Jump to content
IGNORED

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

2 minutes ago, x500 said:

Pogledaj jos jednom sta si napisao:

"Niko normalan ne bi tamo boravio i radio da im ne daju bonus plate za nenormalan život."

 

Ljudi zive u manje gostoljubivim delovim sveta iz puno razloga. Bilo da su tamo rodjeni i nemaju mogucnosti da odu, ili pak zbog karijere/plate. To vazi za Sibir (u sirem smislu), ali i mnoga druga mesta poput: Aljaske, Kanade, Skandinavije, ... Nista bolje nije tamo gde je vrucina, kisa, vulkani, zemljotresi.

Pitanje normalnosti takvih ljudi je ipak bezveze, to je stvar njihovog izbora koji ne utice na nas.

 

Ja sam ziveo u Kazakhstanu i tamo sam upoznao i radio sa divnim ljudima raznih fela. Nisam primetio da su kolektivno nenormalni.

 

Poenta je na nenormalan život pa im zato i daju visoke plate. Da im ne daju takve plate ne bi tamo ni išli. Nije ovo teško razumeti ali ti ipak insistiraš da sam ja rekao da su ti ljudi nenormalni. Naravno da nisu, idu za svojim interesima i mogućnostima. Što ne znači da uslovi života u tim sibiristanima nisu za mene nenormalni što se lepo vidi iz onog videa koji sam postavio. I naravno da devetomesečna zima nije jedini razlog iako jeste glavni, lepo odgledaj kako žive ti ljudi u Vorkuti i okolini.

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, pasha said:

....

Sedam godina su Rusi gledali kako se Donjeck raspamecuje, gomila civila ubijena. Donjeck je poceo da se prazni. Zato sto je Kremlj mislio da moze neki dogovr sa Trampom a 2018, u sred mandata Trampa, je bio jedan masakr nad ljudima u Donjecku...

I tako dalje...

 

....

 

 

 

 

Nepokoreni grad koji odbija pasti već punih 9 godina: Evo zašto ga Rusi nikako ne mogu uzeti!

 

Međutim, najteže borbe odvijale su se početkom 2017. godine. Separatističko bombardiranje počelo je 29. siječnja 2017., a više od tadašnjih 17.000 stanovnika grada ostalo je bez vode, struje i grijanja. S obzirom na žestoke zimske uvjete, to je navelo ukrajinsku vladu da proglasi izvanredno stanje i evakuira većinu stanovnika. Čak je i UNICEF upozorio na humanitarnu katastrofu u gradu zbog nedostatka struje i vode, posebno jer je tijekom samo jednog dana gotovo stotinu topničkih raketa BM-21 Grad pogodilo Avdivku. Tijekom bitke ukrajinski su vojnici primali SMS-ove poslane s nepoznatih brojeva u kojima je pisalo: "Vi ste samo meso za svoje zapovjednike", "Vaše tijelo bit će pronađeno kada se otopi snijeg" i "Vi ste kao Nijemci u Staljingradu".

Proruske trupe i tenkovi izveli su dva napada na ukrajinske položaje u Avdivki ujutro 1. veljače 2017. uz podršku topništva od 122 mm (4,8 inča) i 152 mm (6,0 inča) i višecijevnih raketnih bacača B-21 Grad, ali nisu uspjeli. Štoviše, 4. veljače, nakon što je uspostavljen prekid vatre, Ukrajina je objavila da su njezine trupe poboljšale svoje položaje "na prilazima Donecku" kada su izvele protunapad i pritom zauzele uporište kod Spartaka te napredovali preko ceste Doneck - Horlivka u blizini obližnjeg Carskog Sela.

 

Siroti mali hrčci "separatisti", raspamećivani toliko godina, pa ko bi to izdržao.

Link to comment
2 minutes ago, pasha said:

 

Briga da mogu normalno da funkcionisem u Evropi. Napolju haos a na forumu pobede se redjaju  po 5 ako ne i 10 prema 0.

Znaci sve je ok dok Evropa koristi jeftin ruski gas, uziva bezbrizno u penziji a Rusija tavori. 

Link to comment

Sanitarni otklon od Evrope da bi jeftine energente prodavala na drugom mestu. Pri tome spaliti desetine ukrajinskih gradova. Definicija deluzije.

