Jump to content
IGNORED

Poplave u Srbiji, BiH i Hrvatskoj


kapetanm

Recommended Posts

 

 

Prijavljena nestala lica koja do sada nisu pronađena su:
  1. Svetislav Stamenović, godište 1952.
  2. Vukosava Obradović, godište 1949.
  3. Milina Ristić, godište 1943.
  4. Vladeta Milanović, godište 1975.
"Za njima se traga, što ne znači da su to nastradala lica“, rekao je Vučić. On je dodao da je bilo ukupno 809 prijava nestalih lica i sem 18 lica koja su stradala ima još samo četiri koja nisu pronađena. 
Link to comment

Dok sam se ja ovde zajebavao i učestvovao u PBP o poplavama, u mojoj vikendici u Grockoj je bio haos. Jadna žena koja tamo živi je jedva živu glavu izvukla, sve stvari koje je uspela da spase je izvukla na tavan, otišlo pola vikendica tamo u đavola od klizišta i sad kuka šta će biti sa kućom, pokušavao sam da je ubedim da je bitno da je ona živu glavu izvukla, ali ne vredi. Idem u subotu da vidim šta se tamo dešava.

Edited by Anonymous
Link to comment

Ni jedan jedini medij nije ni rec objavio kako su prosla naselja u opstini Grocka tokom poslednjih poplava. Da nije zato sto tom opstinom vlada SNS? Sta je bese ono Al Usnija kazao da su stradala samo naselja u kome je na vlasti opozicija?!

 

10299070_475091355970873_368262440621312

 

10339729_475287912617884_358068580611899

 

10308353_475287925951216_591445649921773

 

10336803_475288049284537_699321980226078

 

10345987_475523145927694_514070568497692

 

10291234_475523162594359_262131743674040

 

Link to comment

nije moje da širim paniku™, ali gradom kolaju priče o dve detonacije na savi, noć pred poplave u obrenovcu, koje nisu odrađene kako je trebalo

Edited by Ravanelli
Link to comment

Kojim gradom?

 

edit: ukoliko misliš na BG ja sam danas čuo dve verzije da je:

 

1. Obrenovac žrtvovan zarad Beograda.

 

2. Bosna žtrvovana zarad Beograda.

 

 

Usrao sam se objašnjavanja da bi Beograd u svakoj varijanti i u onoj najgoroj preživeo, jebi ga na brdu smo.

Edited by Anonymous
Link to comment

nije moje da širim paniku™, ali gradom kolaju priče o dve detonacije na savi, noć pred poplave u obrenovcu, koje nisu odrađene kako je trebalo

pitao ja svojedobno, pa mi je ukazano™ da je priča o eksploziji u domenu sf

Link to comment

Pa zar nije Obrenovac potopila Kolubara. Kad se već pričaju priče za onaj topik, evo jedna koju sam ja čuo, da je izmeštanje korita Kolubare kojim je ono provedeno kroz jalovište zapadnog polja, odradjeno loše, pa da je ona potopila kopove tu se napunila i onda roknula svom silinom na Obrenovac, e sad ja nemam pojma o geografiji niti bilo čemu u toj oblasti, ali mi zvuči verovatnije od miniranja.

Eksplozije mogu da budu svašta, od trafo stanica preko, lupam, rezervoara koji implodiraju, ko zna sta jos moze da pukne od vode i pritiska.

Link to comment

Ljudi koji su bili u blizini glavne pukotine na nasipu kažu da kada onolika voda provali kroz bedem, od buke može lako da se istripuje da je nešto detoniralo.

Link to comment

Novi Memedović je u nedelju u 18:30, reportaža iz podrinskog kraja, B.Bašta Ljubovija i taj potez.... užasno je stanje, skoro nerešivo - i naravno niko ništa i nerešava, za ceo taj teren ima ukupno 6 (šest) ljudi koji procenjuju i popisuju štetu. Očigledno je ostavljeno 'opštinskoj' vlasti da se sama snalazi.

Bio je jutros Memedović da najavi u jutartnjem RTSa, pustili su dva inserta, i baš je bio besan i popizđen.

Link to comment

Novi Memedović je u nedelju u 18:30, reportaža iz podrinskog kraja, B.Bašta Ljubovija i taj potez.... užasno je stanje, skoro nerešivo - i naravno niko ništa i nerešava, za ceo taj teren ima ukupno 6 (šest) ljudi koji procenjuju i popisuju štetu. Očigledno je ostavljeno 'opštinskoj' vlasti da se sama snalazi.

Bio je jutros Memedović da najavi u jutartnjem RTSa, pustili su dva inserta, i baš je bio besan i popizđen.

 

Taj kraj uz kanjon Drinu je jedan od najljepših ali i najpasivnijih krajeva. Predeo zamrznut u vremenu u prelazu iz 80ih u 90e. Kao da je država namjerno neće da uloži ni dinara zbog ne znam kakve agende... Putna infrastruktura očajna, na putokazima i dalje piše Titovo Užice, zakrpa na zakrpi... letargija, tuga....

Link to comment

Ono sto dolazi posle.

 

http://sabac.info/vesti.php?id=1850

U Majuru se izlile septičke jame

Oko 120 domaćinstava dela prigradskog naselja Majur kod Šapca i dalje su u veoma teškoj situaciji, podzemne vode su visoke, izlile su se septičke jame, te osim neprijatnog mirisa koji im smeta, meštani se plaše i zaraze. Epidemiolozi Zavoda za javno zdravlje su svakodnevno na terenu, preduzimaju sve potrebne mere te kažu da za sada nema opasnosti od zaraza. Ono što može da predstavlja potencijalnu opasnost i za sve korisnike gradskog Vodovoda je što se ugroženo područje nalazi na oko kilometar od izvorišta „Mali zabran“, jedno od dva, odakle se Šapčani snabdevaju vodom. Svakodnevno se obavljaju analize vode iz gradskog vodovoda te je prema izveštajima voda ispravna za piće.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...