Jump to content
IGNORED

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

Napisati lako proverljivu informaciju da Evropa ima najveci broj univerziteta u prvih 100 rangiranih na svetskoj listi i zbog toga dobiti epitet rasiste.

Link to comment
13 minutes ago, Spooky said:

Šta to uopšte znači. Buš je za "Ose zla proglasio Avganistan, Irak, Iran i Severnu Koreju. Putin je tad podržao američke ratove donekle - od 2009. čak ustupajući im vazdušni prostor. Obama je rekao da je vreme za veliki restart rusko-američkih odnosa, Hilari i Lavrov su pritisnuli simbolično reset dugme 2009. 2010. je medvedev učestvovao na Nato Samitu u Lisbonu (formalno su se istovremeno održali NATO samit i NATO-Rusija savet da bi i formalno bio pozvan).... Rusi pronalaze gomilu prijatelja medju evropljanina, od Berluskonija do Merkelovke čiji ministar inostranih poslova piše traktove o nezamenljivom mestu rusije u budućem pan-evropskom sigurnosnom modelu. Nato je delovao kao starac pred smrt kome je tad jedina funkcija bila ta borba protiv terorizma posle 7/11 i sve je tjesnije saradjivao sa Rusijom.

Gde ti tu vidiš ikakvo neprijateljstvo, a tek "zadržavanje Rusije kao glavnog neprijatelja"?

Za mene nisu bitni medjusobni ustupci, nego generalni stav:

 

Republicans tend to believe China is the United States' greatest enemy, while Democrats name Russia

 

Da se razumemo, verovatno bi isti rezultat bio i u Rusiji, to opet ne umanjuje, nazovimo, odgovornost Amerike, jer umnogome povlaci stav cele zapadne hemisfere, ukljucujuci i azijski kontinent. I sve to nasuprot jedne zemlje. Daleko sam od strucnjaka za medjunarodne odnose, verujem medjutim da je Rusiji data sansa da ima pristup novim tehnologijama i zajednickim poslovima, kao sto je dato Kini, danas bi situacija bila bolja nego sto jeste.

 

The Cold War is over. Why do we still treat Russia like the Evil Empire? (kraj 2021)

 

Pominjati Merkelovu, sad malo idemo od teme, je iz sadasnjeg vremena, pomeranje stative, meni ona sad izgleda kao totalno neiskren politicar, koji gleda samo interes svoje zemlje, videlo se iz pregovora o Ukrajini i u stavu prema vlasti u Srbiji.

  • +1 1
Link to comment

 

5 minutes ago, djeneralche said:

Napisati lako proverljivu informaciju da Evropa ima najveci broj univerziteta u prvih 100 rangiranih na svetskoj listi i zbog toga dobiti epitet rasiste.

Nije keva Muju grdila zato sto se kockao, nego zato sto se vadio... ;):

2 hours ago, djeneralche said:

@slow

...potpuno nebitna informacija da bi se sagledao proces naucne premoci azijskog kontinenata, sada ili ikada u buducnosti. 

Tako da ja na tvom mestu ne bih spinovao ovako kako ti pokusavas umecuci broj evropskih univerziteta, Bugarsku, Rumuniju i takodaljeitakoredom...

Radije bih stavio prst na celo i zamislio se nad sopstvenom ubedjenoscu da se nesto nece/hoce dogoditi ikada u buducnosti...

I to u vremena kada se stvari menjaju bukvalno iz dana u dan...

 

O&O

  • +1 1
Link to comment
20 minutes ago, namenski said:

 

Nije keva Muju grdila zato sto se kockao, nego zato sto se vadio... ;):

Tako da ja na tvom mestu ne bih spinovao ovako kako ti pokusavas umecuci broj evropskih univerziteta, Bugarsku, Rumuniju i takodaljeitakoredom...

Radije bih stavio prst na celo i zamislio se nad sopstvenom ubedjenoscu da se nesto nece/hoce dogoditi ikada u buducnosti...

I to u vremena kada se stvari menjaju bukvalno iz dana u dan...

 

O&O

Lepo sam ti napisao da ne razumes sta pise i da se to odnosi na prvi deo recenice, pre zareza i ponovo potvrdjujes. Ali ti si navalio, nesto si projektovao u glavi i ne umes da stanes. 

