Jump to content
IGNORED

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

8 hours ago, banecare1 said:

lista slicna onima gde se u top 10 bitaka WW2 jedan staljingrad kotira na 3-4 mestu, a kursk je u zoni ispadanja :kecman:

 

 

Šala, šega, sprdnja, kako posle ozbiljno shvatiti post o Rusiji na pravoj strani istorije.

Link to comment

taj post sam objasnio, ali vidim da je bas usao pod kozu.  neka je, ne zulja mene svakako. kako vam samo ne dosadi da ga vadite po ko zna koji put 

  • +1 1
Link to comment
9 hours ago, banecare1 said:

lista slicna onima gde se u top 10 bitaka WW2 jedan staljingrad kotira na 3-4 mestu, a kursk je u zoni ispadanja :kecman:

 

Na kineskoj tj. šangajskoj listi američki univerziteti su još zastupljeniji u top 100 nego na Tajmsovoj: 39 u prvih 100, a na Tajmsovoj 34.

 

Što se tiče univerziteta iz Kine, Tajmsova lista ima 7 univerziteta iz Kine bez Hongkonga i 5 iz Hongkonga u top 100.

 

Šangajska lista pak ima 8 univerziteta iz Kine bez Hongkonga i 1 iz Hongkonga u top 100.

 

Ni na šangajskoj ni na Tajmsovoj nema nijedan ruski univerzitet u top 100.

Edited by vememah
Link to comment
32 minutes ago, vememah said:

 

Na kineskoj tj. šangajskoj listi američki univerziteti su još zastupljeniji u top 100 nego na Tajmsovoj: 39 u prvih 100, a na Tajmsovoj 34.

 

Što se tiče univerziteta iz Kine, Tajmsova lista ima 7 univerziteta iz Kine bez Hongkonga i 5 iz Hongkonga u top 100.

 

Šangajska lista pak ima 8 univerziteta iz Kine bez Hongkonga i 1 iz Hongkonga u top 100.

 

Ni na šangajskoj ni na Tajmsovoj nema nijedan ruski univerzitet u top 100.

 

 

indija nema nijedan u prvih 300;

italijani, spanci, rusi, brazilci u prvih 100.

 

gde rim, moskva i madrid da se porede sa jednom oklahomom. 

 

bolja je fufina lista

 

 

 

 

 

 

 

 

  • +1 5
Link to comment
1 hour ago, vememah said:

 

Na kineskoj tj. šangajskoj listi američki univerziteti su još zastupljeniji u top 100 nego na Tajmsovoj: 39 u prvih 100, a na Tajmsovoj 34.

 

Što se tiče univerziteta iz Kine, Tajmsova lista ima 7 univerziteta iz Kine bez Hongkonga i 5 iz Hongkonga u top 100.

 

Šangajska lista pak ima 8 univerziteta iz Kine bez Hongkonga i 1 iz Hongkonga u top 100.

 

Ni na šangajskoj ni na Tajmsovoj nema nijedan ruski univerzitet u top 100.

 

 

.

 

 

Grad Moskva je pre nekoliko godina poceo saradnju , konsalting s nekoliko agencija koje se bave reitingom gradova, i ciljano poceli da rade na kriterijima reitinga. Vrlo brzo su dospeli do vrha .

 

https://en.ac-mos.ru/ratings/#type=All&sphere=All&sort=value_asc&city=Moscow (RUS)

 

Sta hocu da kazem, svi  reitinzi imaju kriterijume, i mnogi svetski univerziteti se trude da poboljsaju svoj rad ciljano na te kriterijume jer za posledicu imaju vece prihode.

 

Osnovni "problem" ruskih univerziteta je naucno-istrazivacki rad, jer je on rezervisan za RAN, i razne institute i biroe, univerziteti se bave obrazovanjem. Naucno- istrazivacki rad je oko tridesetak procenata reitinga.

Citiranost je takodje problem koji proistice iz naucnog rada, jezika, i prezauzetosti profesorskog kadra obrazovanjem umesto pisanjem naucnih clanaka.

 

Kvalietet obrazovanja uopste nije sporan, i to potvrdjuju reitinzi koji govore o reputaciji  medju poslodavcima, a ako pogledas reitinge po predmetima, astronomija, matematika, jezici itd , ruski univerziteti naravno ne dohvataju Harvard, Kembridz Oksford itd,  ali govore o kvalitetu znanja koje se dobija u njima.

 

.

 

 

 

 

Edited by barba
  • Hvala 1
Link to comment
40 minutes ago, banecare1 said:

 

 

indija nema nijedan u prvih 300;

italijani, spanci, rusi, brazilci u prvih 100.

 

gde rim, moskva i madrid da se porede sa jednom oklahomom. 

 

bolja je fufina lista

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

 

Jesi otslusao snimak razgovora Prigozina i Farhada Ahmedova?:laugh:

Link to comment
3 minutes ago, barba said:

 

.

