Jump to content
IGNORED

Poplave u Srbiji, BiH i Hrvatskoj


kapetanm

Recommended Posts

prica o nekakvim novim vodenim talasima iz hrvatske je netacna. celom duzinom kroz hrvatsku sava blago opada.

reke u bosni su u opadanju pa nema sta da dodatno podize nivo save.

trenutna plavljenja po sremu posledica su vec visokog vodostaja.

Rodjere?

 

Послато са Птт

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

Toni zar mislis da bih se sprdao sa ovakvom situacijom? Sabac, znaci ja i dalje pricam o gradu, sela uz reku jesu najebala, je suv ko barut i od prve odbrane (na keju) postoji na 30m drugi pojas odbrane a uz prugu (nekih 100m od reke). Ja sam u naselju Bair koje je najblize reci ali i ono nije kao u Mitrovici, tj na samoj obali. Zorka jeste na Savi i tu moze biti problem ako se izlije, ali sve je to daleko od Vuciceve role za Oskara.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

I jos jedna stvar: drugarova sestra je na tromedji u mestu Racinovci na Savi, tamo je izlila reka i oni su se evakuisali u Osijek. Ne zelim nikom nesrecu , ali svako izlivanje Save u Hrvatskoj olaksava stanje Save u Sapcu.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Kroz prihvatni centar u Brčkom noćas je ukupno prošlo 86 ljudi, od toga 29 iz Gunje a ostali sa područja Brčko distrikta.

Kako majka renne?

 

Послато са WЦ шоље усинг БВК

Link to comment

"dobićemo veliku pomoć od mog prijatelja muhameda" :isuse:

 

Ne znam da li da se smejem... Ili da se hvatam za glavu...

 

I ne mogu da se odredim, da li je dobro da narod vidi kako izgleda 1 zasedanje vlade... Ili nam to stvarno ne treba... Tek onda kad vidim kako to funkcioniše... Stvarno se uplašim za buducnost svoje dece...

Link to comment

Rodjere?

 

Послато са Птт

 

izvor su automatske stanice sa sajta hrvatskih voda i izvestaj o vodama sa sajta federalnog hidrometeorloskog zavoda bih.

 

uglavnom je sava u staganaciji ili blagom opadanju.

 

ukratko, u hrvatskoj je u opadanju sava na kljucnim mernim tackama nizvodno od usca bosanskih reka i to na mernim tackama kod zupanje, šamca, broda i davora.

Edited by Bane5
Link to comment

Toni zar mislis da bih se sprdao sa ovakvom situacijom? Sabac, znaci ja i dalje pricam o gradu, sela uz reku jesu najebala, je suv ko barut i od prve odbrane (na keju) postoji na 30m drugi pojas odbrane a uz prugu (nekih 100m od reke). Ja sam u naselju Bair koje je najblize reci ali i ono nije kao u Mitrovici, tj na samoj obali. Zorka jeste na Savi i tu moze biti problem ako se izlije, ali sve je to daleko od Vuciceve role za Oskara.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

mislim da je ovo super fotka da pokaže ovo o čemu pričaš:

 

 

edit: sava teče, grubo rečeno, paralelno sa desnom ivicom slike od gore ka dole, samo se ne vidi, ali se vidi taj "zeleni" pojas između reke i užeg gradskog jezgra, koje je više po nadmorskoj visini od reka.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...