Kako poreklo odredjenih ljudi u top pozicijama americkih firmi moze ikada u buducnosti da utice na proces razvoja nauke u Aziji. Odgovorio sam na primer koji je dao Slow. Mozes da o&o koliko hoces, nisi u pravu i nazvao si me rasistom. Em ne razumes napisano em vredjas.

 

  • Haha 1
Link to comment

  

1 hour ago, djeneralche said:

Napisati lako proverljivu informaciju da Evropa ima najveci broj univerziteta u prvih 100 rangiranih na svetskoj listi i zbog toga dobiti epitet rasiste.

 

Pa nema. SAD ima 39 (od toga čak 21 u top 30), a cela Evropa 32*, Kina bez Hong Konga ima 8, Australija sa svojih 25 miliona stanovnika čak 7, Kanada 5, Izrael 3, Japan i Indonezija po 2, Južna Koreja i Hong Kong po 1.

 

Od ta 32 evropska zemlje EU ukupno 19 - DE i FR po 4, SWE i NL po 3, DK i BE po 2 i FI 1, a od ostalih Britanija 8, Švajcarska 4 i Norveška 1. Italija i Španija dakle nemaju nijedan u top 100.

Edited by vememah
Link to comment

Ključan je broj STEM diplomaca (science, technology, engineering, and math)

 

i posebno godišnja STEM PhD produkcija

 

https://www.forbes.com/sites/michaeltnietzel/2021/08/07/us-universities-fall-behind-china-in-production-of-stem-phds/?sh=1a0505904606


 

Quote

 

Chinese universities have surpassed U.S. institutions in the production of STEM PhDs, and based on current trends, it appears that gap will only grow wider in the years to come. Those are two of the main conclusions in a just-released report by Georgetown University’s Center for Security and Emerging Technology.

According to the report, U.S. universities awarded twice as many doctorates in STEM fields (18,289) as Chinese universities (9,038) in 2000. But by 2007, the order had flipped and China began outpacing U.S. universities. In 2010. Chinese universities graduated 34,801 STEM doctorates compared to 26,076 by American universities.

Over the last decade, China has steadily increased its lead. In 2019, Chinese universities produced 49,498 PhDs in STEM fields, while U.S. universities produced 33,759. Based on current enrollment patterns, the report projects that by 2025 China’s yearly STEM PhD graduates (77,179) will nearly double those in the United States (39,959).

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
18 minutes ago, djeneralche said:

Kako poreklo odredjenih ljudi u top pozicijama americkih firmi moze ikada u buducnosti da utice na proces razvoja nauke u Aziji. 

:laugh:

Кад порастеш кашће ти се само... (Ј. Ј. Змај, познат и као Чика Јова Змај...

 

Vec je uticalo, utice, a i tek ce, ili, onako random, kako mi na um padne:

qianmao.jpg

Na prvi pogled nista narocito, uobicajena komunjarska agitprop fotografija, samo da nije jedne sitnice:

Hsue-shen-Tsien-leaving-USA.jpg

Ili, srecne, do koske americke porodice koja brodom, 1955. upravo napusta SAD.

Hsue-shen Tsien, ili kako se vec sve pise, otet MIT-u, zavrbovan za u Caltech, jedan od osnivaca superhipermega renomirane Jet Propulsion Laboratory, JPL, 

makartijevski гужен i нагузиван pocetkom americkih '50-ih, kao takav predmet mnogih, naravno uzaludnih protesta americke akademske zajednice, sto je neka druga prica, priznato genijalantm, sa sve i dandanas citiranjemtm...

I porodicnim iseljavanjem u Crvenu Kinu 1955. godine da bi tamo postao jedan - verovatno najvazniji - od tata kineske Bombe i raketne tehnologije.

U tadasnjoj Kini koju pas nije imao za sta da ujede...

  • Hvala 1
Link to comment
4 hours ago, djeneralche said:

 

/mod edit/

 

Prvo i osnovno Azija nije nikakav zajednicki organ, ne postoji kao takav. Drugo ne postoji nikakav sukob izmedju Evrope i Kine. Kao trece postoje lako proverljive liste o rangiranju univerziteta, sumiraj koji kontinent ima najveci broj univerziteta u prvih 100. Iz te brojke izbaci i onaj jedan iz Rusije posto to vise nije evropski univerzitet. Sve bakice i dekice iz Evrope su se silno nasekirali sto ce Rusija da saradjuje sa Kinom. Za ruske bakice i dekice vec nisam siguran da im je svejedno.