 

Jesi otslusao snimak razgovora Prigozina i Farhada Ahmedova?:laugh:

 

nisam jer sam zauzet stvaralackim radom oko nekih sokova. sutra cu tokom setnje do posla. 

 

 

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment

Kapiram da kriterijumi ukljucuju post grad aktivnosti i publications trackrecord profesora koji rade na njima.

Ovo u mom iskustvu nije nuzno presudno da definise uspeh rada na osnovnim studijama.

 

 

Link to comment
5 minutes ago, banecare1 said:

 

nisam jer sam zauzet stvaralackim radom oko nekih sokova. sutra cu tokom setnje do posla. 

 

 

 

 

.

 

Ceo snimak, trideset minuta..pricao si o susretu sa ljudima iz mlecne industrije ovih dana, imaju li probleme sa opremom? Kad je pocelo sve , pricao sam s likom koji uvozi opremu iz EU , tad je tvrdio da ce biti u velikom problemu.

 

.

 

 

Link to comment
Just now, barba said:

 

 

.

 

Ceo snimak, trideset minuta..pricao si o susretu sa ljudima iz mlecne industrije ovih dana, imaju li probleme sa opremom? Kad je pocelo sve , pricao sam s likom koji uvozi opremu iz EU , tad je tvrdio da ce biti u velikom problemu.

 

.

 

 

 

mlekare imaju probleme sa pakovanjem, ponajvise sa tetrapakom. ne vredi im ni oprema kada ne mogu da uvezu karton, poklopce i sl. rusi su puno kartona iz finske uvozili. tetrapak kontrolise gde sta ide od potrosnih materijala za njihovu opremu, tako da nije lako kupiti na kineskom trzistu i izvesti za rusiju npr. 

 

to je bilo pre par meseci kada su se meni obracali sa nekih fabrika. ja nisam mogao da resim problem, ne znam sta su skontali.

 

 

Link to comment
5 minutes ago, namenski said:

Ima 1 grad u Srbiji, zove se Milanovac, onaj Gornji... ;)

 

pa sapnite im :D

 

meni iz tog gradica salju sladoled :cool:

Link to comment

Putin predstavio novi koncept spoljne politike. Na mnogim portalima imate prepric, ali on izostavlja neke vrlo bitne stvari, pa evo celog teksta
https://sputniknews.com/20230331/full-text-russias-new-foreign-policy-concept-1108994715.html

Ima jedno poglavlje o poboljšanju imidža kroz humanitarnu pomoć i jedno o propagandi (potrebi da se proširi ruska istina)


Nisam imao vremena da sve izanaliziram, ali mene posebno brine sledece:
 

Quote

Countering deployment or reinforcement of military infrastructure of unfriendly states and other threats to Russia's security in the near abroad (ex sovjetske zemlje)

Znaci, baltik da ih pita za dozvolu za bilo kakvo naoruzavanje...

 

Quote

Supporting interested Latin American states under pressure from the United States and its allies in securing sovereignty and independence, including through the promotion and expansion of security, military and military-technical cooperation;

Bice ovde sukoba sa amerikancima i njihovom Monroe doktrinom. Ja naravno ne podržavam američko "pravo da kontrolišu komšiluk", ali me baš zanima komentar svih Mearsheimer-ovaca ovog foruma.
 

Quote
European region
59. Most European states pursue an aggressive policy toward Russia aimed at creating threats to the security and sovereignty of the Russian Federation, gaining unilateral economic advantages, undermining domestic political stability and eroding traditional Russian spiritual and moral values, and creating obstacles to Russia's cooperation with allies and partners. In this connection, the Russian Federation intends to consistently defend its national interests by giving priority attention to:
1.
reducing and neutralizing threats to security, territorial integrity, sovereignty, traditional spiritual and moral values, and socio-economic development of Russia, its allies and partners from unfriendly European states, the North Atlantic Treaty Organization, the European Union and the Council of Europe;
2.
creating conditions for the cessation of unfriendly actions by European states and their associations, for a complete rejection of the anti Russian course (including interference in Russia's internal affairs) by these states and their associations, and for their transition to a long-term policy of good-neighbourliness and mutually beneficial cooperation with Russia;
3.
the formation of a new model of coexistence by European states to ensure the safe, sovereign and progressive development of Russia, its allies and partners, and durable peace in the European part of Eurasia, taking into account the potential of multilateral formats, including the Organization for Security and Cooperation in Europe.
60. Objective prerequisites for the formation of a new model of coexistence with European states are geographical proximity, historically developed deep cultural, humanitarian and economic ties of the peoples and states of the European part of Eurasia. 

The main factor complicating the normalization of relations between Russia and European states is the strategic course of the USA and their individual allies to draw and deepen dividing lines in the European region in order to weaken and undermine the competitiveness of the economies of Russia and European states, as well as to limit the sovereignty of European states and ensure US global domination.

 

Link to comment
×
×
  • Create New...