Jump to content
IGNORED

Poplave u Srbiji, BiH i Hrvatskoj


kapetanm

Recommended Posts

Rodjere?

 

Послато са Птт

Sajt nije baš mobilan pa ne znam sad, al jutros svugdje stagnira. Ne znam kakav je Bosut.

 

 

 

 

 

 

 

Uručbirano Tapatalkićem s Lumije Jeftinjare

Link to comment

"dobićemo veliku pomoć od mog prijatelja muhameda" :isuse:

ne gledam tv. Neću da se nerviram i deprimiram.

Ništa nama bez nas ™

Link to comment

jos uvek ima dosta ljudi u Obrenovcu koji ne zele da napuste kuce, nosi im se pomoc na lice mesta. dao prvu injekciju posle 20 sati ovde..

 

upravo stiglo novih 300 ljudi

 

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

Edited by Kelt
Link to comment

Treba povremeno pogledati onu Bjeljinsku BN televiziju (ja nemam RTRS) - tamo je posle jučerašnjeg pucanja nasipa poplava epskih razmera, evo sad su pričali da im Sava raste 1cm na sat na celoj površini!

Još imaju nasipa koji su ugroženi. Evakuacije su im na sve strane.

 

Svaka im čast, pored svega se bore mrtvi-ladni... očigledno je da semberci imaju itekako ozbiljno iskustvo sa poplavama. 

Edited by akibono
Link to comment

Изгледа да се догађаји мере у две епохе. До Обреновца и после. После је можда све предимензионирано јер се велико зло десило у Обреновцу. Касније, кад стане стихија и преброје жртве, мораће да лете главе негде у трилингу РХМЗ, Србијавода и Сектора за ванредне ситуације

funkcionalno pesimisticni 

a kako se to uklapa u dnevnu politiku....

Link to comment

jos uvek ima dosta ljudi u Obrenovcu koji ne zele da napuste kuce, nosi im se pomoc na lice mesta. dao prvu injekciju posle 20 sati ovde..

 

upravo stiglo novih 300 ljudi

 

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

 

moj otac je ostao (takodje je forumasio na ppp ponekad :isuse: ) , javio mi se malopre i kaze da moze da ode do pekabete maksija i da se ne oseca ugrozenim. mislim da nije svestan situacije. majka je evakuisana juce. na sigurnom. hvala svima na podrsci.

Link to comment

Opasnost prosla?

 

pa pazi, dok god je voda na dzakovima, opasnost postoji.. al ovo sinocno izlavanje save po bosni i hr, je nivo save u udarnom talasu sto se ocekivao kod nas, smanjio cak za 1m, sto u prevodu znaci da je opasnost svedena na min, tj ne postoji u smislu neke vece stete...

a da nije doslo  do tog izlavanja, nema sanse da bi sabac i mitrovica mogli da se odbrane™, ne bi bilo nista slicno kao u obrenovcu, al opet steta bi bila naneta..

i u takcim situacijama ti ni mozes nista vise da napravis sem da dignes dzakove u 1,5m visine i da naravno evakuises gradjane..

Link to comment

Toni zar mislis da bih se sprdao sa ovakvom situacijom? Sabac, znaci ja i dalje pricam o gradu, sela uz reku jesu najebala, je suv ko barut i od prve odbrane (na keju) postoji na 30m drugi pojas odbrane a uz prugu (nekih 100m od reke). Ja sam u naselju Bair koje je najblize reci ali i ono nije kao u Mitrovici, tj na samoj obali. Zorka jeste na Savi i tu moze biti problem ako se izlije, ali sve je to daleko od Vuciceve role za Oskara.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

ma ne mislim da bi se sprdao, nego mi to za rusiju nadrealno. ne kazem  ja da ti ne verujem, samo mi skroz ludo zvuci.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...