Jump to content
IGNORED

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

Na stranu Rusija, realno, ovo je porazno za "США"

Opste poznato - zato sam i linkovao onu listu da je jedno 20 zemalja ispred US po dem standardima. Odlicna korelacija.

Link to comment

Kad bude sposobna da samostalno donosi političke odluke sa bezbednosnim implikacijama, i pri tome ima puni legitimitet (to je još uvek upitno), onda ću je i pominjati.

Za sad je dovoljno o tome rekla Vickey Nuland.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

EU kolektivno odlucuje i to dosta toga sa punim legitimitetom - ukljucujuci sto ne idu uvek kako odgovara US. Primera imas jos od Iraka. Za sada se samo grebu za US kad zatreba, no, sa zajednickom vojnom nabavkom to ce vec biti sasvim druga prica.

Link to comment

Andurile, ko plaća taj i jebe, od kad je sveta i veka. Dok im US plaćaju bezbednost i zaštitu, dotle će i average Viki Nuland da ih tovari.

 

Kad naprave vojsku, onda o EU kao bezbednosnom faktoru i njenim interesima. Ja bih prvi najvoleo da je to sutra, ali nemere.

 

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Link to comment

Zavisi koja statistika se tu gleda i sta se racuna - nije to tako prosto. U svakom slucaju su Rusija i US uvek na vrhu, tu ce biti i Indija, Kina, itd. Kod evropskih drzava su poredjenja malo teza zbog razlicitih socijalnih, penzionih sistema, nivoa vlasnistva kuca i hipoteka.

Link to comment

Nisam siguran ali mislim da sam procitao negdje da je u Japanu velik porez na nasljedstvo. To bi mogao biti jedan od razloga.

Edited by borris_
Link to comment

 

Opet laz - preferiram severnoevropski model. Za evropski moral me zabole, skoro nikad ovde ne pejstujem neke svoje vesti nego uglavnom reagujem kad se pisu lazi koje je lako demantovati izvorima. Psihijatra potrazi sam da te nauci kako normalno da razgovaras. 

 

 

Kako se u tvoju novoproklamovanu ljubav prema skandinavskim demokratijama uklapa humanitarna organizacija za distribuciju oružja?  :fantom:   Još uvek nisam dovoljno dokon da povadim sve tvoje postove iz podforuma spoljna politika i ubacim ih u neki statistički paket poput SPSS-a. Što se tiče psihijatara, dobar deo vojnog roka sam proveo u kontaktu sa istima, u odeljenju za moral, nauči se dosta samo slušajući ih. Kada se ima posla sa osobom koja propoveda ideologiju, uvek je prvo upitno ustanoviti da li je mentalno stabilna pa onda preći na ostatak arsenala koji se bavi analizom istorijskih izvora. što Manč mnogo bolje poznaje. Ne, ne verujem da si lud, iako imaš neke veoma kontroverzne stavove poput gorenavedenog. Ono što mene (da ne uvlačim ostale) tera da reagujem je nadmenost sa kojom iznosiš sopstveno mišljenje, bez trunka sumnje u ispravnost istog, kao da serviraš aksiome. Umešnost komunikacije sa ljudima se takođe vežba a od sagovornika zavisi kakva će ona biti. Ukratko, potraži pomoć prijatelja ili stručnog lica, ono što imaš da kažeš bi moglo da naiđe na bolji prijem ako bi ga prezentovao drugačije. 

Link to comment

Kako se u tvoju novoproklamovanu ljubav prema skandinavskim demokratijama uklapa humanitarna organizacija za distribuciju oružja?  :fantom:   Još uvek nisam dovoljno dokon da povadim sve tvoje postove iz podforuma spoljna politika i ubacim ih u neki statistički paket poput SPSS-a. Što se tiče psihijatara, dobar deo vojnog roka sam proveo u kontaktu sa istima, u odeljenju za moral, nauči se dosta samo slušajući ih. Kada se ima posla sa osobom koja propoveda ideologiju, uvek je prvo upitno ustanoviti da li je mentalno stabilna pa onda preći na ostatak arsenala koji se bavi analizom istorijskih izvora. što Manč mnogo bolje poznaje. Ne, ne verujem da si lud, iako imaš neke veoma kontroverzne stavove poput gorenavedenog. Ono što mene (da ne uvlačim ostale) tera da reagujem je nadmenost sa kojom iznosiš sopstveno mišljenje, bez trunka sumnje u ispravnost istog, kao da serviraš aksiome. Umešnost komunikacije sa ljudima se takođe vežba a od sagovornika zavisi kakva će ona biti. Ukratko, potraži pomoć prijatelja ili stručnog lica, ono što imaš da kažeš bi moglo da naiđe na bolji prijem ako bi ga prezentovao drugačije. 

 

Cekaj, pricas o nadmenosti a sam delis dijagnoze uz kaficu? Nice.

Pisem po raznim forumskim inkarnacijama vec 18 godina tako da mi ne trebaju saveti kako sa kime. Sta je tu novoproklamovano mislim da ti zapravo nemas pojma.

Istina, slabo sam zainteresovan za diskusiju sa sagovornicima koji ne poznaju ili ne priznaju osnovne cinjenice nego sve zivo relativizuju jer eto mrze ove ili navijaju za one.

O raznim podmetanjima da ne pricam - radije cu normalno da razgovaram sa die hard nacionalistima ili komunistima koji bar priznaju cinjenice (ali ih drugacije interpretiraju) nego sa lazovima i relativizatorima.

Zato se uglavnom organicavam na linkovanje izvora, a za ozbiljniju diskusiju ovo vec odavno nije mesto - previse dobrih postera su podmetaci i lazovi oterali uz blagoslov moderacije.

Edited by Anduril
Link to comment
  • Krošek pinned this topic
  • Krošek unpinned this topic
  • Redoran locked and unlocked this topic
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...