Jump to content
IGNORED

Poplave u Srbiji, BiH i Hrvatskoj


kapetanm

Recommended Posts

Pa zar je to neophodno u ovom trenutku, ljudi su tu jedan dan i vec moraju da se briju, milion drugih stvari je potrebnije trenutno. Ovo mi je u rangu fali gel za kosu...

Naravno da jeste, zbog vaški

Link to comment

Znam da ima još ohoho vremena za tu temu ali samo da napomenem da se nadam da će PPP, kada bude nastupila faza čišćenja i nekih malo dugoročnijih rešenja, osmisliti neku dobru akciju koja će zahtevati odredjene finansije. Da bar malo doprinesemo i mi što smo napolju, ja već treći dan hoću da puknem od muke dok pratim sve ovo.

Link to comment

Ja hocu da puknem puta 5, jer ne mogu ozbiljnije finansijski da pomognem, a ne mogu ni fizicki jer nisam u Srbiji narednih mesec dana. Jasno mi je da ce i za mesec dana pomoc biti potrebna, ali sad mi strasno jer ne mogu bukvalno nista osim da citam forum i kacim apele za pomoc na FB. Bedno je i bespomocno osecam ko nikad. Drzte se.

Edited by sailorman
Link to comment

Znam da ima još ohoho vremena za tu temu ali samo da napomenem da se nadam da će PPP, kada bude nastupila faza čišćenja i nekih malo dugoročnijih rešenja, osmisliti neku dobru akciju koja će zahtevati odredjene finansije. Da bar malo doprinesemo i mi što smo napolju, ja već treći dan hoću da puknem od muke dok pratim sve ovo.

Neka, dobar je taj osećaj. Pokreće ljude.

Link to comment

Dobro jutro iz Sapca. Kao sto se ocekivalo mirna i suva noc za grad, a sela na obodu reke su evakuisana. Kisa ne pada, suncano je jutro i voda je u blagom opadanju-sve ovo treba iskoristiti za jos vece angazovanje i odbranu, jer najvisi nivo tek predstoji.

Odoh. Drz te se.

Javite sta je sa Renneovom majkom, kako su ILight i Zli tj. Mitrovica.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Hoće Sava da se izlije i ako Dunav na ušću ima nešto viši nivo nego Sava. Tada ne može da se ulije već je Dunav malo "vraća" nazad. Kao Sava Topčiderku.

pa to svaka reka radi... zato ce biti problem sa Obrenovcem, jer je Sava sada uzasno visoka i ostace visoka naredne 2-3 nedelje i Kolubara nema di da otice... zato je najvaznije drzati nivo Dunava niskim. ja znam da je sve ovo kompletna katastrofa, ali budimo zahvalni sto nas nije udarilo mesec dana kasnije, onda bi bila potpuna kataklizma jer bi Dunav i Sava poplavili i Beograd a Tisa bi se izlila po Vojvodini.

Link to comment

ne znam odakle ide taj poplavni talas, jer koliko vidim Sava je noćas uzvodno u Županji opala za 20cm i ima taj trend opadanja.

Edited by barrcode
Link to comment

ne znam odakle ide taj poplavni talas, jer koliko vidim Sava je noćas uzvodno u Županji opala za 20cm i ima taj trend opadanja.

nivo ce ici dole-gore dok se tokovi ne stabilizuju... kada se Sava spusti jos malo, onda ce Vrbas, Una, Kupa, Bosna da je pune... a na kraju treba da primi vodu iz Drine i Kolubare

Link to comment

superponiranje

 

ako sam dobro razumeo nece sava doci

doci ce dunav, koji nece biti opasan, ali ce napraviti mozda uspor na savi, pretp. do sb, koji uobicajeno nije bitan, ali u ovoj situaciji moze biti opasan

 

dodati tome i mogucnost popustanja nekog nasipa

 

potrajace 

Link to comment

Ovde opada, sad se spustili na 844, pukla brana kod bijeljine, ne znam tačno gde se to izlilo

 

Sve ok kod mene, goldi isto dobro mada je sinoć povracao

Nadam se da se svi dobro držite, rene javljaj kako mama

 

Sent from my HTC Desire X using Tapatalk

Link to comment

Da stavim i ovde komentar mog drugara iz PN

 

 

Da, posle "odbrane" Sapca premijer je najavljivao masovan odlazak i "pomoc" Paracinu i paracincima, iako je Sasa apelovao da mu ne trebaju ljudi nego pumpe i mehanizacija, da bi izbacili vodu, a da su ljudi u gradu dobro organizovani... Naravno, i u Paracinu je DS na vlasti, bas kao i u Sapcu! A posto misija ocigledno nije uspela, za rezultat imamo da u dve dnevne novine koje sam procitao jutros nema ni jednog, jedinog clanka o stanju u Paracinu...

 
Link to comment

pa to svaka reka radi... zato ce biti problem sa Obrenovcem, jer je Sava sada uzasno visoka i ostace visoka naredne 2-3 nedelje i Kolubara nema di da otice... zato je najvaznije drzati nivo Dunava niskim. ja znam da je sve ovo kompletna katastrofa, ali budimo zahvalni sto nas nije udarilo mesec dana kasnije, onda bi bila potpuna kataklizma jer bi Dunav i Sava poplavili i Beograd a Tisa bi se izlila po Vojvodini.

Što mesec dana kasnije?Šta se menja toliko nagore za mesec dana?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...