 

 

Itekako se sekiraju jer penzije su manje od plata, konkreno u Nemackoj. Sa porastom infalcije jos se bednije zivi kao penzioner a zivi se na granici socijale, a ako nema nekretninu-socijala. A socijalu ce biti sve teze krpeti jer jeftinije energije nece biti. Jedino ako ne pocnemo svi da vozimo na bicikla i razvijamo vodonik.

Sta tebe briga sto danas ljud i Nemackoj imaju haos u prevozu zbog strajka, sto je direktna posledica rata u Ukrajini.

Ali sta vas briga, vi radite na daljinu.

I u svemu pobedjujete...

Dodjem iz poptunog haosa koji je danas u Nemackoj onda ovde citam kako je sve super, svuda oko nas pobede...kakvo ludilo. Pa u Nemackoj ljudi shvataju da se odnosi sa Rusijom moraju sto pre popraviti ali ne smeju, jos uvek na nivou glavnih stranaka, da stanu protiv SAD...jos uvek. AfD i Linke su vec na tim stanovistima...

Edited by pasha
  • Haha 2
Link to comment
4 hours ago, Luther said:

Ja napišem da je život u tim vukojebinama nenormalan (što se mene tiče naravno) ti onda falsifikuješ kako sam napisao da su ljudi koji tamo rade nenormalni. Šta će ti takvo laganje, glupo je pošto se trenutno otkriva?

Pogledaj jos jednom sta si napisao:

"Niko normalan ne bi tamo boravio i radio da im ne daju bonus plate za nenormalan život."

 

Ljudi zive u manje gostoljubivim delovim sveta iz puno razloga. Bilo da su tamo rodjeni i nemaju mogucnosti da odu, ili pak zbog karijere/plate. To vazi za Sibir (u sirem smislu), ali i mnoga druga mesta poput: Aljaske, Kanade, Skandinavije, ... Nista bolje nije tamo gde je vrucina, kisa, vulkani, zemljotresi.

Pitanje normalnosti takvih ljudi je ipak bezveze, to je stvar njihovog izbora koji ne utice na nas.

 

Ja sam ziveo u Kazakhstanu i tamo sam upoznao i radio sa divnim ljudima raznih fela. Nisam primetio da su kolektivno nenormalni.

  • +1 3
Link to comment
15 minutes ago, namenski said:

:laugh:

Кад порастеш кашће ти се само... (Ј. Ј. Змај, познат и као Чика Јова Змај...

 

Vec je uticalo, utice, a i tek ce, ili, onako random, kako mi na um padne:

qianmao.jpg

Na prvi pogled nista narocito, uobicajena komunjarska agitprop fotografija, samo da nije jedne sitnice:

Hsue-shen-Tsien-leaving-USA.jpg

Ili, srecne, do koske americke porodice koja brodom, 1955. upravo napusta SAD.

Hsue-shen Tsien, ili kako se vec sve pise, otet MIT-u, zavrbovan za u Caltech, jedan od osnivaca superhipermega renomirane Jet Propulsion Laboratory, JPL, 

makartijevski гужен i нагузиван pocetkom americkih '50-ih, kao takav predmet mnogih, naravno uzaludnih protesta americke akademske zajednice, sto je neka druga prica, priznato genijalantm, sa sve i dandanas citiranjemtm...

I porodicnim iseljavanjem u Crvenu Kinu 1955. godine da bi tamo postao jedan - verovatno najvazniji - od tata kineske Bombe i raketne tehnologije.

U tadasnjoj Kini koju pas nije imao za sta da ujede...

Ponovo povezujes stvari koje nisam rekao, maliciozno naravno, kakve veze ima to sto ti zoves marsalova amerika 50ih  i slucaj koji navodis sa cinjenicom da postoje ljudi poreklom iz Indije na kljucnim pozicijama u americkoj IT industriji. Neko ce da ih protera u Indiju gde ce iskoristiti svoje znanje da naprave sta tacno? Sada ces ti da odgovoris da se pretvaram jer ne vidim vezu i nazvati me rasistom. To si vec uradio. Ponovo ti kazem, ne razumes sta sam napisao. Ne razumes. Fokusiraj se na Putinove deluzije

  • Haha 1
Link to comment
2 minutes ago, x500 said:

Ja sam ziveo u Kazakhstanu i tamo sam upoznao i radio sa divnim ljudima raznih fela. Nisam primetio da su kolektivno nenormalni.