Link to comment
2 hours ago, Lancia said:

Republicans tend to believe China is the United States' greatest enemy, while Democrats name Russia

Iz koje je godine ovo istraživanje? Ti si bila stava da USA nikada nije dala šansu Rusiji, a sada navodis neke skore ankete koje su odgovor na ruske skorašnje poteze.

Evo galup istraživanja iz 2008- https://news.gallup.com/poll/105835/north-korea-drops-top-three-us-enemies.aspx i  2011. - https://news.gallup.com/poll/152786/americans-rate-iran-top-enemy.aspx gde svega 2% amerikanaca navodi ruse kao top neprijatelja. Evo jednog kasnijeg istraživanja iz 2014-2016 gde taj procenat raste od 9 do 16% - https://news.gallup.com/poll/189503/four-nations-top-greatest-enemy-list.aspx . (nevezano sa temom, ali i za kinu mozes pratiti isto tako rast - 2008 su bile neke carke sa tajvanom, 2010. afera cenzurisanja, pritisaka na americke tech giante i njihovo povlacenje iz kine (google zatvorio kineski sajt koji je postovao njihova pravila i korisnike preusmeravao na hong kong sajt bez cenzure koji su oni poceli da blokiraju)...

Ako te zanima - verovatno mozes naci istrazivanja i za preostale godine, ali ovo je dovoljno da pokazem apsolutno netacnom @banecare1-ovu tvrdnju 
 

Quote

amerika nikada nije prestala da vidi rusiju kao neprijatelja. umesto da ih asimiliraju u zapadno trziste, kolektivnu bezbednost za borbu protiv raznih mudzahedina, oni su posle pobede u hladnom ratu isli da ih potope...

koju si ti podrzala i opisala kao neshvatljivi rigidni stav amerike.

Edited by Spooky
Link to comment
1 minute ago, Spooky said:

Iz koje je godine ovo istraživanje? Ti si rekla da USA nikada nije dala šansu Rusiji, već su ih od kraja hladnog rata smatrali najvećim neprijateljima, a sada navodis neke skore ankete koje su odgovor na ruske skorašnje poteze.

Evo galup istraživanja iz 2008- https://news.gallup.com/poll/105835/north-korea-drops-top-three-us-enemies.aspx i  2011. - https://news.gallup.com/poll/152786/americans-rate-iran-top-enemy.aspx gde svega 2% amerikanaca navodi ruse kao top neprijatelja. Evo jednog kasnijeg istraživanja iz 2014-2016 gde taj procenat raste od 9 do 16% - https://news.gallup.com/poll/189503/four-nations-top-greatest-enemy-list.aspx . (nevezano sa temom, ali i za kinu mozes pratiti isto tako rast - 2008 su bile neke carke sa tajvanom, 2010. afera cenzurisanja, pritisaka na americke tech giante i njihovo povlacenje iz kine (google zatvorio kineski sajt koji je postovao njihova pravila i korisnike preusmeravao na hong kong sajt bez cenzure koji su oni poceli da blokiraju)...

Ako te zanima - verovatno mozes naci istrazivanja i za preostale godine, ali ovo je dovoljno da pokazem apsolutno netacnom @banecare1-ovu tvrdnju 
 

koju si ti podrzala i opisala kao neshvatljivi rigidni stav amerike.

Ne kapiram sta hoces da isteras, moje misljenje je da je Rusija nakon hladnog rata, trebalo brze da se integrise u evropske tokove, koliko su sami krivi, kriv je i zapadni svet na celu sa USA. Sama agresija na Ukrajinu nema opravdanja u ovom o cemu se razilazimo.

 

Na forumu si vec devet godina, za to vreme si valjda mogla da primetis da nisam zensko:) 

  • +1 1
Link to comment
Just now, Lancia said:

Ne kapiram sta hoces da isteras, moje misljenje je da je Rusija nakon hladnog rata, trebalo brze da se integrise u evropske tokove, koliko su sami krivi, kriv je i zapadni svet na celu sa USA. Sama agresija na Ukrajinu nema opravdanja u ovom o cemu se razilazimo.

