Jump to content
IGNORED

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

20 minutes ago, slow said:

 

Kakvu stratešku glupost? Jedina glupost je što od pada Berlinskog zida Rusija pokušava da se pozicionira kao ravnopravni igrač u jedinstvenom evroazijskom prostoru od Vladivostoka do Pariza i što su naivno verujući drugima na kraju doživeli gorak poraz od atlantista. Uludo bačenih 30 godina. Samo što oni ovde nisu najveći gubitnici. Nemačka i dobar deo Evrope postaće periferija u svakom smislu, od političkog, ekonomskog do vojnog i naučnog. Rusija ima energente i resurse ,većim delom je u Aziji, izlazi na Pacifik. Ako ne bude u centru biće u prvom krugu oko centra razvoja 21 veka. 

 

 

 

 

Interesantno je to...Umesto Evrope od Lisabona do Vladivostoka , ispostavlja se da cemo imati Aziju od Bresta do Sangaja...strateski uspeh Evrope

  • +1 3
  • Tužno 1
Link to comment

Interesantno je i to da tvoj post deluje kao zal... moglo je drugacije

Dok slowov deluje kao radost, odusevljenje sto ce biti tako, trijumf

Ti zivis u Rusiji i bices u prvom krugu razvoja 21. veka, on u Evropi kojoj sledi propast. 

Zanimljivo. 

  • +1 1
Link to comment
17 minutes ago, radnik said:

Interesantno je i to da tvoj post deluje kao zal... moglo je drugacije

Dok slowov deluje kao radost, odusevljenje sto ce biti tako, trijumf

Ti zivis u Rusiji i bices u prvom krugu razvoja 21. veka, on u Evropi kojoj sledi propast. 

Zanimljivo. 

 

 

.

 

Ne mogu da govorim u njegovo ime, ne znam kako to njemu deluje...Ako govorimo o emocijama, naravno da osecam zal, jer Evropa i Rusija imaju zajednicke korene  stare vise od dve hiljada godina, od grckih filozofa, Rima , Hriscanstva, kulture i umetnosti...

 

U svetu koji bi se vise oslanjao na  ono sto nas povezuje umesto onog sto razdvaja to je ista civilizacija...

 

.

  • +1 1
Link to comment
53 minutes ago, radnik said:

Interesantno je i to da tvoj post deluje kao zal... moglo je drugacije

Dok slowov deluje kao radost, odusevljenje sto ce biti tako, trijumf

Ti zivis u Rusiji i bices u prvom krugu razvoja 21. veka, on u Evropi kojoj sledi propast. 

Zanimljivo. 

 

Ne radujem se, samo konstatujem. Ja sam dugo podržavao ideju istinske evropske integracije, konzervativnu, de Golovu viziju, ali sada realno od toga nema ništa. Ostaćemo mali i na periferiji, skrajnuti od glavnog toka istorije. 

Edited by slow
  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, radnik said:

Ti zivis u Rusiji i bices u prvom krugu razvoja 21. veka, on u Evropi kojoj sledi propast. 

Zanimljivo. 

A tek paša. Vrijedno održava travnjak partizana, a istovremeno svim srcem navija za zvezdu

Link to comment

Nije pаšа.

 

23  Kad Jehova bude prolazio zemljom da kazni Egipćane pomorom i kad vidi krv na nadvratku ulaznih vrata i na oba dovratka, Jehova će proći pored tih vrata i neće dopustiti da smrt* uđe u vaše kuće.+ 24  „Obeležavajte taj događaj. To je trajan propis za vas i za vašu decu*.+ 25  Kad dođete u zemlju koju će vam Jehova dati, kao što je obećao, slavite ovaj praznik.+ 26  Kad vas vaša deca pitaju: ’Šta znači ovaj praznik?‘,+ 27  recite im: ’To je pashalna žrtva u čast Jehovi, koji je prošao pored izraelskih kuća kad je išao kroz Egipat. Egipćane je kaznio pomorom, a naše porodice je poštedeo.‘ “

 

 

39  Od testa koje su poneli iz Egipta ispekli su beskvasne pogače. U testu nije bilo kvasca, jer su iz Egipta morali da odu tako brzo da nisu stigli da pripreme ništa drugo od hrane.+ 40  Izraelci, koji su živeli u Egiptu,+ proveli su u tuđini 430 godina.+ 41  Kad se navršilo 430 godina, upravo tog dana, sav Jehovin narod* izašao je iz Egipta. 42  Tu noć treba da slave u spomen na to što ih je Jehova izveo iz Egipta. Svi Izraelci treba da slave tu noć u čast Jehovi iz naraštaja u naraštaj.+

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

Posto si nesto naucio iz Svetog pisma. Ja se upravo borim kako za zemlju gde trenutno zivim a i za zemlju porekla.