 

kazakhstanci jesu kolektivno nenormalni i mnogo bi se naljutili ako probas dokazati da nisu

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Spooky said:

Ajde objasni mi kada je to rusija saradjivala, a zapad bas natezao.

Uprkos agresiji na Gruziju 2008, obama restartuje odnose sa Rusijom. Evo recimo 2010 i 11 su odnosi bili na vrhuncu. Medvedev u višednevnoj poseti americi, obilazi tehnološke gigante, da bi po uzoru na njih napravio rusku silikonsku dolinu. Ugošćava ga i Švarcineger. Kasnije ima i veoma srdačne razgovore sa obamom. Švarcineger kasnije uzvraća posetu sa raznim biznismenima. 2011 potpisuju i novi START, amerika ih podrzava da se posle 19 godina vrate u WTO. Rusija je tada vrlo tesno saradjivala sa NATOm, dobijajući dnevne izveštaje o NATO akcijama, čak je i rusija otvorila svoj vazdušni prostor za neke od NATO akcija - tipa u afganistanu....
https://rtv.rs/sk/svet/medvedev-sa-svarcenegerom-i-u-silikonskoj-dolini_196686.html
https://www.slobodnaevropa.org/a/medvedev_sad_/2080999.html
https://www.politika.rs/sr/clanak/152197/Medvedev-nudi-posao-Svarcenegeru

Pokušavam da nadjem da li je ijedan zapadni medijum tada pisao nešto negativno o rusiji. Eto recimo, guardian koji je svi znamo kakav - tada izbacuje ovakav članak
https://www.theguardian.com/business/2010/jun/23/dmitry-medvedev-silicon-valley-visit

NY times
https://www.nytimes.com/2010/04/11/business/global/11russia.html

Anyway, onda se putin vratio na vlast krajem 2011, desili su se veliki protesti u rusiji (Snow revolution), za koje je Putin bio uveren da su CIA maslo (po ugledu na obojene revolucije za koje je takodje verovao da dolaze iz CIA kuhinje, onda dolazimo i do ukrajine 2014...

 

Putin se nudio da udje u nato u rpvim godianma vlasti-odbijen.

Rusija masovno pomaze SAD oko borbe protiv Osame i rat u Afganistanu. Da su Rusi naoruzavali Talibane i islamiste, kao sto su to radile SAD protiv SSSR u tom istom Afnganistanu, broj nato zrtava bi bio nekoliko puta vec i pobegli bi ranije...

Rusija ulazi u G7 tj.. G8.

Ali jednu stvar nisu dali potpuno, delimicno jesu-nafta, gas i ostale sirovine.

Zatezanje krece bas zbog toga i Iraka 2003.

Odnos 2011 nisu bili uopste dobri. Rat u Libiji je poremetio sav reset. Rusi su dali zeleno svetlo za zabranu leta nad Libijom a ne da nato intervenise i da ubiju Gadafija kao zivotinju. Bilo je samo dogovoreno da nato avioni ne dozvole let Gadafijevim avionima a ne da bomabrduju pozicije libijske vojske...Tu je Medvedev i Rusija prevareni po ko zna koji pu i tu krece igranka...

Kada se desio Majdan, bilo je potpisano da ce biti prelazni period i da se u tom periodu do novih izbora Janukovic nece dirati. Nije proslo 24 sata, upali su kod Janukovica i napravili drzavni udar.

Tada su aktivirani Krim i Donbas.

Nakon poraza prozapadne ukrajinske vojske 2015 je potpisan Minski ugovor koji je garantovao pravo Rusiji da zastiti prorusko stanovnistvo u delovima Donbasa. Sedam godina su Rusi gledali kako se Donjeck raspamecuje, gomila civila ubijena. Donjeck je poceo da se prazni. Zato sto je Kremlj mislio da moze neki dogovr sa Trampom a 2018, u sred mandata Trampa, je bio jedan masakr nad ljudima u Donjecku...

I tako dalje...

 

E, sada, za muzenje fondova. Morate nesto da shvatite, ovo nije zajebancija kao pre.

 

 

 

Link to comment
×
×
  • Create New...