 

Na forumu si vec devet godina, za to vreme si valjda mogla da primetis da nisam zensko:) 

Pa slazemo se da je trebalo da se integrisu i pocnu normalnu saradnju sa svima, al ja tu vidim prvenstveno njihovu krivicu, @banecare1 vidi iskljucivo zapadnu krivicu tvrdeci da im nikada nisu dali sansu, a ti sada tvrdis da vidis podjeljenu krivicu. No ipak, na moj post da ih je zapad primio i sa postovanjem uvazavao barem u tom periodu 2010-2011, ti si napisao
 

Quote

Meni je dovoljno da je USA i to vreme zadrzala Rusiju kao glavnog neprijatelja, jasno mi je sta pises, ali takav generalni stav nije smeo zvanicno da bude objavljen, sve i da to misle.

Pa te opet pitam otkud taj zakljucak za 2010-2011. Kada je po Gallupu svega 2% amerikanaca smatralo ruse najvecim neprijateljima, a Guardian i NY Times hvalili Rusko-američke odnose i prenosili cheesy fotografije Medvedeva sa Švarcinegerom, ili sa obamom u fast food-u.

Izvini za rod, mora da sam pogresno procitao neki pridev il nesto, a i nisam bas neko ko dobro pamti imena, nickove i sl.

Link to comment
45 minutes ago, Luther said:

 

Poenta je na nenormalan život pa im zato i daju visoke plate. Da im ne daju takve plate ne bi tamo ni išli. Nije ovo teško razumeti ali ti ipak insistiraš da sam ja rekao da su ti ljudi nenormalni. Naravno da nisu, idu za svojim interesima i mogućnostima. Što ne znači da uslovi života u tim sibiristanima nisu za mene nenormalni što se lepo vidi iz onog videa koji sam postavio. I naravno da devetomesečna zima nije jedini razlog iako jeste glavni, lepo odgledaj kako žive ti ljudi u Vorkuti i okolini.

 

Izvini, ali ti si institirao da su ljudi nenormalni.

Karijera/plata/beneficije su vecinom razlog da se ljudi odluce da idu da zive u manje gostoljubivim krajevima. Neko se tamo rodio i ostao da zivi bez obzira na ekstreno vreme. Taj prostor, kako si ga posprdno nazvao "sibirstan", je njegova domovina.

 

Ekstremno losi klimatski uslovi nisu nesto specificno za Rusiju. Isto mozes da nadjes i u drugim zemljama. Veci deo Kanade je prilicno klimatski negostoljubiv, pa to nije prepreka da bude jedna od najatraktivnijih zemalja za migraciju. 

  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, vememah said:

  

 

Pa nema. SAD ima 39 (od toga čak 21 u top 30), a cela Evropa 32*, Kina bez Hong Konga ima 8, Australija sa svojih 25 miliona stanovnika čak 7, Kanada 5, Izrael 3, Japan i Indonezija po 2, Južna Koreja i Hong Kong po 1.

 

Od ta 32 evropska zemlje EU ukupno 19 - DE i FR po 4, SWE i NL po 3, DK i BE po 2 i FI 1, a od ostalih Britanija 8, Švajcarska 4 i Norveška 1. Italija i Španija dakle nemaju nijedan u top 100.

Prema Times Higher Education World University Rankings (timeshighereducation.com) za 2023. godinu, ukupno 35 evropskih univerziteta se nalaze među prvih 100 najbolje rangiranih univerziteta na svetu (en.as.com). Najveći broj međunarodno rangiranih univerziteta u Evropi ima Velika Britanija sa 11 univerziteta (en.as.com). Nadam se da sam vam pomogao. Ako imate još neka pitanja, slobodno pitajte.

Link to comment
31 minutes ago, x500 said:

 

Izvini, ali ti si institirao da su ljudi nenormalni.

Karijera/plata/beneficije su vecinom razlog da se ljudi odluce da idu da zive u manje gostoljubivim krajevima. Neko se tamo rodio i ostao da zivi bez obzira na ekstreno vreme. Taj prostor, kako si ga posprdno nazvao "sibirstan", je njegova domovina.

 

Ekstremno losi klimatski uslovi nisu nesto specificno za Rusiju. Isto mozes da nadjes i u drugim zemljama. Veci deo Kanade je prilicno klimatski negostoljubiv, pa to nije prepreka da bude jedna od najatraktivnijih zemalja za migraciju. 