Svaki dan gledam i slusam kako se vlast u Nemackoj lomi oko problema sa tim kako ici u buducnost bez energije iz Rusije. Nemacka ce patiti ekonomski  a time svi koji zivimo u Nemackoj. Evo sada u uskoro ogroman strajk u saobracaju koji nas sve pogadja a svaki dan traju manji protesti...hoces ti da mi pomognes svojim delovanjem protiv Rusije sada kada imam problem u kretanju?

 

Edited by pasha
Link to comment

Pa ti zivis u epskoj fikciji i uzivas.

Ali ko ce meni da obezbedi kretanje u ponedeljak zbog posleidca losih odnosa Nemacke i Rusije? Ko ca da mi spusti cene?

Link to comment
10 minutes ago, pasha said:

Ali ko ce meni da obezbedi kretanje u ponedeljak

Ja ću na posao autom. A i ti ćeš se valjda nekako snaći, pitaj @borris_a, njemu je grève way of life :fantom:

Edited by Roger Sanchez
Link to comment

It's full of good ole' Saudi oil, my man

 

Ali zapravo svaki ponedjeljak uvijek teleworkam, dakle, imaš moje thoughts and prayers, pasho

Link to comment

Schön Leben,

Neu Zaitgeist-mitarbeiter für Sozialnetzwerk gegen Russlandpropaganda.

Da, cuo sam da je Aramco imao najveci cist profit prosle godine, mislim  nekih $100 milijardi.

Bis bald

Edited by pasha
Link to comment

Ima li sta bolje od bicikla, hodanja i trcanja...em je zdravo, em se ne trosi uvozna energija, samo svoja. To je buducnost i to nam treba. barem u Evropi. Oni po Aziji i SAD nista ne znaju, kupuju automobilie, goje se...strasno!

Link to comment
16 hours ago, slow said:

Kakvu stratešku glupost? Jedina glupost je što od pada Berlinskog zida Rusija pokušava da se pozicionira kao ravnopravni igrač u jedinstvenom evroazijskom prostoru od Vladivostoka do Pariza i što su naivno verujući drugima na kraju doživeli gorak poraz od atlantista. Uludo bačenih 30 godina. Samo što oni ovde nisu najveći gubitnici. Nemačka i dobar deo Evrope postaće periferija u svakom smislu, od političkog, ekonomskog do vojnog i naučnog. Rusija ima energente i resurse ,većim delom je u Aziji, izlazi na Pacifik. Ako ne bude u centru biće u prvom krugu oko centra razvoja 21 veka. 

 

Naivni KGB-ovci, nasamarili ih razni Busovci i Borisi Dzonsoni. :laugh:

Za vreme SSSR je partija kontrolisala NKDV/KGB. Pre toga carska administracija (Ohrana). Oduvek su bili sluge najgore vrste, ubice, bez ideologije, profesionalni lazovi, bez casti ili skrupula. Pobili i mucili su milione i socijalista, i komunista, i rojalista, i intelektualaca, i umetnika, i vojnika, i seljaka, i radnika, kao i svoje kolege kad im je istekao rok. Oportunisti kojima je bila vazna samo ambicija, vlast i totalna dominacija nad drugima. Sadizam i cinizam su im institucionalno usadjeni. Ali i strateska glupost (Andropov i Avganistan, Kriucko i neuspeli puc 1991., itd.).

 

Od drugog Jeljcinovog mandata (Primakov recimo) ta banda po prvi put dominira i od tada preuzimaju totalnu vlast. Svoj sadisticki i pojednostavljen pogled na svet konstantno projektuju na druge i zato im ovako dobro ide. Misle da strateski samo korupcija, pretnje, ucene i ubistva/zlocini funkcionisu dok su im drugi politicki ili ekonomski alati meke moci strani. Bez konstantnih pretnji susedima, nikad Rusija ne bi bila okruzena. Nisu Amerikanci osvojili susede Rusije (ili Kine koja ima slican problem), nego ih te drzave doslovno mole da dodju i to sa dobrim razlogom kao sto istorija poslednjih 100 godina pokazuje.

 

U tome se sastoji njihova strateska glupost. Susedi Rusije ili Kine ne bi dozivali bilo koga ako bi se ove dve ogromne drzave bavile pre svega same sobom posto unutrasnjih problema imaju na pretek. Umesto toga, konstantno izvoze svoj autoritarni sistem, prete i ucenjuju, jer vladari tako kratkorocno ucvrscuju svoju vlast ali sa cenom dugorocnog strateskog okruzenja. I posle Putina ce se okruzenje Rusije nastaviti jer im susedi sledecih 50 godina nece verovati bilo sta dok god su zive generacije koje posmatraju ovaj horor, kao sto su prethodne generacije posmatrale sta su radili po istocnoj Evropi, Kavkazu ili Avganistanu.

  • +1 2
Link to comment
×
×
  • Create New...