sto je odlivanje slabije nego sto je bilo pre. Ili je ipak ovo opet jedno od statisticki najkisovitijih zima/proleca sto se tice padavina - nigde u ovim izvestajima nisam naletela da neko to precizira?

Link to comment

Sava kod Sapca na oko 350, a 400 je redovna odbrana. Zemlja se toliko napila vode da joj je dovoljno 5 dana da vodostaj skoci sa 220 na 400. Cak su nam bili dobrodosli mrazevi koji malo preko noci i ranog jutra stegnu zemlju i vodu i uticu da vodostaj ne raste. Sad vise, ulaskom u april, nije opcija na koju mozemo da racunamo. Sve izvesnije su lopate, pesak i dzakovi.

 

Pravo vreme za novi pokusaj puca u Sapcu

 

 

 

 

14277282551.jpg

 

 

 

Link to comment

Pa realno smo najebali.

U Bosni sam video da su mnogo toga uradili oko Save (Brezovo polje) ojačali i zidove protiv odrona. A ovde baš ništa

 

 

Nista sem dekorativnog zidica za 50 hiljada norveskih evara.

Ciste li se kod nas korita ikako, videla sam da to rade cini mi se u prolazu pored Ade, ili svejedno nekog tako pliceg okrajka, ali bas na otvorenim rekama, imamo li neke redovna/vanredna kako god odrzavanja tog tipa?

Link to comment

ja sad kad bih napisao šta mislim o ovome što je Fićfirić postavio, mogli bi da zatvaramo forum.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

ček, ljudi hoštapleri bez ikakvih ovlašćenja su na o-ruk izdali ljudima naredbu za napuštanje svojih stanova, samo da bi se prikazali kao neki spasioci, tj. da pokažu™ da gradonačelnik ne brine o građanima ? :fur:

Edited by Lezilebovich
Link to comment

ček, ljudi bez ikakvih ovlašćenja su na o-ruk izdali ljudima naredbu za napuštanje svojih stanova, samo da bi se prikazali kao neki spasioci, tj. da pokažu™ da gradonačelnik ne brine o građanima ? :fur:

yep.

Link to comment

realno, na ovakvim stvarima ljudima pucaju zivci. prvi pravi gradjanski protest pre tzv opozicione borbe je u stvari bio u Kraljevu zbog fenola u vodi cak su izasle i familije komitetlija.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...