 

Ne no tisam "insistirao" ma kako ti to razumeo ali to je u suštini nebitno. Reagovao sam na post gde se prikazalo kako su plate u tim zabitima Rusije mnogo veće nego u evropskom delu pa je to bio kao neki dokaz da je u tom azijskom delu neviđeni prosperitet i budućnost Rusije sveta. A u suštini imaju premiju za nenormalne uslove života, koji nije samo u vezi klime (odgledati ceo klip koji sam postavio) što je bila poenta mog posta. 

 

Što se tiče domovine i ostalog, sretna im bila niko neće da im je dira.

Link to comment
42 minutes ago, Spooky said:

Pa slazemo se da je trebalo da se integrisu i pocnu normalnu saradnju sa svima, al ja tu vidim prvenstveno njihovu krivicu, @banecare1 vidi iskljucivo zapadnu krivicu tvrdeci da im nikada nisu dali sansu, a ti sada tvrdis da vidis podjeljenu krivicu. No ipak, na moj post da ih je zapad primio i sa postovanjem uvazavao barem u tom periodu 2010-2011, ti si napisao
 

Pa te opet pitam otkud taj zakljucak za 2010-2011. Kada je po Gallupu svega 2% amerikanaca smatralo ruse najvecim neprijateljima, a Guardian i NY Times hvalili Rusko-američke odnose i prenosili cheesy fotografije Medvedeva sa Švarcinegerom, ili sa obamom u fast food-u.

Izvini za rod, mora da sam pogresno procitao neki pridev il nesto, a i nisam bas neko ko dobro pamti imena, nickove i sl.

Pa ostavio sam ti primer, ne iz 2010-11, nego iz 2021, pre rata u Ukrajini, gde se Vasington Post prilicno objektivno bavi tom tematikom. Ostavio sam ti i da je za demokrate, koji su sad na vlasti, Rusija neprijatelj broj 1, ne znam sta vise mogu da ti kazem na ovu temu, osim da animozitet dve supersile mora da se vaga na ravne casti, priznajem tesko je u ovom ratnom vremenu.

Sto se fotografija tice, slikao se i ovaj nas konj nebrojeno puta, pa je svaki put uslikan novim zahtevima i ultimatumima, vise verujem filmu, koji se odmotava, nego cheesy fotkama.

 

Mozes da odgovoris opet narafski, samo ne znam gde mislis da ce da nas odvede dalja diskusija, ja priznajem da nemam dovoljno dokaza za sopstveno pisanje a opet nisam sklon da ga gradim na osnovu anketa.

Edited by Lancia
Link to comment
5 hours ago, slow said:

 

Prvo, Azija jeste jedinstvena po pitanju saradnje sa Rusijom, sem možda američkih kolonija Japana, Južne Koreje i Tajvana. Najveće zemlje: Kina, Indija, Pakistan imaju razvijene ekonomske odnose sa Rusijom i ne pada im na pamet da uvode sankcije iako im je USA to sugerisala. Što je zanimljivo, ove tri zemlje nemaju baš idealne odnose međusobno ali sve tri imaju razvijenu vojnu saradnju sa Rusijom i učestvuju u velikim vojnim, infrastrukturnim i energetskim projektima.

Drugo, slažem se da ne postoji nikakav sukob između Evrope i Kine. On se veštački indukuje od strane USA zato što Americi smeta sve veća ekonomska kineska saradnja sa Evropom, posebno projekat Pojas i Put. Rat u Ukrajini između ostalog služi da prekine te veze i pojača kontrolu NATO-a nad Evropom, udalji Rusiju od Nemačke i sabotira prodor kineskog kapitala u Evropu.

Treće, lista univerziteta koji su prvi su samo jedan deo priče oko naučnog i tehnološkog razvoja. Broj inženjera i stručnjaka prirodnih nauka koji godišnje diplomira u Kini prevazilazi broj istih tih akademaca u Americi. Pored toga, na katedrama u Americi prirodnog i tehničkog usmerenja dobar deo čine baš profesori i studenti azijskog porekla. Broj amerikanaca koji se opredeljuju za te fakultete godinama se smanjuje. Ti profesori azijskog porekla sa američkih univerziteta dobrim delom su gostujući profesori kineskih univerziteta i već decenijama prenose znanje i know-how u maticu. Isto to se dešava na relaciji Kina-Tajvan, i pored zaoštrene retorike. Indiju po pitanju informatike da i ne spominjem. Ne postoji veća IT američka firma u kojoj Indusi ne zauzimaju top pozicije u menadžmentu. i tako dalje i tako redom.

 

Ekonomska saradnja sa Rusijom je mnogo manja u odnosu na saradnju sa SADom i EU čak i za Kinu, Indiju i Pakistan koje navodiš. Sankcije Rusiji ne uvode jer im se isplati kupovati rusku naftu/gas na discountu kad ga zapad nece i jer nemaju razloga za sad i taj manji procenat saradnje sto imaju sa rusijom ugrozavaju, ali ne mozes reci da postoji neka neverovatna sinergija ruske i njihove ekonomije i da ce bilo ko od njih pratiti rusiju i uvesti sankcije zapadu, niti da će se tek tako pozicionirati kao ruski partner pod svaku cenu. Čak i ove karafeke Kine su samo tvrdjenje pazara prema zapadu.
Stav ovih država je stoga itekako podlozan promeni i ukoliko zapad kolio toliko otopli odnose sa njima, lako se moze desiti da i oni odseku rusiju kad im to bude politicki oportuno. Ja tipujem na indiju kao prvu.

Mnogi grese sto ovo dozivljavaju kao zapad vs istok pricu, a nema veze sa tim, jer jos uvijek ne postoji totalna separacija, hladni rat i sankcije izmedju blokova istoka i zapada, vec samo zapada vs rusije. Rusija je sebe odsekla od trzista (Severna amerika, evropa, Japan, J. Koreja, Japan i Australija) čija populacija je 20% sveta i ekonomija nekih 55% sveta i to smatram da je nemoguce nadohnaditi. Kao što bi i americi bilo i oni u nekom paralelnom unverzumu zavrsili pod sankcijama Evrope+Azije, iako su drzava sa daleko raznovrsnijom sopstvenom industrijom i industrijskim tehnologijama.

Link to comment
10 minutes ago, Spooky said:

Ekonomska saradnja sa Rusijom je mnogo manja u odnosu na saradnju sa SADom i EU čak i za Kinu, Indiju i Pakistan koje navodiš. Sankcije Rusiji ne uvode jer im se isplati kupovati rusku naftu/gas na discountu kad ga zapad nece i jer nemaju razloga za sad i taj manji procenat saradnje sto imaju sa rusijom ugrozavaju, ali ne mozes reci da postoji neka neverovatna sinergija ruske i njihove ekonomije i da ce bilo ko od njih pratiti rusiju i uvesti sankcije zapadu, niti da će se tek tako pozicionirati kao ruski partner pod svaku cenu. Čak i ove karafeke Kine su samo tvrdjenje pazara prema zapadu.
Stav ovih država je stoga itekako podlozan promeni i ukoliko zapad kolio toliko otopli odnose sa njima, lako se moze desiti da i oni odseku rusiju kad im to bude politicki oportuno. Ja tipujem na indiju kao prvu.

Mnogi grese sto ovo dozivljavaju kao zapad vs istok pricu, a nema veze sa tim, jer jos uvijek ne postoji totalna separacija, hladni rat i sankcije izmedju blokova istoka i zapada, vec samo zapada vs rusije. Rusija je sebe odsekla od trzista (Severna amerika, evropa, Japan, J. Koreja, Japan i Australija) čija populacija je 20% sveta i ekonomija nekih 55% sveta i to smatram da je nemoguce nadohnaditi. Kao što bi i americi bilo i oni u nekom paralelnom unverzumu zavrsili pod sankcijama Evrope+Azije, iako su drzava sa daleko raznovrsnijom sopstvenom industrijom i industrijskim tehnologijama.

Ne sumnjam da je Njuland ukljucila sharm na max pri zadnjoj poseti Indiji i ponudila da u zamenu za visedecenijsku saradnju na polju odbrane i vojne industrije sa Rusijom ,Amerika Indiji za pocetak da kurac ,a za kasnije ce da se dogovore.A da i da Indija unapred uplati za te F35 i HIMARS i stane u red iza Rumunije.Tako nekako.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
×
×
  • Create New...